Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzatory z funkcją grzania do -25 st.


_olo_

Recommended Posts

Jeżeli ktoś posiada proszę o informację jaki model i jak się sprawdza w niskich temperaturach.

Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem modelu o takich parametrach z przeznaczeniem również do ogrzewania i znalazł jakiś model w atrakcyjnej cenie pracujący nominalnie do -20-(-25) st. to proszę o info jaki to model - przeszukując allegro przeważnie można się natknąć na modele grzejące do -15 lub -7 st.

 

Interesują mnie głównie multisplit współpracujące z 2-3 modułami wewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być takie, co mają w papierach -15 a pracują do -20 lub -25.

 

Atrakcyjna cena to dla mnie np. ZIBRO MULTISPLIT 2,7KW+3,1KW - 5kzł i to na Śląsku. Podobna cena Gree, Vivax

Tylko temat minimalnych temperatur pracy nieznany, wg dokumentacji -15.

 

Przeznaczenie - awaryjne źródło ogrzewania (po 1 na kondygnację) w razie problemów z podstawowym źródłem ogrzewania + ogrzewanie w okresach przejściowych i chłodzenie latem. Dla tego nie chcę sprzętu za 15kzł.

Biorę też pod uwagę kanałówkę za przyzwoitą cenę (byłem "głupcem" więc zrobiłem komin i mam teraz bezproblemową możliwość dmuchania ciepłym/zimnym powietrzem na wszystkie kondygnacje z kanałówki zamontowanej w szczycie), nie biorę pod uwagę wieszania trzech wiatraków na dworze - dlatego 2-3 elementowy multisplit a nie 2 osobne klimy były by optymalne.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie ma dla mnie znaczenia czy się będę zwał pompiarzem, prądziarzem czy węglarzem, czy może gzownikiem. Szukam rozwiazania optymalnego i taniego w użytkowaniu i żeby nie sięgnął kosztami czwartej części budowy domu. No i bezpiecznego co bym nie robił w galoty jak mi jedyne źródło ogrzewania wysiądzie przy -20.

Pytam, bo w przypadku zwykłych klim trzeba pociągnąć rurki miedziane dla czynnika chłodniczego, wąż dla skroplin i prąd w odpowiednie miejsce przed tynkowaniem.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niezwykłych nie trzeba.

 

To doprecyzuję - interesuje mnie zakup na Polskim rynku (ewentualnie może być z wysyłki), koszt za multisplita x dwoma parownikami za ok 5kzł lub z trzeba za ok 6kzł.

 

A do tego, że do Polski pociska się przestarzały złom za cenę najnowszych modeli lub drożej to norma.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dom za 500tys to była taka riposta za te wasze pompownie podobno z zasady tańsze niż kotłownia...czyli tańsze niż 7 tys. Tak one tańsze jak ten dom - da się zrobić ale nie z zasady a jak już to ze sporym udziałem własnej robocizny.

A takie namiary jak na tego Vivaxa to ci mogę dać na firmę - może wynegocjujesz i może wybudują ale tak na prawdę to nie wiadomo bo nikt nie sprawdził.

 

:popcorn:

 

A teraz czekam na opinie związane z tematem.

Zwłaszcza posiadaczy tanich klim typu Vivax, Chigo, Midea, Zibro, Gree, Galanz, Mistral, TCL... i tych nieco bardziej markowych dostępnych w sklepie za rogiem lub na allegrogo - czy ktoś grzał tym w -25st ? Jak to to się sprawdza.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -25 ? To dlaczego producenci podają parametr -7, -10, 15 - rzadko który odważy się podać -25 i to w urządzeniach drogich ?
Trudno mi sprawdzić. Od kiedy zastąpiłem chłodzenie z gwc na powietrzną pompę ciepła, najniższa temperatura była w lutym 2012 (-23) i 350 W sprężarka toshiby daisekai dawała około kW. Niższej temperatury nie było.

To jest klimatyzacja, ogrzewanie w domach izolowanych realizuje się elektryczną podłogówką z termostatami w pomieszczeniach, a ponieważ ta klimatyzacja dogrzewa powietrze z COP 4 - to trudno z takiego bonusa nie skorzystać, PRAWDA?

Ogrzewanie powietrzem jako jedyny system jest, masakryczne dla komfortu.

kanałowe.jpg

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie powietrzem jako jedyny system jest, masakryczne dla komfortu.

[ATTACH=CONFIG]284096[/ATTACH]

 

Dla tego ma u mnie pełnić funkcję awaryjną i szybkie dogrzanie w okresach przejściowych gdzie zanim się podłogówka "rozkula" to się pogoda zmieni. Więc COP nie musi wynosić przy mrozach więcej niż 2, byle by dała ze 3-4kW ciepła żeby mi rybki i pies nie zamarzły.

 

Värmepumpsägare

 

:popcorn:

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ewentualnych zainteresowanych tematem - dostępna jest nowa seria klim Gree Viola Perfect - grzanie od -20, SCOP/SEER - 4,0/6,6 w wersji 3,5kW za 3kzł. Więc parametry całkiem niezłe,jednocześnie starsze multisplity x 2 z ogrzewaniem od -15 można dostać za 4kzł a 9kW/4szt. za 6,9kzł a to już wystarczy dla nawet sporego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...