Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dworek wśród pól - projekt indywidualny


Iscra

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 586
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iscro, właśnie dziś byłam na chwilę w Bukowinie T. i specjalnie zerkałam na dachy, gontów prawdziwych właściwie nie ma, same blachy z posypką i wyglądają ok

co do kuchni - meble, które mam w projekcie domu to wizja projektantki, ja mam całkiem inną - same roboczoblaty ;) ew. z miejscem na kredens po babci

 

gratuluję I kategorii i prostych warunków gr-wod ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gruntu też się cieszymy - to realne oszczędności na stanie zero :)

 

mamik, racja z okapem, więc posiedziałam i poguglałam aranżacje kuchenne właśnie przy takim oknie jak u nas - i da się to ładnie rozwiązać. Być może będzie nieduży okap (a raczej pochłaniacz) a potem, nad blatami między kuchenką a zlewem, tylko niewielkie półki. Jeszcze myślę, czy nad zlewem dam szafkę z ociekaczem czy nie... ;) Jeśli tak - to pociągnę szafki do drzwi wyjściowych. Chyyyba. Ale spoko, mamy teraz ważniejsze sprawy na głowie ;)

 

Pierwszy rysunek to elewacja standardowa, z dachem i portykiem o kącie nachylenia 35 stopni. Drugi to dach bez zmian, ale portyk z nachyleniem 30 stopni. Niekanonicznie, ale wizualnie chyba lepiej. My się skłaniamy ku dwójce, a Wy?

 

Front%2525202015-12-07%25252022.29.23.png

Front.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi do linii okien już są, bo dostałam właśnie rzut parteru zwymiarowany z wstępną konstrukcją :) Elewację dostałam wcześniej, jeszcze bez tej poprawki.

 

Mam jeszcze jedną wątpliwość - jak sensownie zaaranżować garderobę przy sieni mając okno niemal na całą jej szerokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie z takim okienkiem, co najwyżej wieszak na ubrania by tam wszedł a może wejście do kanciapy zrobić przy drzwiach wejściowych? byłoby wygodnie od razu odwiesić kurtkę, a w głębi szafy....

 

Tern wpadł na ten sam pomysł :) Ale drzwi gdziekolwiek poza obecnym miejscem będę problematyczne w razie wykańczania poddasza.

Pomysł więc jest: zaprojektować dwoje drzwi. Pierwsze tu, gdzie są teraz, a drugie ok. 40-50 cm od ściany, tak, aby pod oknem w garderobie weszła ławka czy komoda. I teraz tak: przy nieużytkowym poddaszu drzwi obecne są zamurowane (czyli zasłonięte na przykład gk, na gładko ze ścianą), a używane będą te doprojektowane. Jeśli poddasze stanie się użytkowym, to robimy magiczną zamianę drzwi, a kto wie, ile lat minie do takiej ewentualności ;)

 

Nie kombinujemy za bardzo, prawda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra, portyk w wersji 2 teraz wyglada lepiej, ale chyba powinno się jednak wyrysować okienko i taką wersję oceniać, okienko zmieni proporcje i w wersji 2 może wyglądać zbyt wciśnięte

garderoba - możesz zrobic nadproże na drzwi alternatywne, ale ścianę zrobiłabym normalna, zawsze wstawki z innego materiału grożą pęknięciami na styku, ja jednak chyba zrobiłabym jeszcze inaczej, pod oknem siedzisko tak jak planujecie, a drzwi odsunelabym od ściany o 60 cm tak, aby zmieścić normalna szafę na ścianie vis a vis okna, ściana długa, mogłaby być zabudowana w sposób urozmaicony, wystarczyłoby np. otwarte wieszaki, półki na szaliki, wieszaczki na torebki, płytkie szafki na buty, przy takim rozplanowaniu wnęka np. 25cm byłaby w zupełności wystarczająca, sciana pomiędzy garderoba a łazienkami nie musi być prosta, np. W czesci łazienki rodziców mozna ją nieco przesunąć, na rzucie będzie uskok, ale na żywo tego nie będzie widać, bo uskok byłby w miejscu ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchnęłyście mnie, a Ty, Mamik, szczególnie, z tym uskokiem. Wymodziłam coś takiego przy garderobie i łazience:

wariacje%252520garderobiano%252520%2525C5%252582azienkowe.png

 

Mamy tu jakieś 65 cm w garderobie na zabudowę szafową, ok. 80 cm między umywalkami a wanną i ok. 70 cm między prysznicem a wc i bidetem. W tej opcji nie kombinujemy z żadnymi dodatkowymi nadprożami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi do garderoby nie można odsunąć, bo muszą się nad nimi zmieścić (ewentualne przyszłe) schody. Ale aranżacja łazienki mi się podoba. Grzejnik ręcznikowy można wrzucić blisko... wszystkiego właściwie, bo i do prysznica i do wanny i umywalki. Można też odrobinę skrócić kabinę prysznicową, co ułatwi komunikację :yes: Spróbuję zaraz jeszcze przeliczyć, czy się wszystko tak zmieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło mi, że wysokość stopnia macie około 16cm, wysokość pomieszczenia 3m, czyli pod 6-tym stopniem jest jeszcze 2m przejścia, więc powinno się zmieścić

Iscra - jakoś bardziej jestem za moim pomysłem, pewnie dlatego, że mój ;-)

przełożenie bidetu jakoś do mnie nie przemawia

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...