Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dworek wśród pól - projekt indywidualny


Iscra

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 586
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drewniane werandy są fajne, przytulne, no i co tu dużo mówić, jak musi być, to musi! :D

 

Iscra, może coś Cię zainspiruje z werand w mojej starej chałupie, niestety widzę, że mam stare zdjęcia bo ta werandka frontowa jest już cała odnowiona. W każdym razie podoba mi się kształt kolumn. To co żółte, to jest już odczyszczone i pociągnięte pokostem. Ja nie jestem zwolenniczką pokostu, z tym że w przypadku tego domu nie mam nic do gadania ;)

1.jpg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak tyle osób tupie to znaczy, że to nie był taki głupi pomysł :D (A Tern się z nas śmieje, czy dołącza? :D)

 

Na Podlasiu jest sobie taki stary dwór w Suchej. Od frontu ma murowany portyk (który średnio mi się podoba), a z tyłu dobudowaną na początku XX w. werandę :)

http://www.fotografika-kurc.prosta.pl/galeria_m/sucha_2014/fotografia_041_w.jpg

http://www.fotografika-kurc.prosta.pl/galeria_m/sucha_2014/fotografia_042_w.jpg

 

Zdjęcia ze strony http://www.fotografika-kurc.prosta.pl/

 

Dach planuję inny, ale balustrady, schody i kolumny całkiem mi leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mamy dwie wyceny, ale... będę musiała poprosić o aktualizację. Zmiana stropu. Nie drewniany z polepą, a monolit. Dlaczego? Ano okazało się, że przy takiej rozpiętości i obciążeniu (liczymy z ewentualną adaptacją poddasza, czyli wylewka z podłogówką...) przy stropie drewnianym trzeba by zrobić JESZCZE WIĘCEJ fundamentów i ścian nośnych, a belki grube i dość blisko siebie. Efekt finansowy byłby zbliżony do monolitu -.-

 

Wzdychamy ciężko, bo już się przyzwyczailiśmy do wizji widocznych belek, a doklejane to nie wiem czy nam pasują...

 

No, koniec smutania, monolit dobry jest :)

 

W projekcie właśnie rozrysowuje się wentylacja i uzgadniamy posadowienie studni oraz szamba szczelnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 cm styropianu od zewnątrz, 20 w podłodze, 30 na stropie (lub 30 wełny na poddaszu przy wykończeniu).

Ocieplać fundament od wewnątrz czy nie? Nie wiem czy jest sens...

 

Ciekawe, jakie będzie zapotrzebowanie na ciepło. Powierzchnia całkowita parteru wyniesie ok. 240 mkw.

 

Mamy pancerne fundamenty ;P (Ale architekt twierdzi, że nie są pancerne, bo mamy "kawał chałpy z dużym ciężkim dachem w IV strefie obciążenia śniegiem, w przyszłości użytkowym poddaszem, małą ilością ścian nośnych i co za tym idzie dużymi rozpiętościami płyty, więc na czymś to musi stać" :D) Stopy fundamentowe 40x70. Ścian zewnętrznych prawdopodobnie nie uda się zrobić z silikatów 18, będzie 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...