Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dworek wśród pól - projekt indywidualny


Iscra

Recommended Posts

Jestem w szoku, co to za hurtownie :x, 90% mi odpisywała i robiła wyceny.

Żeby zorientować się w cenach i jakości hurtowni rozsyłałam ten sam zestaw do wyceny kilku lub nawet kilkunastu hurtownią. Pytać możesz nawet o rzeczy, które nie są Ci teraz potrzebne, będziesz mieć na przyszłość rozeznanie co gdzie jest w dobrych lub złych cenach.

No fakt to może być utrudnienie :).

 

Katka, to zazdroszczę Ci. U mnie 90% nie odpisało, też wszędzie wysłałam ten sam zestaw materiałów, już na cały dom. W 3 składach po wizycie kazali sobie maila przysłać, że odeślą wycenę i... cisza. Tak że teraz przyjęłam strategię, że szukam tylko tego, co potrzebne w pierwszej kolejności. Poza tym zdumiona jestem tak sporymi wahaniami cen między hurtowniami. Na szczęście od marca czynne będą do 17, więc będę dzwonić, skoro są niepiśmienni ;)

 

Pokażę wszystkie rzuty jeszcze raz jak już projekt będzie zamknięty, wydrukowany i będzie do nas leciał ;) Bo jak widać ciągle coś wychodzi... :D

 

Ciekawa jestem ostatecznego efektu, już nie mogę się doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 586
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przedstawiam Państwu ostateczny rzut parteru :)

 

Elewacje również są jak trzeba (za wyjątkiem drzwi zewnętrznych i tarasowych, ale tu już mam pomysł, jaki będzie ich końcowy wygląd). Te cosie na dachu to panele fotowoltaiczne (mamy w projekcie przewidzianą instalację, chociaż na razie nie będziemy ich montować).

 

Bonus: jeden z przekrojów :)

Hu5HtHPR0JVVmaxVSoMX-3Cfjw6y5CCc3f90nA-sVPb5ezqMSnrWYmENeawWYcOv5eQ0pEsKzfQG=w1477-h923-no

 

YwVj0YUrSbf4imXhjqaJel0K6uMJpUga3zWyZzpmVASrKrZANpRBDRcfRH5h2j3j_HyBOz61q0qg=w1477-h923-no

 

I9Tw37585dSmwcxsSFFez89zURBecF4OxiOdweuqgWAC4mCr_1G97GOLrZ_xMbJk0G0APLpC83en=w1477-h923-no

 

4R_oD5DrqVfqpnRO_WXMGCYfSv_wnY-LwOy6KBUv_62iyVwCmjG8fkoNqsT66uG0dm8A2lME0EP0=w1477-h923-no

 

LRfln8wXQMYc9kjXGbTQgVT59HZv11boJD2fEnevnmElpLp_jrcVLhh6IVqZyFDjXW4O6OZfRdTU=w1477-h923-no

Jak nie będzie nic widać to zaraz wyedytuję posta i wkleję inaczej te zdjęcia ;)

 

EDIT:

No, udało się. Klik powiększa :)

Edytowane przez Iscra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, dobrnęliście do końca pewnego etapu i ufam, że macie to, co chcieliście. Będzie piękny Dwór :).

No to teraz papierki do urzędu a potem ruszać z budową.

Trzymam kciuki za szybkie i bezproblemowe tempo.

 

"Dobrnęliśmy" to dobrze powiedziane :p

 

Wykonawca SSO z dachem (pełne deskowanie z papą, bez dachówki) zaklepany.

Kierbud zaklepany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o pozwolenie na budowę złożony!

 

W Starostwie nie słyszeli o pełnomocnictwach: "Bo u nas to zawsze inwestor sam przychodził, a nie jakichś pełnomocników miał..." :PI próbowali mnie skasować 17 zł za pełnomocnictwo od najbliższej rodziny. Ha, nie ze mną te numery!

 

Mam nadzieję, że im za mocno nie podpadłam xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra, Tern, piękny dom się zapowiada, niesamowite, bardzo funkcjonalny, świetnie rozplanowany, nie ma straconych powierzchni, dom będzie wyglądać na dużo większy niż 250m, wielkie pokoje, wiele niezależnych stref i to wszystko z zachowaniem dworkowej symerii

 

męczy mnie tylko ta skośna ściana, wiem, że to detal, ale wlazło mi do głowy i nie odpuszcza

 

teraz wygąda, tak jakby na etapie budowania coś się nie udało i trzeba było ratować

jestem przekonana, że każdy oglądacz domu spyta, dlaczego to wejście jest takie

do tego drzwi otwierają się tak, że wchodzi się na ścianę

robiąc prostą wnękę można tam dać szafę, albo zrobić szafę zabudowaną, przy skośnej ścianie zabudowa wychodzi dziwnie

 

no generalnie namawiam Was na tą delikatną zmianę, mam nadzieję, że mnie nie pogonicie :-)

 

projekt złożony, czyli tuż po świętach zaczynacie - :yes:

ściana.JPG

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra, Tern, piękny dom się zapowiada, niesamowite, bardzo funkcjonalny, świetnie rozplanowany, nie ma straconych powierzchni, dom będzie wyglądać na dużo większy niż 250m, wielkie pokoje, wiele niezależnych stref i to wszystko z zachowaniem dworkowej symerii

:jawdrop::oops:

Miło słyszeć, że nie tylko nam się podoba :)

 

Co do Twojej zmiany... Jakoś tak nie wiem czemu na nią nie wpadliśmy wcześniej :D Tak zrobimy! Wnęka wyjdzie na 56cm w pokoju, akurat na całkiem fajną szafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obliczeń.

Nie będą super-dokładnie, bo projekt już oddałam do Starostwa :(

 

Zgodnie z projektem zapotrzebowanie domu na ciepło wynosi ok 96 kWh/mkw rocznie. Powierzchnia ogrzewania wynosi ok. 230 mkw, wiec zapotrzebowanie na ciepło wynosi około 22080 kWh rocznie.

 

Z 1 kg owsa uzyskuje się 17-18 MJ energii. Przyjmijmy niższą wartość, czyli 17 MJ.

Z tony owsa uzyskamy 17 000 MJ energii.

W przeliczeniu na kWh, jest to (zgodnie z jakimś guglowym kalkulatorem ;P) 4722,22 kWh.

 

Ile ton owsa potrzeba go ogrzania domu? Wychodzi mi 4,676. Zaokrąglę to nawet do 5 ton, a co!

Ile z hektara można tego owsa wycisnąć? Wiele zależy od pogody (i odmiany). Jak jest susza, to ledwo 2 tony. Jak dobry rok, to nawet 5 ton będzie.

 

Z tego wynika, że domek bez problemu ogrzejemy.

 

Jeszcze muszę usiąść i policzyć CWU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iscro, zaciekawił mnie temat ogrzewania owsem, sami parę lat temu do tego się przymierzaliśmy. Nie wiem jakie posiadasz grunty, ale przy słabych gruntach i dużej suszy wiosną ten plon może nawet nie sięgnąć 2 ton z ha. Ja mieszkam w rejonie gdzie te susze wiosenne występują bardzo często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iscro, zaciekawił mnie temat ogrzewania owsem, sami parę lat temu do tego się przymierzaliśmy. Nie wiem jakie posiadasz grunty, ale przy słabych gruntach i dużej suszy wiosną ten plon może nawet nie sięgnąć 2 ton z ha. Ja mieszkam w rejonie gdzie te susze wiosenne występują bardzo często.

 

Grunty od IV do VI klasy, nie są suche, ale też nie jest tak mokro by ryż uprawiać ;) Susze owszem, są tu największym problemem, ale myślę, że trochę nadrobimy ziemią: na wiosnę zazwyczaj jest tam mokro. Powiedzieć, że woda stoi to trochę za dużo, ale zdecydowanie jest mokro ;) W okolicy bije źródło pobliskiego strumienia.

 

Kjuta, i oby tak było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...