Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dworek wśród pól - projekt indywidualny


Iscra

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 586
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

amalfi, czy Ty wiesz, co ja znalazłam na stronie, którą podałaś? Dworek w Turowej Woli (ten śliczny z Pana Tadeusza) jest wystawiony na licytację. Po pogrzebaniu w internecie można znaleźć numer księgi wieczystej - a od kiedy można zajrzeć do ksiąg wieczystych on line, to z ciekawości sprawdziłam. I aż smutno mi się zrobiło, bo bodajże 6 hipotek jest tam ustanowionych... Któż to wylicytuje, żeby sprowadzić sobie na głowę taki kłopot? I takie cudo będzie niszczeć :(

 

Octans, gdyby fundusze były nieograniczone to pewnie byśmy poszli właśnie w tym kierunku. Albo... rozległa parterówka z miejscem na stół bilardowy i rozrywkę elektroniczną... Ach, marzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amalfi, czy Ty wiesz, co ja znalazłam na stronie, którą podałaś? Dworek w Turowej Woli (ten śliczny z Pana Tadeusza) jest wystawiony na licytację. Po pogrzebaniu w internecie można znaleźć numer księgi wieczystej - a od kiedy można zajrzeć do ksiąg wieczystych on line, to z ciekawości sprawdziłam. I aż smutno mi się zrobiło, bo bodajże 6 hipotek jest tam ustanowionych... Któż to wylicytuje, żeby sprowadzić sobie na głowę taki kłopot? I takie cudo będzie niszczeć :(

 

Octans, gdyby fundusze były nieograniczone to pewnie byśmy poszli właśnie w tym kierunku. Albo... rozległa parterówka z miejscem na stół bilardowy i rozrywkę elektroniczną... Ach, marzenia :D

 

To powinno być jakoś odgórnie uproszczone, aby ludzie mieli szanse ratować takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z tą bawialnią, ech, ze też dopiero teraz;) choć u nas pokoik jest trzeci który można na bawialnie przerobić ( jesli nam sie trzecie dziecko jednak odwidzi;)

[quote=Emila3000;6886037

mój architekt miał ze mną lepiej - miał tylko przybić pieczątkę, pod tym co mu przyniosłam :rotfl:

Hehe to tak jak mój- tylko miał pokombinowac z e strefą łązienka/ pralnia i mu nie poszło, ale to nasz kierbud, wiec sobie sama to rozrysowuję i zrobimy jak zechcę;)

 

Pieruńskie strony świata :D Bronię się wszystkimi kończynami przed umieszczaniem pokoi dziecięcych od frontu, bo to strona północna. Lewy bok to strona wschodnia. Gabinet (ach, te grzejące komputery i te odbijające światło monitory) widzi mi się od północy właśnie, a dzieciaki od południa.

D

 

Ja chciałam naszą sypialnie mieć od północnego- wschodu- od frontu ( północ) mam okno balkonowe by wiedzieć kto i kiedy przychodzi/ wychodzi ;) szczypta inwigilacji nie zaszkodzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam naszą sypialnie mieć od północnego- wschodu- od frontu ( północ) mam okno balkonowe by wiedzieć kto i kiedy przychodzi/ wychodzi szczypta inwigilacji nie zaszkodzi

 

a nie boisz się inwigilacji w drugą stronę?

dużo czasu spędzasz w sypialni?

ja rano wychodzę z niej zaraz po wstaniu z łóżka i wracam o 2 w nocy.

Okna do obserwacji mam w kuchni :) drugi punkt obserwacyjny jest u męża w gabinecie na poddaszu :) Kiedy przejmuję popołudniami moją wartę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie boisz się inwigilacji w drugą stronę?

dużo czasu spędzasz w sypialni?

ja rano wychodzę z niej zaraz po wstaniu z łóżka i wracam o 2 w nocy.

Okna do obserwacji mam w kuchni :) drugi punkt obserwacyjny jest u męża w gabinecie na poddaszu :) Kiedy przejmuję popołudniami moją wartę :rotfl:

 

My też chcemy sypialnię od północnego-wschodu i też jest to front - a inwigilacji się nie boimy, bo do drogi będzie ponad 200m ;P

 

Zostałam dziś niemal zbombardowana dodatkowymi pytaniami od architekt ;) Praca wre!

 

 

hehe nie wiem,czy to będzie dobry punkt, jeszcze nie miałm własnej małżeńskiej sypialni i nie wiem ile czasu w niej spędzać będziemy :p:P - teraz mamy domek 1,5 pokojowy i mamy łóżko przy oknie od frontu- wieczorkiem gdy sobie czytam w łóżeczku widzę przez roletki światła gdy mąż wraca z pracy, lub gdy ktoś przyjeżdża. Nasza sypialnia będzie niemal nad garażem, od tej samej strony będzie jedno z okien kuchennych:)

 

Przez okno balkonowe- jedyne pionowe w naszej sypialni niewiele będzie można zobaczyć;) łózko pod oknem dachowym planujemy :p a w oknach firanki i roletki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę skrzywienie na punkcie umiejscowienia sypialni. poprzednio mieszkaliśmy na osiedlu domków. Kilka razy zauważymy sąsiadkę w oknie z lornetką - w środku nocy... wiadomo z jakim zamiarem.:o:o:o później na szczęscie urosły tuje na 6 metrów i porządnie zasłoniły okna.

Dlatego teraz łazienka i sypialnia ma okna od strony ogrodu..... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Emi... Tak sobie teraz myślę, że 300m do najbliższego sąsiada to bardzo sensowna odległość ;P

 

UWAGA, JEST! Jest wyczekana koncepcja! :D

Kliknięcie otworzy powiększony obrazek :)

Koncepcja%2525201.png

 

Jak widać - rewolucji nie ma (za dużo mamy wymagań odnośnie rozmieszczenia pomieszczeń :D), ale naszym zdaniem jest to najsensowniejsza koncepcja jaką otrzymaliśmy. To znaczy mamy już listę 20 uwag, ale to są poprawki, które wynikają z naszych chciejstw i marzeń lub rzeczy, o których architekt nie mogła mieć pojęcia (no które współczesne łóżko ma wezgłowie o wysokości 115cm? ;) a nasze ma i chyba nie wejdzie pod narysowane okno w sypialni). Zanim jednak przekażemy architekt nasze pomysły na zmiany, chcieliśmy pokazać to Wam, bo może na coś nie wpadliśmy i czegoś jeszcze nie przemyśleliśmy.

 

Natomiast co nam się podoba:

- absolutnie cudowna oś domu :)

- TV daleko od centrum domu - raz, że oglądanie będzie w spokoju, a dwa, że TV nie staje się "wspomagaczem rozmowy" gdy przyjdą goście.

- spiżarnia "ciepła" przejściowa z sieni do kuchni

- sień - jest fantastyczna! Jak w prawdziwym dworze, a nie mały wiatrołapik :) Poddasza nie ma, bo na razie będzie zamknięte, nieużytkowe (z możliwością adaptacji na pokoje letnie, agroturystykę, mieszkanie dla dziecka gdyby chciało zostać ze swoją rodziną w domu, ale jednak rządzić się samemu... Możliwości mamy wiele). Schody można zrobić piękne, reprezentacyjne. Mniam :)

 

A teraz czekamy na Wasze opinie, choćby i najostrzejsze, bo to najlepszy moment na to - lepiej poprawiać wielokrotnie koncepcję niż wprowadzać zmiany w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokoje dzieciaków malutkie wyszły :( duży dwór i klitki takie, będą się zabijać o rozłożone klocki :(

 

Czy w tej cieplej spiżarce przewidujesz zrobić szatnie? czy w tym holu pięknym będą na tym cudnym fotelu antyku leżeć ciągle łachy, a obok niego stać kalosze i srylion innych butów? :lol2: rób koniecznie szatnie przy wejściu. u mnie wiatrołapie stała kiedys ławeczka, nawet nie wyobrażasz sobie co się tam działo :D

u mnie planuję takie coś w szatni przy wejsciu.

a88e0fe5c4a0549f0bc0de9f7dc44498.jpg

 

Mam nadzieję, że ta kotłownia będzie czysta :rolleyes:

 

fajny pomysł z tym salonem- tylko drzwi mędzy jadalnią a kanapami zrób takie harmonijkowe czy jakieś - żeby były symetryczne rozmieszczone na boki, miałam ci to kiedyś proponować i nawet u siebie myślę jak taką przeszkloną ścianę wstawić.

 

kuchnie przeprojektuj koniecznie.

Zlew w oknie to najgorsze co może być. mycie moich okien przy blacie to jest traumatyczne przeżycie, a umycie ich kiedy zamiast blatu będzie zlew to będzie prawdziwa akrobacja cyrkowa, chyba, że wleziesz do zlewu :D

 

a i kosmetyka - z kuchni do jadalni zrob koniecznie duze drzwi :)

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokoje dzieciaków malutkie wyszły :( duży dwór i klitki takie, będą się zabijać o rozłożone klocki
12 mkw już można sensownie zagospodarować - na przykład łóżko na podwyższeniu, jak piętrowe (jako dzieciak o takim marzyłam :D) sprawi, że miejsca na zabawki będzie dużo więcej. A tak w ogóle, to teraz dokładnie takiej wielkości mam salon, gdzie jest duża 3-drzwiowa szafa, 2 biurka z fotelami, gigant drukarka i rozkładana wersalka - i tutaj to można mówić o zabijaniu się o różne rzeczy :D Ten metraż sprawi, że będzie przytulnie w tych pokoikach, ale przynajmniej naszym zdaniem jeszcze nie ciasno.

 

Czy w tej cieplej spiżarce przewidujesz zrobić szatnie? czy w tym holu pięknym będą na tym cudnym fotelu antyku leżeć ciągle łachy, a obok niego stać kalosze i srylion innych butów?
Fotel wypierniczamy w kosmos i robimy tam wejście do garderoby/szatni - sprawa załatwiona :D I raczej nie planujemy stricte antyków - próbujemy dojść do tego, czym byłby współczesny dwór, gdyby jego tradycja przetrwała pamiętając o tym, że budujemy go na wsi i że jego powierzchnia nie jest wcale jakaś duża jak na dworskie standardy. Więc owszem, chrom i plastik odpadają, ale ludwików w wystroju również raczej nie będzie.

 

Mam nadzieję, że ta kotłownia będzie czysta
Też brakuje nam śluzy między nią a kuchnią :)

 

tylko drzwi mędzy jadalnią a kanapami zrób takie harmonijkowe czy jakieś - żeby były symetryczne rozmieszczone na boki
Z początku sobie wyobrażaliśmy,że będą to drzwi chowane w ścianie symetrycznie z obu stron, więc tutaj po prostu spytamy się architekt jak miałoby to faktycznie wyglądać. Bo oczywiście widzę niezaprzeczalne zalety jej rozwiązania: po schowaniu drzwi jest miejsca na tyle, aby wygodnie rozsunąć stół i zrobić gigantyczną przestrzeń jadalnianą. Drzwi harmonijkowe to też rozwiązanie które rozważałam i mamy nad czym myśleć... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlew w oknie to najgorsze co może być.
A mi brakuje szafki nad zlewem na ociekacz do naczyń :D Poza tym wolałabym, żeby zlew był przy zmywarce (wylać resztki ze szklanek, itp) - a zmywarka jest na lewo od stołu i wyspy. Z wszystkich tych powodów dla nas również zlew przy oknie odpada :)

 

z kuchni do jadalni zrob koniecznie duze drzwi
Hmm. Brzmi dobrze. Musimy to przemyśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz zmywarki przy zlewie ? :D hehe kuchnia do przeprojektowania kompletnie.

strasznie dużo masz drzwi w tej kuchni :D

zaprojektuj ją teraz na etapie projektowania domu, jeszcze można trochę ściany poprzesuwać, coś pokombinować.

 

a może drzwi do spiżarki dać od strony korytarza i na tej ścianie dać zlew wkomponowany w kredens?

będzie blisko do stołu i ze stołu zabierać brudne naczynia. do kuchenki też nie będzie daleko. tez muszę mieć ociekacz w szafce i to duży.

 

tylko gdzie tam masz lodówkę w tej kuchni? czy lodówka będzie gdzieś w spiżarce ukryta?

 

aaa masz wejście od tyłu - może pokombinuj tam np pryszcznic do opłukania psa lub kaloszy, jakiś wieszak na ciuchy robocze, przeciez wiesniakami pełną gębą teraz będziecie :D

 

Julce też będziemy robić łożko na antresoli. A cała antresolę przerobię na domek :D tylko wtedy sufity minumum 3metry, ja bede musiała trochę kombinować z dachem :p

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokoje dzieciaków malutkie wyszły :( duży dwór i klitki takie, będą się zabijać o rozłożone klocki :(

 

[ATTACH=CONFIG]325849[/ATTACH]

 

 

Mam nadzieję, że ta kotłownia będzie czysta :rolleyes:

 

 

Zlew w oknie to najgorsze co może być. mycie moich okien przy blacie to jest traumatyczne przeżycie, a umycie ich kiedy zamiast blatu będzie zlew to będzie prawdziwa akrobacja cyrkowa, chyba, że wleziesz do zlewu :D

 

a i kosmetyka - z kuchni do jadalni zrob koniecznie duze drzwi :)

 

12 mkw idealne pokoiki :D

 

Bardzo fajny projekcik:)

 

Co do zlewu przy oknie tylko dorzucę coś- okna otwierają się obecnie do wewnątrz tak?? Moja siostra cioteczna ma zlew przy oknie i... bateria wypadła jej właśnie tak, ze okna otworzyć nie może...

 

Też mi jakiejś śluzy brakuje między kuchnią a kotłownią- zawsze z pieca choc obłoczek dymu ucieknie, jednak w kotłowni specyficzny zapach jest i w takim układzie wszystko w kuchni, jadalni i salonie będziecie czuli:/

 

A może drzwi z zimnej spiżarki otwierane na ciepłą spiżarkę?? mniej dreptania przy przepakowywaniu zakupów, łatwiejszy dostęp niż z korytarza i ścianę w kuchni masz wolniejszą by łatwiej zagospodarować przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 mkw idealne pokoiki :D
Też tak myślimy ;) Celowaliśmy w 12-14m2. Łatwo to utrzymać w jakimś porządku, a już jest się gdzie pobawić. Większe potrafią być mało przytulne i trudne do fajnej aranżacji.

 

Też mi jakiejś śluzy brakuje między kuchnią a kotłownią- zawsze z pieca choc obłoczek dymu ucieknie, jednak w kotłowni specyficzny zapach jest i w takim układzie wszystko w kuchni, jadalni i salonie będziecie czuli:/
Część gospodarcza zdecydowanie pójdzie do poprawy, choćby z tego powodu, że w kotłowni nie wystarczy miejsca dla rocznego zapasu owsa, a piec jest ustawiony przy wejściu, więc nie da się na stale zainstalować podajnika z kotłowni. No i przez to, że kotłownia będzie brudna (kurz ze zboża), śluza być musi.

 

A może drzwi z zimnej spiżarki otwierane na ciepłą spiżarkę?? mniej dreptania przy przepakowywaniu zakupów, łatwiejszy dostęp niż z korytarza i ścianę w kuchni masz wolniejszą by łatwiej zagospodarować przestrzeń.
Pomysł zdecydowanie wart przemyślenia :) Edytowane przez Tern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt piękne osie zachowuje (mam identyczne :-) ).

Kilka uwag:

Po pierwsze drzwi zewnętrzne otwiera się do wewnątrz (no chyba, że chcecie gościom zęby wybijać ;-) )

Korytarz 124 cm macie w projekcie o ile dobrze zauważyłam, to stanowczo za mało. Mam mniej więcej tej samej długości korytarz i szerokość 150cm i płacze, że jest wąski jak kicha. Mam też malutki (krótki) korytarzyk w części gospodarczej o szerokości 120cm i to jest bardzo mało.

Część kuchenno gospodarczą musicie przemyśleć jeszcze raz. Kuchnia z 6 drzwiami nie do przyjęcia toż to będzie jak hol, nie mówiąc już o kompletnym braku funkcjonalności. Nie bardzo też rozumiem spiżarnie zimną i ciepłą, czyli co, jedną podgrzewacie a druga ma klimatyzację? Jak nie to i tak będzie taka sama temperatura a po co mnożyć pomieszczenia.

Brudna kotłownia w bryle domu to też nie najlepsze rozwiązanie, ale jak już tak musi być to koniecznie musicie zupełnie oddzielić cześć gospodarczą od reszty domu choćby dodatkowym korytarzem.

Co do wielkości pomieszczeń to rozumiem, że to indywidualne preferencje i tu nie komentuje.

 

Życzę powodzenia w dopracowaniu i tak już pięknego projektu :-) .

 

Co do zlewu przy oknie tylko dorzucę coś- okna otwierają się obecnie do wewnątrz tak?? Moja siostra cioteczna ma zlew przy oknie i... bateria wypadła jej właśnie tak, ze okna otworzyć nie może...

A to żaden problem wystarczy kupić składaną baterię :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...