Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dworek wśród pól - projekt indywidualny


Iscra

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 586
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rany, dawno ten dziennik nie był taki ożywiony :) Ale fajnie!

 

A myśmy zaczęli zastanawiać się czy nie obniżyć do 2,80... Chyba właśnie wybiłyście nam to z głowy ;P Będzie 3,00.

 

To pomyślmy: okna 150x190, 90 cm nad posadzką. Zostaje 20 cm od góry akurat na jakiś karnisz. Plus kolumny w równych odległościach od siebie i zmniejszenie kąta nachylenia dachu na tympanonie. Teraz pytanie co z drzwiami wejściowymi. Od poziomu 0 do górnej krawędzi okien jest 280. Drzwi będą mieć... 200? 210? W każdym razie sporo zostaje. Zostawić różnicę, zrobić doświetlenie, czy coś innego? Szerokość drzwi to jakieś 180-200.

 

Zaczęliśmy przymierzać sobie budynek na konkretne miejsce na działce. To znaczy: ogólnie to już wcześniej wiedzieliśmy, jak będzie posadowiony, teraz myślimy już bardziej szczegółowo. I wiecie co? Ta ślepa zachodnia ściana będzie absolutnie idealna na winogrona :D Jest taka zarąbista strona, gdzie można dokładnie określić gdzie słońce będzie dochodzić w danym dniu i o danej godzinie. http://suncalc.net/

 

Emi, pięknie masz doświetlone blaty w kuchni. Autentycznie cudownie :)

 

Katka, to trzymamy się tego, że kopii nie robimy, tylko po swojemu :D Bo i tak nie było dwóch jednakowych dworów, nasza polska indywidualność musiała i tu się ujawnić. Ale jak wrócę do domu to poszukam jeszcze czy gdzieś któryś dwór nie miał podobnego rozwiązania :)

 

 

P.S. rozmowy trwają, jest szansa na pozytywne rozwiązanie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fajny masz ten projekt :-) Trochę podobny do mojego. Ja także buduję dom w stylu dworkowym. Mam już projekt i czekam na pozwolenie na budowę. Mój dworek też będzie parterowy. Jednakże oglądając tak mój projekt ostatnio przeraziłam się ceną jaką zapłacę za wykonanie dachu, gdyż wychodzi mi tyle co za kawalerkę w stolicy :-( Iscra napisz mi ile powierzchni ma Twój dach i z czego będzie kryty?

Emila 3000 a Twój z czego jest kryty i jaką ma powierzchnię? Co do PC to czy jest ono w stanie ogrzać dom do temperatury 24 stopnie??

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi :-) A tak mam nadzieję będzie wyglądał mój przyszły dom CAM01193.jpg

CAM01192.jpg

Edytowane przez AnnaWiśniewska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu śliczny domek, bardzo fajnie rozwiązane zadaszenia tarasów :)

 

u mnie dach kryty jest dachówką mnich-mniszka :) Nie mam pojęcia jaką ma powierzchnie. sam dom ma 18x11 m, a dach jest mansardowy.

 

pompa spokojnie nagrzewa dom do 24 stopni, a nawet więcej - jestem bardzo ciepłolubna :wiggle:

 

 

Iscra drzwi wejściowe muszą być koniecznie zrównane z oknami. u mnie mają 270 cm wysokości, szerokie na 160 albo 180 cm

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila3000 dziękuję :-) A jaką masz powierzchnię użytkową? Zaintrygowałaś mnie tym PC, ja też jestem ciepłolubna :-) i byłam przekonana, że PC nie pociągnie tyle ile ja chcę. My na razie mamy projekt na gaz płynny i w sumie nie wiem czy PC zmieści się w naszej kotłowni, która ma 4 m. A ogrzewanie masz na całości podłogowe czy masz także grzejniki? Gdzieś czytałam, że w sypialniach nie powinno być ogrzewania podłogowego, bo to źle wpływa na krążenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila3000 dziękuję :-) A jaką masz powierzchnię użytkową? Zaintrygowałaś mnie tym PC, ja też jestem ciepłolubna :-) i byłam przekonana, że PC nie pociągnie tyle ile ja chcę. My na razie mamy projekt na gaz płynny i w sumie nie wiem czy PC zmieści się w naszej kotłowni, która ma 4 m. A ogrzewanie masz na całości podłogowe czy masz także grzejniki? Gdzieś czytałam, że w sypialniach nie powinno być ogrzewania podłogowego, bo to źle wpływa na krążenie.

 

 

Hej Ania.

Nie czytaj takich bzdur o podłogówce, zwykle piszą tak ci co nie mają podłogówki, albo mają skopaną.

U nas podłogówka na całość, ani pół grzejnika, żadnego problemu z krążeniem, puchnięciem czy innymi bzdurami wciskanymi ludziom.

Potwierdzam słowa Emilki - PC spokojnie daje radę.

U nas PC powietrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchni mamy ok 350 metrów :) wszędzie jest podłogówka, zero grzejników

o podłogówce jest pełno mitów, woda płynąca w rurkach ma 25 stopni i podłoga nie jest po prostu zimna, ciepło rzadko kiedy sie czuje od niej. Najlepiej czuć je na kafelkach. W sypialni mamy trochę chłodniej.

 

Co do krążenia to mam z nim strasznie kłopoty, latem nogi mi puchną jak u słonicy, podłogówka kompletnie mi nie szkodzi :) większe problemy z krążeniem miałam przy grzejnikach, musiałam wtedy chodzić w ciepłych kapciach i skarpetkach, co często powodowało przegrzanie nóg. kaloryfer w sypialni nie jest zdrowy ze względu na kurz, który sie w nim zbiera.

 

pompa ciepła jest wielkości lodówki - 60x60x160 cm tak na oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, bardzo ładny dworek :) Jak dla mnie tylko portyk za mały w stosunku do całości, ale poza tym bardzo klasycznie :)

 

Powierzchni dachu jeszcze nie znam, ale szacuję powyżej 300 mkw. Kryty będzie albo karpiówką albo blachodachówką gontową (Metrotile lub Gerard). Dach czterospadowy z wolimi oczkami - czyli jak obie będziemy mieć - to droga impreza ;)

 

A nas do podłogówki już tu dziewczyny przekonały ;)

 

Emi, to mówisz, żeby zrobić drzwi na 2,8 wysokości Czy raczej na 2,2 + doświetlenie do granicy z oknami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drzwiami takimi wysokimi będzie problem, żeby ktoś zrobił,

potrzebuje też mocniejszych zawiasów itp. U mnie drzwi mają chyba 220 cm, a dalej jest blenda drewniana.

tzn znalazłam jednego stolarza, który chciał je robić. Ale ostatecznie robiła nam je firma od okien, zależało nam na porządnym wylakierowaniu.

 

P1070113.JPG o tak to wygląda u mnie. Naświetlenie też może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra dziękuję:-) Architekt min na razie powiedział, iż dachu mam ok. 1300-1500 mkw i zaplanował gont drewniany lub łupek kamienny, bo tylko to pasuje do dworków i kiedyś tak kryto. Z moich obliczeń i z tymi materiałami sam dach wychodzi mi 200 tys.-300 tys. Masakra jakaś. Niestety przy planowaniu mojego wymarzonego domku o tym nie pomyślałam :-( Dziewczyny dzięki za informacje dot., podłogówki i PC. Muszę to jeszcze przegadać z mężem i jak da się zmienić to pewnie tak zrobimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a ja myślałam, że już się „dworków” nie buduje a tu proszę kolejny się szykuje :-).

Aniu bardzo ciekawa odmiana Dworku, ale nie dziw się kosztami dachu, u Ciebie gra on pierwsze skrzypce. W związku z tym byle czym go nie pokryjesz, nie mówiąc już o wielkości (a ja myślałam, że mam duży dach ;-) ).

 

Iscra dworki nie mają drzwi wejściowych tylko wrota ;-), koniecznie zrównane z oknami.

 

z drzwiami takimi wysokimi będzie problem, żeby ktoś zrobił,

Nie ma problemu i przyjmują takie zamówienia tylko musi być bardzo mocny i dobry osprzęt, bo takie skrzydło drzwiowe jest bardzo ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam stolarza który chciał takie drzwi robić, ale nie miał lakierni.... wiec by mi pomaział zwykłym lakierem i drzwi zaraz by szlak trafił. Drzwi robiła mi firma od której brałam okna - są w identycznym kolorze lakierowane podciśnieniem czy jakoś tak... tylko oni nie chcieli zrobić takich wysokich. Ale w sumie już moje drzwi są mega cieżkie, nie wiem ile by ważyły skrzydła prawie 3 metrowe.

 

ale i tak wbudzają respekt, kiedy się koło nich stanie, tak samo jak kolumny. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katka,

Zgodzę się, że do linii okien (sama uważam, że to po prostu sensowniej wygląda). Ale niekoniecznie musiały być to wrota na całą wysokość - doświetlenia też były. Dwa przykłady znalazłam teraz, wydaje mi się, że nie były to zmiany współczesne (chyba, że znajdziesz informację, że to poprawki obecne?)

Raz, Koszuty:

http://2.bp.blogspot.com/-StiJP6r-oHU/UgZ5dQ--TUI/AAAAAAAAAbY/1b9x3O1tGfM/s1600/July_12-15.12+043.jpg

Dwa, Koryznówka:

http://3.bp.blogspot.com/-_R58xz2uVkE/TeM1EloGHOI/AAAAAAAAB1g/jBkZeZ2N_U0/s640/nowy_wisnicz-2.jpg

 

Wiec ustalone mamy, że dziurę na drzwi robimy równo z dziurami na okna, a jaka dokładnie stolarka tam będzie... na to jest sporo czasu :)

July_12-15.12+043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie myślę o stolarce do całego domu, to już mnie głowa boli.

Nie przejmuj się na zapas, bóle głowy zostaw na czas budowy, wtedy dopiero głowa boli ;-). A tak poważnie, jak już podejmiecie ostateczną decyzje o budowie i zatwierdzicie projekt, to pomyśl o stolarce. Znalezienie dobrego wykonawcy za rozsądne pieniądze to duże wyzwanie.

 

Oczywiście, że małe drzwi to nie będą - i dobrze! Mają być reprezentacyjne :D

I oto chodzi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...