Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy na 43 m2 zmieści się osobna sypialnia?


pes

Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o pomoc w zakresie przebudowy / małego remontu mieszkania o powierzchni około 43 m2.

Stan obecny mieszkania:

m43.jpg

 

Czy jest możliwe w takim mieszkaniu sensowne wydzielenie małej sypialni (tak, żeby weszło łóżko 140 cm). Zależałoby mi na możliwie najmniejszej ingerencji w istniejące już ściany (mam na myśli zostawienie obecnych ścianek działowych).

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady i pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły!

 

@joliska

Też myślałem najpierw o takim rozwiązaniu :), ale wychodziło mi (bez burzenia ścianki oddzielającej obecną kuchnię) albo wejście do sypialni przez kuchnię (co chyba nie jest dobrym rozwiązaniem), albo ciemna kuchnia:

A1-page-001.jpg

A2-page-001.jpg

A3-page-001.jpg

 

@kinka

1 rozwiązanie to tak jak wyżej, z tym że doświetlenie kuchni poprzez zostawienie tylko części ścianki jest rzeczywiście warte zastanowienia (mimo konieczności wyburzenia kawałka ściany).

2 rozwiązanie wydaje mi się najbardziej ergonomiczne (i zdecydowanie najbardziej mi się podoba), jednak odstrasza mnie wizja większego remontu (całkowite wyburzenie ściany, uzupełnienie / wymiana podłogi).

 

Co myślicie o przebudowie w taki sposób:

B1-page-001.jpg

Tylko wtedy pojawiają mi się wątpliwości:

1) Czy takie rozdzielenie części dziennej będzie praktyczne - osobno część "wypoczynkowa" czyli sofa + telewizor na górze i osobno część "jadalniana" (ew. jakiś kącik do pracy) na dole - czy nie będą to zbyt małe powierzchnie?

2) Czy taka mała sypialnia w połączeniu z dużym oknem (podwójne okno do ziemi) nie będzie sprawiała wrażenia, że się śpi na zewnątrz?

3) Czy przejście między "górą" a "dołem" będzie wygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...