Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom pasywny - z piwnicą czy bez?


Recommended Posts

Piwnicy ja bym nie odpuścił.

 

Co prawda plany na odległą przyszłość, ale myślę o dwupoziomowej piwnicy. Pierwszy poziom to taki bardziej "pokój rozrywkowy", czyli zestaw kina domowego, stół do bilarda, lodówka na przekąski i do piwa, jakaś konsola, drugi poziom to "piwnica właściwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym mojej piwnicy nie oddał ;)

Od początku przebudowy nie celowałem w dom pasywny. Stwierdziłem, że koszty zmiany ze standardu energooszczędnego na pasywny nigdy się nie zwrócą. Nie bawiłem się w żadne ciepłe montaże okien, drzwi wejściowe mam za 1500 PLN i pewnie mostków sporo ale mam coś ok 35kWh/m2 i mnie wystarcza. No i oczywiście z piwnicą. Co prawda tylko pod częścią ale i tak uważam, że to najlepsze pomieszczenie w domu ;)

DSC01856.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym mojej piwnicy nie oddał ;)

Od początku przebudowy nie celowałem w dom pasywny. Stwierdziłem, że koszty zmiany ze standardu energooszczędnego na pasywny nigdy się nie zwrócą. Nie bawiłem się w żadne ciepłe montaże okien, drzwi wejściowe mam za 1500 PLN i pewnie mostków sporo ale mam coś ok 35kWh/m2 i mnie wystarcza. No i oczywiście z piwnicą. Co prawda tylko pod częścią ale i tak uważam, że to najlepsze pomieszczenie w domu ;)

[ATTACH=CONFIG]325476[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Piwnica ? a pasywność ? to taki dogmat standardu pasywnego z chałup w darmsztad ..

ale to tylko "standard" i aż standard. Jak sobie powiem że nie 15 kWh/m2 a 12 kWh/m2 to będzie już mój standard.

A to jak do tego dojdziemy ? to już inna inszość. Cóż ja piwnicę mieć muszę pod domem i tu wielkiej dyskusji nie ma :(

ponieważ nie miał bym gdzie mieć nawet blaszaka, gracenie skromnej działki ? wolę to przeznaczyć na kawałek ogrodu.

Zwłaszcza że dom stoi wkomponowany w brzeg, jak by naturalnym jest iż będzie wysoka podmurówka, co zatem idzie -

aż się prosi o piwnicę, a że wyniki obliczeń zachęcają do wcielenia piwnicy do reszty i nie komplikowanie sobie sprawy...

Zwłaszcza jak się ma trochę "pola" tj koło 2ha - tym bardziej muszę gdzie trzymać akcesoria do haratania trawy np .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Działka gdzie stoi dom - jest jakby oddzielona od reszty, normalnie jak bym był mieszczuch ...

właśnie tam gdzie dom - potrzeba mi szpargały trzymać .. chyba że faktycznie garaż zrobił bym w innym miejscu .. i tam jeździł sobie szperać przy aucie.

To

 

Poćwicz sobie noszenie w sezonie kosiarki 1x w tygodniu po schodach - może skłoni cię to do zmiany koncepcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję do energooszczędny, jak najbliżej pasywnego, z piwnicą.

Jeśli komuś niepotrzebny budynek gospodarczy, to piwnica zbędna. Ja będę miał tam warsztacik, spiżarnię, kino domowe, miejsce na różne sprzęty.

Dzięki piwnicy (gdy nie mamy płyty fundamentowej) można zastosować na fundamenty z betonu komórkowego (specjalna wersja) lub keramzytu, łatwiej jest też ocieplić fundamenty.

Zyskujemy miejsce o temperaturze, która nie spada poniżej zera, nie potrzebuje dachu i może nam robić za takie GWC.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...