Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie DGP i rekuperacja - Krakow


zxj24

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Jestem na etapie uzgodnien adaptacyjnych projektu z architektem. Planuje rozpoczecie budowy na poczatku roku w 2015. Projek domu http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/praktyczny-3,rzuty bez garazu okolo 150 m2. Zastanawiam sie na podstawowym podlogowym ogrzewaniem z pieca gazowego, alternatywnym ogrzewaniem DGP i niezalezna rekuperacja, byc moze polaczona z rurowym GWC o dlugosci 20 metrow. Czy to dobry pomysl wykorzystania tych trzech systemow. Rozumiem ze DGP i rekuperacja powinny byc niezalezne od siebie, czy tez jest sposob efektywnego ich polaczenia?

 

Solidnych i rzetelnych wykonawcow z okolic Krakowa zapraszam do kontaktu i propozycji kosztowej odnosnie projektu i wykonastwa.

Rowniez jestem otwarty na porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Jestem na etapie uzgodnien adaptacyjnych projektu z architektem. Planuje rozpoczecie budowy na poczatku roku w 2015. Projek domu http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/praktyczny-3,rzuty bez garazu okolo 150 m2. Zastanawiam sie na podstawowym podlogowym ogrzewaniem z pieca gazowego, alternatywnym ogrzewaniem DGP i niezalezna rekuperacja, byc moze polaczona z rurowym GWC o dlugosci 20 metrow. Czy to dobry pomysl wykorzystania tych trzech systemow. Rozumiem ze DGP i rekuperacja powinny byc niezalezne od siebie, czy tez jest sposob efektywnego ich polaczenia?

 

Solidnych i rzetelnych wykonawcow z okolic Krakowa zapraszam do kontaktu i propozycji kosztowej odnosnie projektu i wykonastwa.

Rowniez jestem otwarty na porady.

Pozdrawiam

A nie lepiej zaizolować dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, duże przeszklenia i komfort, szczególnie zimą przy elektrycznej podłogówce kupionej u miszcza :-)

 

AD zxj

DGP i rekuperacji nie łączy się ze sobą, nie te temperatury, nie te przepływy i inne kanały. Podłogówka na całości jest bardzo dobrym rozwiązaniem, w połączeniu z WM zapewni komfortowe mieszkanie. Jeśli budujesz się w zachodniej części Krakowa, chcesz mieć nieco droższy system wod-kan i CO ale na rurach które nie rozlecą się po 10 latach, to polecam moje usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...