Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak urządzić SALON


Marta Arta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

znalazłam na allegro taka kanapę. Jest trochę za duża ale....

http://allegro.pl/kanapa-zeus-skora-naturalna-i4647149541.html

Czy znacie jakiś materiał biały - z którego łatwo usunąć zabrudzenia albo najlepiej taki który się nie brudzi? Skóra jest bardziej praktyczna ale materiał wygodniejszy i bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie brudzi się, a jeśli się brudzi, to tego nie widzę, a mam 3 dzieci i kota. Największe szkody powstają wtedy, gdy dzieciarnia rozkłada bloki i kolorowanki na kanapie i zaczyna rysować :D

Tkaninę można wycierać wilgotną ściereczką.

 

No, no troje dzieci - imponujące :):):)

 

W jakim kolorze jest ta kanapa bo nie wiem czy zdjęcia nie przekłamują koloru? (beż, odcienie szarego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu są duże odległości...nie wiem, jak grzeje twój kominek i kiedy jest włączany. biokominek to raczej chyba słabiutki jest.

kolory - to później, wiem, że lubisz biały, tu nie chodzi o kolory, ale układ względem stołu. a powiem szczerze, że ten kominek w obecnym układzie jest ni przypiął, ni przyłatał. aby kanapa była bokiem do niego, to stół musi być przy oknie, okno jest duże, stół malutki, głupio to wygląda. pokój w kwadracie - jak go podzielić na strefę jadalną i telewizyjną - kominek bardzo przeszkadza w takim podziale, bo powinien znaleźć się w strefie kanapowo-TV (tu znowu źle wygląda, bo jest za wysoko względem kanapy, wygląda jak za nisko powieszony obraz)

dlatego próbuję wyobrazić sobie, jak wyglądałby ten kominek w strefie jadalnianej.

żadne kolory nie pomogą, jak układ będzie do kitu.

 

Kominek grzeje całkiem mocno. Używam go do ogrzewania domu zanim włączą centralne ogrzewanie i niektórzy błagają o otwarcie okna ;)

 

Podobno dobrze jeśli widzimy stół zaraz po wejściu do pokoju bo to sprzyja kontaktom międzyludzkim. Jeśli wchodzimy na kanapę to mamy ochotę dużo odpoczywać i spać. - takie przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pokój jakoś "zabudować" - taki pusty środek z powciskanymi po kątach małymi mebelkami nie wygląda dobrze. szczególnie źle wygląda pusta ściana z kominkiem z komodą wciśniętą w róg.

zrobiłaby u ciebie te dwie strefy: kanapa plus dwa fotele (nieduże fotele, nie od kompletu) ze stolikiem kawowym naprzeciw komody z TV, obok stół z krzesłami na tle większej komody na zastawę. z racji kształtu pokoju strefę TV widzę dalej (aby osoby wchodzące nie przecinały osi kanapa-TV) i z racji tego, że ten kominek po lewicy kanapy nijak nie ma sensu - ani na niego patrzeć, ani koło niego cokolwiek ustawić, bo nic nie pasuje. musisz sprawdzić, czy faktycznie gdyby tam ustawić stół nie przypiekaliby się siedzący tam.

jeżeli chcesz zostawić te bardzo ciepłe w kolorze meble, to może jednak je przemaluj, skoro to drewno? no nie wiem, nie pasują mi one do tego nowoczesnego kominka, i to mocno - ani kolorem, ani kształtem.

kanapa ma być nowa, więc łatwo będzie coś dobrać, gdy już zdecydujesz się na kolorystykę. ale najpierw zdecyduj się na ustawienie, aby kupić odpowiednią rozmiarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze przemyśleć sprawę zamówienia zabudowy, który w sensowny sposób pogodzi obecność TV obok kominka - wówczas kanapa mogłaby stać tyłem do okna na środku pokoju, a za jej plecami stół. zabudowa taka musiałaby optycznie podkreślić kominek, a zatuszować TV, aby był jeden punkt przyciągający wzrok. wada tego rozwiązania byłoby odbijające się w TV światło z okna. zaraz może znajdę jakąś inspirację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Marta :)

 

faktycznie, dość trudny układ :confused:

ten biokominek wisi dość wysoko....

myślę, że na początek powinnaś "pojeździć" trochę z meblami i porobić zdjęcia ;)

 

a gdyby tak dać tą niską komodę pod biokominkiem, a telewizor zawiesić nad nim?

coś jak tu?

 

http://groupon.home.pl/up/blog/kominek6.JPG

 

wtedy stół z krzesłami na miejsce komody przy ścianie, przy wejściu (nad nim może wisieć lustro nawet), a kanapę pod oknem...

gdyby ci się spodobało, to można za biokominkiem wykleić pas czarnej tapety (która schowałaby telewizor ;) ) na szerokość np. tej komody

nie wiem czy piszę zrozumiale, czy nie bardzo :rolleyes:

 

a ściany wpadają w różowy??

 

a tak w ogóle to z Iw i Ogródkiem.... jesteś w "dobrych rękach" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, mogłabyś pojeździć meblami/ Żeby sprawdzić, co faktycznie zmieści się w pokoju i czy dane ustawienia będą praktyczne...

 

Ja proponowałabym na początek takie ustawienie (o ile telewizor może zmienić miejsce).

A biokominek można przestawiać? (nie znam się na tym zupełnie...)

 

DSC_0448-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałabym na początek takie ustawienie (o ile telewizor może zmienić miejsce).

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=284649&d=1413482655

 

Iw, zwizualizowałaś prawie dokładnie to, o czym pisałam wyżej :wiggle:

u ciebie telewizor stoi nadal na komodzie.... faktycznie, obok jest tyle miejsca, że też się tak zmieści :)

 

Marta pisała, że biokominek nie do ruszenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się.

 

Przylazłam z salonowego i widzę tu znajome twarze:)

 

Dziewczyny dobrze radzą.

 

Mam uwagę do kanapy. Dobrze zastanów się nad białą czy inną bardzo jasną. Z doświadczenia wiem że w wielu przypadkach kończy się to przykrywaniem a nie po to kupujesz ładną kanapę żeby ją chować pod jakąś szmatą.

 

Nie mogę się doczekać metamorfozy. Będę podglądać :)

 

Pisać pewnie rzadko bo nawet u siebie nie bardzo mam czas, jednak to niewielka strata bo coraz bardziej się przekonuję że jednak dobrego gustu nie mam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tu przylazłam z salonowego i postaram się podpowiedzieć co nieco :)

 

 

Biokominek pod TV podoba mi się, owszem, ale czy to jest na pewno bezpieczne ?

Może ja przewrażliwiona jestem, ale w sobotę mi się sfajczył telewizor i dziś rozpakowałam nowy, a tam w instrukcji czarno na białym , że za odbiornikiem powinnam mieć minimum 10 cm na wentylację i że nie powinnam go stawiać blisko źródła ciepła. Więc ja osobiście bym chyba nie ryzykowała, jeśli biokominek nie jest tylko dla ozdoby, a używasz go do grzania.

 

 

Propozycję **Iw** warto by wypróbować, przestawiając na próbę meble, bo nie wiem, czy komoda z kominkiem nie będą czasem wtedy zbyt ściśnięte.

 

 

Biała sofa? Można ją zrobić w tkaninie carabu HP. Jest to tkanina zmywalna o bardzo dobrych parametrach ścieralności i miła w dotyku. Cudów jednak nie ma, praktyczna to ona nie będzie :no: Jeśli chcesz się przekonać, wybierz się do jakiegoś dobrego salonu firmowego, np. Bydgoskich Mebli, Gala Collezione czy Vero Appartamenti, na pewno będą tam wypoczynki w tej tkaninie :)

 

http://www.tcmeble.pl/wp-content/uploads/2014/07/carabu-chp1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Przydreptałam tu za Tobą z wątku salonowego. Miałam się nie odzywać , bo mam inne spostrzeżenia niż moje szanowne przedmówczynie , ale... co mi tam. Sądzę , że im więcej opinii tym łatwiej będzie Ci się na coś zdecydować. Zacznę od kwoty , którą masz na remont. Spora , ale bez przesady. Fajne meble i dodatki sporo kosztują . Ty w tej kwocie musisz kupić farby , firanki , kanapę , żyrandol....Moim zdaniem stół nie może być na tej ścianie co kominek , ponieważ jest za nisko i obecne krzesła go zasłonią . Poza tym przy kominku jest za ciepło aby tam wysiedzieć. Z tego co widzę kominek jest na środku ściany , więc telewizor powinien być nad nim . Wciśnięty w kąt będzie głupio wyglądał. Inną kwestią jest ustawienie okien względem stron świata . Oglądanie telewizji z oknem za plecami jest czasami niemożliwe i wymaga ciągłego jego zasłaniania . Lubisz biały kolor we wnętrzach z tego wnoszę , że dobrze czujesz się w jasnych i widnych wnętrzach. Przyglądam się Twojemu pokojowi i widzę , że ustawienie mebli jakie masz jest najbardziej optymalne jakie może być. Mam podobny układ w domu , tylko ,że ja mam stół na ścianie z kominkiem. Skupiłabym się natomiast na meblach i kolorach. Jeśli lubisz latać ze ściereczką to kup białą kanapę w innym wypadu nigdy !!!!!! Ja mam jasny beż z super tkaniny i 2 dzieci. Często jemy cos na kanapie . Co jakiś czas przychodzi pan do prania. Niestety te wszystkie super powłoki z każdy praniem mniej działają .Lubisz mieć na wierzchu różne bibeloty , więc taka strikte nowoczesność mi tu nie pasuje. Jak dla mnie to : jeśli komody muszą zostać to pomaluj je na biało . Ściany również białe . Kanapa może być nowoczesna , ale może być również ikeowski ektorp - wtedy stół i krzesła wypad. Edytowane przez kameon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kameon, wcale nie są takie inne Twoje spostrzeżenia. Ja uważam, że są bardzo słuszne (tylko z budżetem będę się upierać, że da się spokojnie, wystarczy dobrze przemyśleć zakupy).

Natomiast zgadzam się, że moja propozycja ustawień może nie być dobra, dlatego proponuje trochę pojeździć z meblami.

Zgadzam się również co do rozjaśniania kolorów, ale odradzam pełną biel (tzw. optyczną), lepsza biel złamana i raczej nie w kierunku wanilii :)

 

Agata, jaka jest powierzchnia pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...