Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wilgotność na poziomie 70%


Recommended Posts

Dzieńdobry,

Tak jak w temacie, utrzymuje się wilgotność na poziomie 70% i nie wiem czy to normalne o tej porze czy się martwić. Dom z lat 60 z pełnej cegły grubość muru 50cm, rynny dopiero co miesiąc od prowadzone od muru, wcześniej były przy murze, aż wypłukały fugi. Gdy sprawdzam kartką to kartka się nie przykleja, gdy sprawdzę świeczka to ją w ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może masz rację, teraz mam wilgotność na poziomie 40 %
To kwestia wilgotności bezwzględnej. Im zimniej tym powietrze na zewnątrz ma mniej wody. Po ogrzaniu w domu, jego wilgotność względna drastycznie spada. Jak Pan utrzyma ten strumień wentylacji przy mrozach -10 to wilgotność względna będzie poniżej 30%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Musisz przy tym ceglanym zamczysku trzymać max 40% wilgotność .. bliżej 30% sorry ale działania anty grzybne wymagają ofiar.

Mur ceglany 50cm to jest gorzej niż okno dwuszybowe U 1,1 ..

Powierzchnia każdej ściany w mroźne dni będzie tak niska iż .. przy 70% i 20 st wody w domu będą lać się każdą ścianą..

a po grzyby nie potrzeba będzie chodzić do lasu.

Jeśli maiłeś okna skrzynkowe i uszczelniłeś je .. to teraz je rozszczelnij...

Jeśli padłeś ofiarą kultu PCV wszechwładnego to musisz trzymać je rozszczelnione.

Higrograf jakiś tam jest bo te % nie biorą się z powietrza...

Takie domy ceglaste muszą być niczym durszlaki .. firanki mają się ruszać na wietrze itp ... sorry ale cegła to nie izolator ..

 

Usprawnienie wentylacji, sprawdź czy kominy drożne. okna czy nie za szczelnie zaparte.

Jak potrzeba to wentylator na kratkę i heja wyciągać powietrze na zewnątrz przez komin i zaciągać przez nieszczelne okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknach mam nawiewniki, teraz mam 64% Wentylacja nie wiem dlaczego ale słabo działa pomimo podłączenia jej do kominka wentylacyjnego

 

Na PK dr Jarosław Muller wyliczył, że kanały pionowe w kuchni i łazienkach dają w pokojach 9-12Pa. Przy takich parametrach, by wentylacja działała w miarę poprawnie, nawiewnik powinien mieć 9mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...