Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator SALDA RIS 400 VE czy RENOVENT Excellent 400


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... Trzeba będzie negocjować:stirthepot:!

Same metry domu i kubatura to troszkę moim zdaniem za mało aby ocenić ilość kanałów, nawiewów oraz wywiewów.

Przy twojej kubaturze 686m3 i powierzchni 147m2 wychodzi, że pomieszczenia masz wysokie na ponad 4,6m.

Ja mam dom o powierzchni 250m2 użytkowych + poddasze i mam mniejszą kubaturę!

Tak więc póki wszyscy siedzimy przy komputerach to zawsze można coś tam poprawić w parametrach i cenach. Gorzej jak przy twojej powierzchni te ceny miałbym zaakceptować na stojąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Niedługo będę musiała zdecydować się na wybór wykonawcy mojej instalacji reku. Obecnie mam 3 oferty od polecanych w moim regionie firm - i tu prośba o wskazówkę, jak wyglądają te wyceny, czy są rynkowe czy zawyżone.

Dom 147m2, V=686m3

 

FIRMA 1

RENOVENT EXCELLENT 400

15400 PLN + 8% VAT

lub

ORCON HRC

16300 + 8%VAT

oferta obejmuje: całość materiałów (rury spiro, a w wylewkach kanaly elastyczne), dostawę , montaż , uruchomienie, regulację, syfon kulowy, tłumik akustyczny na kanale wywiewu, przewierty przez strop

 

FIRMA 2 oferta ma to samo co konkurencja

 

Frapol Onyx Dream 400

16 500 + 8%VAT

Brink Renovent 400 Excellent

17 000zł netto + 8% VAT

Zehnder ComfoAir 350 VV Basic:

17 500 zł netto + 8% VAT

 

czwartego nie wklejam, bo już mi słabo ... :)

 

FIRMA 3 (tu oferta bez odwiertów w stropach, za które musiałabym doplacić 1500 zł/za m2!

ONYX Dream 400

17 000 + 8% VAT

 

Plis, pomóżcie :)

Najdroższa centrala i kanały ze srebrem to 9600 zł brutto 23% Roboty jest na jedno popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym cała filozofia żeby zrobić dobrze i stosunkowo tanio.

Dla tego który płaci musi być zachowany odpowiedni stosunek jakość / cena. Ale tu nikt wprost nie powie co poleca , bo większość polecających to jednocześnie sprzedawcy i polecają w większości ( nie zawsze) to na czym aktualnie mają największą marżę albo to co zalega im na półce :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Ponieważ otwarłem ten wątek to chciałem napisać jaką centralę w końcu założyłem u siebie. Bo już jest i pracuje :)

Założyłem Airpacka 400 ze sterownikiem dotykowym.

Razem z montażem kosztowało mnie to 6200 brutto także wydaje mi się że dość atrakcyjna cena. Centala była kupiona w styczniu a montowana teraz także ceny mogły ulec zmianie od tego czasu.

Póki co jestem bardzo zadowolony, centrala przy 60% jest zupełnie niesłyszalna a dom jest jeszcze nie wykończony także dzwięki się bardziej niosą.

przy 100% już ją słychać na parterze ale u mnie z taką wydajnością będzie chodzić baaardzo rzadko.

Jeszcze co prawda nie spałem w domu także nie wiem jak nocą ją słychać ale nie spodziewam się hałasów wielkich.

Generalnie jezeli chodzi o głośność to IMHO jest spoko.

Odkąd założyłem centralę powietrze zmieniło się zupełnie.

Oczywiście wszystko pokaże pierwsza zima ale póki co nie jest źle.

Jeżeli będzie się coś dziać to postaram się napisać.

Edytowane przez pacyfist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Założyłem Airpacka 400 ze sterownikiem dotykowym.

Razem z montażem kosztowało mnie to 6200 brutto...

W końcu jakaś konkretna odpowiedź kto i co montuje po wielu przemyśleniach.

Poproszę jeszcze o informacje ile m2 ma twój dom oraz jaka kubatura jest wentylowana?

Czy ten Airpack 400 jest w wersji standardowej czy tez może coś tam modyfikowałeś?

Powietrze idzie przez nagrzewnice czy też będzie jakieś GWC lub też GGWC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam nie lubię jak ktoś smędzi na forum zajmuje głowę innym a później nie opisze co zrobił jak się sprawdza.

Już odpowiadam:

Airpack w wersji standardowej ze sterowaniel L++ (dotykowym)

Powierzchnia użytkowa pomieszczeń wentylowanych to 150m2 a kubatura to jakieś 400m3. Pewnie mógłby być mniejszy ale ma być zapas jakbym chciał kiedyś zagospodarować pomieszczenie nad garażem (32m2 i jakieś 80m3).

Orurowanie mam w PEflexach (bluesky).

szczęśliwie mam strop nad poddaszem żelbetowy to nie słychać centrali ale na strychu jak się wejdzie to szum jest.

Tak jak pisałem wcześniej przy nastawie 40% zupełna cisza, przy 60% wydaje mi się że minimalnie słychać ale jest to nadal bardzo komfortowy poziom ciszy. Przy 100% już słychać, do wietrzenia okazjonalnego ok ale spać bym przy tym nie chciał :)

Mogłem wziąć airpacka 300 za bodajże 800 złotych mniej ale wtedy wiatraki chodziłyby na większej wydajności i pewnie byłby bardziej słyszalny.

Moim zdaniem lepiej wziąc 400 i niech chodzi na mniejszych nastawach, będzie ciszej. Ale to tylko moje zdanie, mogę nie mieć racji :cool:

Sterownik jest fajny i czytelny (monter dał mi kod serwisowy także mogę bawić się nastawami prądu ale jeszcze tego nie robiłem).

Generalnie jeszcze nie pobawiłem się centralą bo nie mam czasu ale różnica między domem bez centrali a domem z działająca wentylacją (przypuszczam że niezależnie od tego jaka by to nie była centrala) jest kolosalna. tynki schną ekspresowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 months później...
Ponieważ otwarłem ten wątek to chciałem napisać jaką centralę w końcu założyłem u siebie. Bo już jest i pracuje :)

Założyłem Airpacka 400 ze sterownikiem dotykowym.

Razem z montażem kosztowało mnie to 6200 brutto także wydaje mi się że dość atrakcyjna cena. Centala była kupiona w styczniu a montowana teraz także ceny mogły ulec zmianie od tego czasu.

Póki co jestem bardzo zadowolony, centrala przy 60% jest zupełnie niesłyszalna a dom jest jeszcze nie wykończony także dzwięki się bardziej niosą.

przy 100% już ją słychać na parterze ale u mnie z taką wydajnością będzie chodzić baaardzo rzadko.

Jeszcze co prawda nie spałem w domu także nie wiem jak nocą ją słychać ale nie spodziewam się hałasów wielkich.

Generalnie jezeli chodzi o głośność to IMHO jest spoko.

Odkąd założyłem centralę powietrze zmieniło się zupełnie.

Oczywiście wszystko pokaże pierwsza zima ale póki co nie jest źle.

Jeżeli będzie się coś dziać to postaram się napisać.

 

witam.

 

czy mogę prosić o namiary na wykonawcę - oczywiście jeśli jest pan zadowolony z centrali i z wykonania. Też chciałbym coś takiego zamontować u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Chciałbym odświeżyć trochę temat. Może ktoś podzieli się opinią na temat centrali VENTILUS 400? Także polskiej "produkcji", nowa, o dość interesujących parametrach. Jak ja można porównać do AirPck'a 400, Optimal Dream 400, Renovent Excellent 400?

Będę wdzięczny za opinie.

 

Porównanie z airpackiem

- układ rozmrażania ON/OFF nie działa przy małych prędkościach - modulowany, działa non stop

-wymiennik 85% (Heatex L wg producenta wymiennika) - RS160 -90%

-słabsze wentylatory - mocniejsze.

- nie ma biegu kominkowego, otwartego okna...

cena .. nie wiem , 7500 brutto 23 % z air ++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...