Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator SALDA RIS 400 VE czy RENOVENT Excellent 400


Recommended Posts

Porównanie z airpackiem

- układ rozmrażania ON/OFF nie działa przy małych prędkościach - modulowany, działa non stop

-wymiennik 85% (Heatex L wg producenta wymiennika) - RS160 -90%

-słabsze wentylatory - mocniejsze.

- nie ma biegu kominkowego, otwartego okna...

cena .. nie wiem , 7500 brutto 23 % z air ++

 

Porównanie z airpackiem

- układ rozmrażania ON/OFF nie działa przy małych prędkościach - modulowany, działa non stop

 

Chyba nie tak do końca jest Pan jednak bezstronny.

W informacji o centrali VENTILUS nie jest napisane że układ rozmrażania działa ON/OFF, ale że "Układ przeciwzamarzeniowy (3 tryby do wyboru: obniżenie obrotów wentylatora nawiewanego / obniżenie wentylatora + nagrzewnica / nagrzewnica)" co wg. mnie laika działa na jego korzyść.

Natomiast sterowanie ON/OFF dotyczy dodatkowej nagrzewnicy wtórnej (kanałowej)

 

-wymiennik 85% (Heatex L wg producenta wymiennika) - RS160 -90%

 

W centrali nie jest zastosowany wymiennik Heatex L tylko przeciwprądowy płytowy wymiennik aluminiowy niemieckiej firmy KLINGENBURG, typ GS o sprawności 90% (zgodnie z danymi producenta)!!

 

-słabsze wentylatory - mocniejsze.

 

wentylator nie wiem który jest mocniejszy, ale ten w Ventilus to wentylator też DC firmy EBM

 

- nie ma biegu kominkowego, otwartego okna...

 

No i tutaj to już Pan "pojechał" na całego.... (chyba, że producent kłamał, a Pan wie lepiej?). Poniżej opis funkcji programatora:

Ekran dotykowy

Program tygodniowy

Sterowanie bypassem

Układ przeciwzamarzeniowy (3 tryby do wyboru: obniżenie obrotów wentylatora nawiewanego / obniżenie wentylatora + nagrzewnica / nagrzewnica)

Funkcja Kominek, Wietrzenie, Urlop

Montaż podtynkowy lub natynkowy

Sterowanie dodatkową nagrzewnicą wtórną ON/OFF (kanałową)

Sterowanie chłodnicą ON/OFF

Sterowanie GWC (siłownikiem przepustnicy GWC czerpnia ścienna/czerpnia gruntowa lub siłownikiem nagrzewnicy-chłodnicy i pompy obiegowej)

Pełna regulacja wydajności 1-100% (3 biegi)

Możłiwość podłączenia czujników wilgotności i CO2

Możliwość podłączenia pod centrale alarmową lub włącznik łazienkowy w celu zmiany stanu pracy na bieg I lub III

Licznik odzyskanej energii

Zdalne sterowanie przez internet (telefon, laptop, tablet)

Informacja o konieczności wymiany filtrów

 

cena .. nie wiem , 7500 brutto 23 % z air ++

 

cena porównywalna (tylko, że proszę mi sprzedać AirPack za podaną powyżej cenę z tym programatorem!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyba nie tak do końca jest Pan jednak bezstronny.

A Pan nie do końca nieświadomy.

Witam. Chciałbym odświeżyć trochę temat. Może ktoś podzieli się opinią na temat centrali VENTILUS 400? Także polskiej "produkcji", nowa, o dość interesujących parametrach.
Z tym, że ja nie udaję, że się nie znam. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rzetelnej oceny produktu, żeby zdecydować, który byłby optymalny dla mnie. Temat wentylacji i central śledzę od kilku lat, zanim zacząłem budowę domu. Centrala miała działać już jakiś czas temu, ale nie wyszło.... Przyszedł jednak czas na finalizację. Oczywiście przez ten czas trochę zgłębiałem problem. U Pana także bywałem. Ceniłem Pana za, jak mi się wydawało, profesjonalizm. Nie chciałbym tego zdania zmieniać, ale śledząc tematy związane z rekuperacją na różnych forach i Pańskie na nich wpisy, zaczynają mi się nie zgadzać Pańskie deklaracje z faktami... Nie mniej jednak wydaje się, że Pańska wiedza na ten temat jest duża. Liczyłem więc na opinię fachowca o wspominanym rekuperatorze, ba... nadal liczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan nie do końca nieświadomy. Z tym, że ja nie udaję, że się nie znam.

 

Nie udaję, że się znam, bo się nie znam. Nie oznacza to jednak, że nie potrafię czytać. Kilka postów wcześniej udowadniał Pan wyższość produkowanych w Polsce central nad zagranicznymi, pisał Pan jakie podzespoły są OK, a jakie NIE. Stąd, kiedy dostałem ofertę tego rekuperatora pomyślałem, że może na wzór AirPack'a jest też dobrym, nowym produktem. Do tego jest tańszy i ma (chyba) dobry sterownik w cenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udaję, że się znam, bo się nie znam. Nie oznacza to jednak, że nie potrafię czytać. Kilka postów wcześniej udowadniał Pan wyższość produkowanych w Polsce central nad zagranicznymi, pisał Pan jakie podzespoły są OK, a jakie NIE. Stąd, kiedy dostałem ofertę tego rekuperatora pomyślałem, że może na wzór AirPack'a jest też dobrym, nowym produktem. Do tego jest tańszy i ma (chyba) dobry sterownik w cenie....

 

Trochę maiłem przerwy na forum a tu takie nowości ;)

Wystarczy "wujek google" i wychodzi że "VENTILUS" to chyba zalatuje Vanasem w innej obudowie? Przecież firma Termitech niczego nie produkuje - cytat z jej strony "...Zajmujemy się importem, eksportem oraz sprzedażą na terenie całego kraju..." Ja również się rozglądam za alternatywą dla mojego Dream/Airberga ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę maiłem przerwy na forum a tu takie nowości ;)

Wystarczy "wujek google" i wychodzi że "VENTILUS" to chyba zalatuje Vanasem w innej obudowie? Przecież firma Termitech niczego nie produkuje - cytat z jej strony "...Zajmujemy się importem, eksportem oraz sprzedażą na terenie całego kraju..." Ja również się rozglądam za alternatywą dla mojego Dream/Airberga ....

 

Podobnie jak Pan miałem przerwę i po dwóch latach, kiedy to byłem zdecydowany prawie na OnyX Dream'a szukam czegoś alternatywnego. Po prześledzeniu forum i opinii tzn opisywanych problemów z tym rekuperatorem, a także opinii instalatora, już nie jestem tak do końca pewien. Stąd po otrzymaniu oferty i zachwalaniu, próbuję znaleźć opinie na temat Ventilusa. Po tym co Pan napisał, faktycznie, przynajmniej sterownik Wanasa, wygląda bardzo znajomo. Czy na jego temat może Pan coś więcej napisać (bo ja o nim wcześniej nie słyszałem)? Jak z niezawodnością i serwisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Pan miałem przerwę i po dwóch latach, kiedy to byłem zdecydowany prawie na OnyX Dream'a szukam czegoś alternatywnego. Po prześledzeniu forum i opinii tzn opisywanych problemów z tym rekuperatorem, a także opinii instalatora, już nie jestem tak do końca pewien. Stąd po otrzymaniu oferty i zachwalaniu, próbuję znaleźć opinie na temat Ventilusa. Po tym co Pan napisał, faktycznie, przynajmniej sterownik Wanasa, wygląda bardzo znajomo. Czy na jego temat może Pan coś więcej napisać (bo ja o nim wcześniej nie słyszałem)? Jak z niezawodnością i serwisem?

 

Nie znam tych reku. W poniedziałek zadzwonie do instalatora który montował u mnie i popytam. Jak coś się dowiem to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych reku. W poniedziałek zadzwonie do instalatora który montował u mnie i popytam. Jak coś się dowiem to dam znać.

 

Im dalej "w las", tym mam większy dylemat, no i budżet przeznaczony na realizację się burzy ;-). Już rozpatruje też MISTRAL PRO 400 EC ....Nie ukrywam, że podekscytowałem się tym Ventilusem, ale brak informacji na jego temat i zniechęcanie przez niektórych forumowiczów (mam jednak świadomość, że niekoniecznie muszą się kierować obiektywizmem), trochę mnie ostudza. AirPack wygląda fajnie, ale po doliczeniu sterowania, trochę drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Rozmawiałem z kilkoma instalatorami o wspomnianym wcześniej VENTILUSie 400. Wszyscy chwalą solidne wykonanie i podzespoły, szczególnie sterownik, ale na razie to dość niszowy i mało rozpowszechniony produkt. Trochę to odstrasza, ale i kusi..., bo cenowo (sterownik w cenie) jest konkurencyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po ile sa teraz airpacki 400 w sprzedazy ze sterownikiem ? TB pisał 7400zł jeżeli tak to nieźle poszło do góry.

 

Nie poszły do góry.

Rozmawiałem z kilkoma instalatorami o wspomnianym wcześniej VENTILUSie 400. Wszyscy chwalą solidne wykonanie i podzespoły, szczególnie sterownik, ale na razie to dość niszowy i mało rozpowszechniony produkt. Trochę to odstrasza, ale i kusi..., bo cenowo (sterownik w cenie) jest konkurencyjny
Dołączę się do tych instalatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Co jest takiego dobrego w tym VENTILUS 400 w porównaniu do rekuperatorów za podobną cenę i o podobnej wydajności.

W jakiej cenie można go nabyć u ciebie?

 

Nie jest lepszy od tych z RS 160 ( nie przepadam z długimi wymiennikami, wolę szerokie) i jest bardzo drogi, ale jako niszowy produkt, dlaczego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Wlasnie przeczytalem wszystkie strony w tym watku i ..... glowa peka, rece opadaja.

Dawno nikt tu nie pisal - mam jednak nadzieje, ze jeszcze tu ktos zaglada i udzieli mi wskazowek.

 

Mam domek -147 m2, mama w planach zakladac powietrzna pompe ciepla (gruntowa odpada bo koszty za duze) do tego mechaniczna wentylacja - zlecilem wycene takich instalacji trzem firmom na podkarpaciu (jestem z Rzeszowa), podam moze najtansza oferte, ale czuje ze ktos tu leci ze man w kulki na kase.

 

 

OFERTA CENOWA PRAC I MATERIAŁÓW

INSTALACJA - WENTYLACJA MECHANICZNA Z ODZYSKIEM CIEPŁA

 

 

 

W nawiązaniu do przekazanych informacji przedstawiam ofertę z wyceną wyżej wymienionych

instalacji.

Ogólne informacje techniczne:

Instalacja wentylacji mechanicznej w oparciu o centralę marki Thessla Green model

AirPack 400 z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym z bypassem i regulatorem AirS, centrala umieszczona będzie na strychu w garażu. ( sterownik Air++ z wyświetlaczem za dopłatą 600,00 zł)

Rozprowadzenie wentylacji na parter pod sufitami na parterze przewodami 75mm i puszkami sytemu Termokontrol.

Główne przewody wentylacyjne będą prowadzone przy kominie w pokoju na piętrze.

Rozprowadzenie wentylacji na poddaszu przewodami 75 mm i puszkami systemu Termokontrol.

Główne przewody wentylacyjne z kanałów wentylacyjnych sztywnych izolowanych.

Wentylacją objęte będą wszystkie pomieszczenia za wyjątkiem kotłowni i garażu.

W pomieszczeniach czystych pokoje salon, będą anemostaty nawiewowe a w pomieszczeniach brudnych łazienki, kuchnia, garderoby, wiatrołap, pralnia, będą anemostaty wywiewowe, w drzwiach będą musiały być kratki, tuleje bądź podcięcia w celu transferu powietrza między pomieszczeniami.

Instalacje zostaną uruchomione i wyregulowane.

 

Wycena materiałów i robocizny:

- instalacja materiały kpl. :18’336,00 zł brutto

 

Kwoty brutto!

Powyższe cen zawierają podatek VAT w wysokości 8% .

 

Czy ktos zorientowany moze mi cos doradzic?

Zalezy mi na tym by rozsadnie wydac pieniadze (w sumie komu nie zalezy?) miec czyste powietrze, latem schladzac temperature w domu nie ponoszac ogromnych kosztow. Dom z poddaszem uzytkowym.

Ktos sie odwazy przeanalizowac ta propozycje? przypominam- to byla najtansza oferta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie, nie wszyscy na raz z odpowiedziami :)

Hmmmmm, dzieki misiupl, ale spodziewalem sie jednak troszke bardziej ozywionej dyskusji na moje pytanko, lub przynajniej jakis konkretnych odpowiedzi, bo pisanie ze robiac samemu ;)....super rada dla kogos kto nie jest z branzy i sie nie zna zupelnie. Podbijam pytanie i czekam na odpowiedz - ktos fachowym okiem spojrzy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie, nie wszyscy na raz z odpowiedziami :)

Hmmmmm, dzieki misiupl, ale spodziewalem sie jednak troszke bardziej ozywionej dyskusji na moje pytanko, lub przynajniej jakis konkretnych odpowiedzi, bo pisanie ze robiac samemu ;)....super rada dla kogos kto nie jest z branzy i sie nie zna zupelnie. Podbijam pytanie i czekam na odpowiedz - ktos fachowym okiem spojrzy na to?

Żeby ktoś się wypowiedział konkretnie, to i konkrety musisz podać.

Ile nawiewów, wyciągów? Ile metrów przewodów?

Zaproponowali Ci TOP'owy rekuperator. Doświadczenie producenta jest wzięte z innej firmy matki, więc o samo urządzenie nie ma się co martwić, bo dobry wybór.

Przewody jedne z tańszych - średnia jakość, jeśli skrzynki metalowe to też cenowo niższa półka. Nie wiadomo ile za robociznę sobie policzyli, średnio jest to 200-220zł od punktu (nawiew, wyciąg, czerpnia, wyrzutnia)

Rekuperacja nie jest tanim rozwiązaniem, ale korzystnym dla komfortu mieszkańców. Na ile ty wyceniasz swój komfort?

Wolisz mieć dobrze czy tanio? Zawsze możesz zrobić instalację z aluflex'a i dorzucić Lunę Dospela, wyjdzie dużo taniej i działa! Są uzytkownicy forum którzy tak własnie zrobili, sami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...