Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator SALDA RIS 400 VE czy RENOVENT Excellent 400


Recommended Posts

Sterownik stary (chińszczyzna) był problemowy, ale technolog z Frapola zapewnia, że nowy sterownik jest wolny od wad poprzednika.

Wykraplanie się wody może występować nad wymiennikiem z powodu braku izolacji między komorami nawiew/wywiew.

Można zakupić matę chlorokauczukową samoprzylepną i samemu wkleić izolację.

 

Nie zgodzę się z Tobą co do "Można zakupić matę chlorokauczukową samoprzylepną i samemu wkleić izolację"

To powinno być po stronie producenta aby urządzenie nie miało ukrytych wad, mam również dreama zamontowany w ogrzewanym pomieszczeniu i u siebie nie zauważyłem takich objawów - nie sprawdzałem tylko jak wygląda w czasie gotowania lub po wieczornych kąpielach - sprawdzę i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To powinno być po stronie producenta aby urządzenie nie miało ukrytych wad,

Oczywiście, że tak. Nie zaprzeczę. Podałem tylko możliwie szybkie i tanie rozwiązanie problemu.

Poza tym jeśli jest problem to trzeba zgłaszać producentowi, żeby wiedzieli o wadach swoich produktów i poprawiali, bo to jest ich obowiązek sprzedawać produkt tak "aby urządzenie nie miało ukrytych wad".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą co do "Można zakupić matę chlorokauczukową samoprzylepną i samemu wkleić izolację"

To powinno być po stronie producenta aby urządzenie nie miało ukrytych wad, mam również dreama zamontowany w ogrzewanym pomieszczeniu i u siebie nie zauważyłem takich objawów - nie sprawdzałem tylko jak wygląda w czasie gotowania lub po wieczornych kąpielach - sprawdzę i dam znać

 

No i o aspirynie nie zapomnijcie no i o szaliku :rolleyes: taki żart to jest problem .ale podzielam zdanie ,ze to producent powinien się poczuć do odpowiedzialności za towar :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje dostałem taką ofertę na airpack v300 mogę dać namiar bo wydaje się że cena rozsądna porównując ją do tej z przed trzech miesięcy.

 

"do 20 grudnia jest promocja,* panel dotykowy AIR++ za 100zł netto ( cena katalogowa 780zł netto)

 

airpack v300 ** 6200zł 8% VAT z montażem( materiały montażowe i dojazd rozliczane oddzielnie) , bez montażu 6127zł brutto (23% VAT)"

 

Kanały PE 75 Ventiflex i skrzynki rabat od katalogu 35% (nie wiem co są warte te kanały)

 

Po przeliczeniu komplet do mnie

 

Kanał PE 75 100m +

 

Skrzynki rozdzielcze

 

2x8 kanałów

 

1 x75 - 4 szt

 

2x75 - 6 szt

 

Rekuperator airpack V300 + AIR++

 

7900 Brutto VAT 23% to chyba dobra cena choć nie powiem mocno się zastanawiam Brinkiem 300 (5600zł) lub Kinetic axia B za (3999zł) ze słabszych Onyx Dream 200 Brink excellent 180.

 

Po woli tanieją :) niedawno miałem ofertę na 9200 bez panelu AIR++

 

Czy do gwarancji potrzebuje montaż rekuperatora przez firmę ?

 

z tego co wiem to gwarancja jest nawet jeśli sam montujesz .AirPacka

ja zdecydowałem się na Air Pack 400 ze względu na fajną automatykę ,wymiennik,wentylatory , i ciekawe konstrukcja urządzenia oraz sterowany i doszczelniony bapass. a co Ciebie zainteresowało w tej centrali jestem ciekaw bo dość mało o tym na forum .wszyscy tylko cena i cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
... ja zdecydowałem się na Air Pack 400 ze względu na fajną automatykę ,wymiennik,wentylatory , i ciekawe konstrukcja urządzenia oraz sterowany i doszczelniony bapass....

Co tam konkretnie jest w tej automatyce. O jakiej minimalnej wydajności startują wentylatory, oraz jakie maja faktyczne zużycie energii elektrycznej.

Ja ciągle jest na etapie poszukiwań :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam konkretnie jest w tej automatyce. O jakiej minimalnej wydajności startują wentylatory, oraz jakie maja faktyczne zużycie energii elektrycznej.

Ja ciągle jest na etapie poszukiwań :/

 

Różnice w automatyce jakości montażu, kulturze pracy ciężko opisać, dlatego warto zobaczyć i usłyszeć. Inaczej zawsze ktoś zasieje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam konkretnie jest w tej automatyce. O jakiej minimalnej wydajności startują wentylatory, oraz jakie maja faktyczne zużycie energii elektrycznej.

Ja ciągle jest na etapie poszukiwań :/

http://thesslagreen.com/automatyka.html poczytaj najlepiej i zadzwoń do nich jeśli zainteresowany jesteś. wiedzą co robią . ja rozmawiałem z serwisem .

telefony na stronie .

Edytowane przez Piotr 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam konkretnie jest w tej automatyce. O jakiej minimalnej wydajności startują wentylatory, oraz jakie maja faktyczne zużycie energii elektrycznej.

Ja ciągle jest na etapie poszukiwań :/[/quote

 

I jak rozmawiałeś może z Thesslągreen ciekawy jestem opinii .

To najlepiej zobaczyć... i posłuchać.

2014-12-22 13.44.49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam konkretnie jest w tej automatyce. O jakiej minimalnej wydajności startują wentylatory, oraz jakie maja faktyczne zużycie energii elektrycznej.

Ja ciągle jest na etapie poszukiwań :/[/quote

 

I jak rozmawiałeś może z Thesslągreen ciekawy jestem opinii .

Można ustawić centralę na 1/2 ( 5V) a potem na 20% Czyli można i 40m3/h z 400-tki

Co do poboru - 15W 400-tka na 20% i 10V czyli 80m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie!

Niedługo będę musiała zdecydować się na wybór wykonawcy mojej instalacji reku. Obecnie mam 3 oferty od polecanych w moim regionie firm - i tu prośba o wskazówkę, jak wyglądają te wyceny, czy są rynkowe czy zawyżone.

Dom 147m2, V=686m3

 

FIRMA 1

RENOVENT EXCELLENT 400

15400 PLN + 8% VAT

lub

ORCON HRC

16300 + 8%VAT

oferta obejmuje: całość materiałów (rury spiro, a w wylewkach kanaly elastyczne), dostawę , montaż , uruchomienie, regulację, syfon kulowy, tłumik akustyczny na kanale wywiewu, przewierty przez strop

 

FIRMA 2 oferta ma to samo co konkurencja

 

Frapol Onyx Dream 400

16 500 + 8%VAT

Brink Renovent 400 Excellent

17 000zł netto + 8% VAT

Zehnder ComfoAir 350 VV Basic:

17 500 zł netto + 8% VAT

 

czwartego nie wklejam, bo już mi słabo ... :)

 

FIRMA 3 (tu oferta bez odwiertów w stropach, za które musiałabym doplacić 1500 zł/za m2!

ONYX Dream 400

17 000 + 8% VAT

 

Plis, pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld, u mnie te ceny powodują płacz. Niestety, jak z prawie każdą inna rzeczą w trakcie budowania domu jestem sobie w stanie poradzić, bo tu znajomy, tu ktoś polecony itd to z WM zupełnie nie. Ani żadnej sprawdzonej firmy, ani nikt znajomy nie robi reku.

Także tak siedzę dzisiaj i płacze, że z torbami chcą mnie puścić, a sami nie podejmiemy się tego..

A może ktoś ma/zna firme z małopolski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - na pewno popytam. Choć jeden z ich autoryzowanych instalatorów dał mi taką wycenę.... Na szczęście mają jeszcze ze 3 firmy które są niedaleko, wiec jeszcze tam poszukam.

Thessla produkuje centrale, jeśli o wykonawstwo chodzi to zapytaj w KamilaWent.

Nie wiem czy Kamila robi instalacje, ale jeśli robią to będą mieli najlepszą cenę na centralę Airpack. (firmy działają w jednym budynku)

Zapytaj w Ecocomfort z Myślenic, widziałem ich instalacje i wyglądały estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...