Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator SALDA RIS 400 VE czy RENOVENT Excellent 400


Recommended Posts

Nie mówię że wadą jest to że jest nowsza tylko że mogą wyjść tzw. wady wieku dziecięcego czyli jakieś drobne niedoróbki typu przepalający sie bezpiecznik itp. i jest to mniej sprawdzona centrala. Brink excellent jest natomiast dobrze znany na rynku i generalnie ludzie go chwalą za niski poziom szumów i niskie zużycie prądu i dobry odzysk.

Co do ciekawych rozwiązań których nie ma w konkurencji to będę wdzięczny za wymienienie ich. (nie próbuję polemizować tylko szukam informacji) bo ogólnik "że ma kilka ciekawych rozwiązań" mi jako osobie niezwiazanej z wentylacją niewiele mówi niestety.

Zdaję sobie sprawę że nikt na forum nie ma obowiązku do udzielania rad i robi to tylko z dobrej woli - także za wszelkie rady dziękuję:D

Ja nie widziałem informacji albo żle szukałem za wyjątkiem odwrotnie niż w większości usytuowanego wymiennika a to trochę mało za dodatkowe 20%ceny.

Jeżeli ktoś byłby w stanie wymienić konkretne plusy i minusy central o których mowa w wątku to byłbym bardzo wdzięczny (onyx dream 400, salda ris eko 400, Brink renovent excellent 400 i może wspomniany Airpack.

Do tej pory są tak naprawdę same ogólniki a wiadomo diabeł tkwi w szczególe.

wstępne ceny central jakie zlokalizowałem to:

Salda ris eko 400 - 5600 brutto z montażem tu już cena ostateczna

Brinnk excellent 400 - ok 6600 brutto z montażem

onyx dream 400- ok 7400 brutto z montażem

Airpack - 8200 brutto z montażem

Rozrzut duży nie wykluczam żadnej z tych central tylko chciałbym wiedzieć za co płacę więcej albo kosztem czego oszczędzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

kolego @pacyfist śledzę temat z wielką ciekawością. Sam też stoję przed wyborem reku i prawdę mówiąc sam już nie wiem jaki wybrać. Do tej pory myślałem na reku JanGaz, ale po zapoznaniu się z tym wątkiem mam wątpliwości. Będę czekał na pozytywne zakończenie i mam nadzieje ze podzielisz się swoim wyborem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem przecież że cena z montażem jest producenta.

W przypadku saldy i Onyxa jest to cena montażysty uwzględniająca montaż.

W przypadku Airpacka i Brinka jest to cena najtańszej centrali znalezionej na necie w sklepach inteneretowych lub alledrogo i dodana cena montażu i regulacji tego samego montażysty żeby było porównywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem przecież że cena z montażem jest producenta.

W przypadku saldy i Onyxa jest to cena montażysty uwzględniająca montaż.

W przypadku Airpacka i Brinka jest to cena najtańszej centrali znalezionej na necie w sklepach inteneretowych lub alledrogo i dodana cena montażu i regulacji tego samego montażysty żeby było porównywalnie.

 

U mnie kolejnosc jest taka:

brink

onyx

....

airpack

 

niestety ani onyx ani airpack nie jest w moim regionie a w ciemno kupowac nie bede, nawet jesli zzdecydowalbym sie na dwukrotnie przeplaconego airpacka

 

brinka moge wziasc w ciemno, ze wzgledu na dobre opinie, marke i cene

w zasadzie tylko onyx moze konkurowac ale nie wiem czy zainstalowali choc jedna sztuke w trojmiescie bo jakos nie chca sie pochwalic, a przedstawiciele tylko pisza ze nie moga mi go pokazac... pewnie nie maja czym sie chwalic, wola zatrudnic TB do chwalenia tego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejnosc jest taka:

brink

onyx

....

airpack

 

niestety ani onyx ani airpack nie jest w moim regionie a w ciemno kupowac nie bede, nawet jesli zzdecydowalbym sie na dwukrotnie przeplaconego airpacka

 

brinka moge wziasc w ciemno, ze wzgledu na dobre opinie, marke i cene

w zasadzie tylko onyx moze konkurowac ale nie wiem czy zainstalowali choc jedna sztuke w trojmiescie bo jakos nie chca sie pochwalic, a przedstawiciele tylko pisza ze nie moga mi go pokazac... pewnie nie maja czym sie chwalic, wola zatrudnic TB do chwalenia tego produktu

 

To Pan nie oglądał i słuchał tych central?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem przecież że cena z montażem jest producenta.

W przypadku saldy i Onyxa jest to cena montażysty uwzględniająca montaż.

W przypadku Airpacka i Brinka jest to cena najtańszej centrali znalezionej na necie w sklepach inteneretowych lub alledrogo i dodana cena montażu i regulacji tego samego montażysty żeby było porównywalnie.

Sklepy internetowe należą do najdroższych w tej branży. Inaczej, klient przyszedłby sobie do sklepu, pooglądał posłuchał... i zamówił na allegro? To byłoby, bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę piotr28 że bardzo polecasz airpack. Nie mówię że są złe ale niestety ceny mają za wysokie jak na firme świeżą na rynku po której nie wiadomo czego można oczekiwać np za rok dwa, może ich już wtedy nie być. Gdyby mieli ceny porównywalne do Brinka to czemu nie chętnie bym im sięprzyjrzał głębiej ale niestety za drogo wychodzą. Tak jak ktoś wcześniej napisał, na renomę i tym samym cenę trzeba zapracować jakimś stażem na rynku.

Piszesz tylko tym tropem należałoby dołożyć 15% do SS, dachu, instalacji, kominka itd itp a na koniec mieć dom o 100 tys droższy. tylko skąd wziąć te dodatkowe tysiące? Jak ma się ograniczony budżet to najważniejszym wskaźnikiem jest cena/jakość produktu czy usługi. Mnie interesuje dobry sprzęt w rozsądnych pieniądzach, nie stać mnie na super sprzęt za ekstra pieniądze (zwłaszcza że w przypadku Thesslla green to firma nie jest na rynku zbyt długo a i produkt jest świeży także różne kwiatki mogą wyjść podczas eksploatacji).

Nie szukam też koniecznie najtańszego sprzętu bo inaczej brałbym (nie mówię o lunie) Dospela że nie wspomnę o Saldzie która jest sporo tańsza (ponad 2000) a może niewiele odbiega od Airpacka.

Szukam solidnego sprawdzonego sprzętu za rozsądne pieniądze

 

Witam,

 

Czy nazwa firmy i jej staż na rynku świadczy o solidności produktu?

Moim zdaniem doświadczenie ludzi, którzy tworzą produkt przekłada się na jego solidność.

A na tym polu ludzie z od Aipacka mają się czym pochwalić.

 

Proszę wziąć pod uwagę, że firma Frapol sprzedaje obecnie duże centrale wentylacyjne (typoszereg Envia) zaprojektowane przez firmę Thessla.

Tak duży i poszanowany producent nie wykupił by produktu od małej nic nie znaczącej firmy na rynku.

Kamila-Went, która ma swój udział w tworzeniu Airpacka działa już na rynku dobre 15 lat.

 

Świat byłby piękny, jakby ludzie sprzedający importowany produkt mieli choć odrobinę taką wiedzę jak ludzie tworzący Airpacka.

 

Niepojęte jest to, że ktoś chce wydać 10K na instalację wentylacji, a szkoda mu 400 zł na paliwo by podjechać i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prototyp całej serii onyxów niektore-konstrukcje-nie-spelniaja-naszych-wymagan-wiec-nie-wchodza-do-produkcji.jpg a w airpacku - poprawiono i dołożone parę szczegółów .

Świat byłby piękny, jakby ludzie sprzedający importowany produkt mieli choć odrobinę taką wiedzę jak ludzie tworzący Airpacka.

Doświadczenie i wiedza to podstawa. Właściciel dr fizyki, Szanowna Pani Paulina - projektantka automatyki -doktorat z fizyki .

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana z Thessla.

 

Czy nazwa firmy i jej staż na rynku świadczy o solidności produktu?

 

Oczywiscie ze tak.

 

Proszę wziąć pod uwagę, że firma Frapol sprzedaje obecnie duże centrale wentylacyjne (typoszereg Envia) zaprojektowane przez firmę Thessla.

 

Czyli Thessla nie może pochwalić się doświadczeniem z domowymi centralami

 

Świat byłby piękny, jakby ludzie sprzedający importowany produkt mieli choć odrobinę taką wiedzę jak ludzie tworzący Airpacka.

 

Czy to żart? Troche umiarkowaniu w przechwałkach.

 

Niepojęte jest to, że ktoś chce wydać 10K na instalację wentylacji, a szkoda mu 400 zł na paliwo by podjechać i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda i działa.

 

niepojęte jest, że ktoś chce zarobić kilka tysiecy złotych a żal mu pojechać do klienta lub choćby wskazać mu gdzie mógłby zobaczyć ich produkt.

 

 

400zł Thessla, 400zł Brink, 400zł Frapol, 400zł Dospel, 400zł,,,

a czas zmarnowany to kto policzy? Widac że ludzie z Thessla cenia wyłącznie swój czas. Stworzyli produkt którego cena jest zdecydowanie wyższa niż dobrych i renomowanych producentów a cene przywalili jakby byli na rynku z 50 lat. Oprócz tego każa klientowi kupować w ciemno lub wydać 400zł na paliwo aby sobie posłuchać produkt. Oczywiście nie wspomną że klient zobaczy produkt wystawowy z nie rzeczywiście działający w normalnych warunkach.

 

To jest kuriozum. Założyć firme i po 3 miesiącach chwalić się najlepszym na rynku produktem i najlepszą wiedzą... żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prototyp całej serii onyxów [ATTACH=CONFIG]287686[/ATTACH] a w airpacku - poprawiono i dołożone parę szczegółów .

 

Doświadczenie i wiedza to podstawa. Właściciel dr fizyki, Szanowna Pani Paulina - projektantka automatyki -doktorat z fizyki .

 

A w innych firmach to stolarze zapewne.

Czy właściciele studiowali na uczelniach gdzie jest wydział ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w innych firmach to stolarze zapewne.

Czy właściciele studiowali na uczelniach gdzie jest wydział ogrzewania?

Na szczęście nie. Wydziału ogrzewania nie może skończyć ktoś kto, zna podstawy fizyki. gdyby znał musiałby wyjść z zajęć

jak można uczyć takich głupot jak pośrednie systemy ogrzewania czy 110% sprawności. Na szczęście standard zeroenergetyczny zlikwiduje takie "wydziały" i zastąpi je "izolacyjnymi" bo jeden i drugi z definicji nie mogą istnieć.

Nie spotkałem ciepłownika mądrzejszego od stolarza, nawet najsłabszego intelektualnie.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana z Thessla.

Witam,

 

Niestety nie mam nic wspólnego z firmą Thessla.

Obracam się na rynku jakiś czas i znam ludzi którzy ją tworzą.

 

 

Jeśli obejrzenie centrali na żywo uważa Pan za czas zmarnowany to ja życzę powodzenia w zakupach internetowych.

 

Czy ja zmuszam do zakupu Airpacka?

Ja te centrale widziałem na żywo i uważam że za warto dopłacić. A co pan zrobi to już nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety nie mam nic wspólnego z firmą Thessla.

Obracam się na rynku jakiś czas i znam ludzi którzy ją tworzą.

 

 

Jeśli obejrzenie centrali na żywo uważa Pan za czas zmarnowany to ja życzę powodzenia w zakupach internetowych.

 

Czy ja zmuszam do zakupu Airpacka?

Ja te centrale widziałem na żywo i uważam że za warto dopłacić. A co pan zrobi to już nie moja sprawa.

 

Jeżeli takie wpisy są faktycznie "kogoś" z Thessli to jedzie to strasznym brakiem profesjonalizmu ............. ktoś w tej firmie powinien poważnie się zastanowić jak wprowadzać nowy produkt na rynek.

Co do samej centrali to po zapoznaniu się z filmem (link troch wyżej) o sterowniku, zobaczyłem taką centralę na żywo w jednej z hurtowni i teraz jestem ciekaw opinii kogoś kto na co dzień ma taką centralę w domu. Bardzo chętnie porównam ją z moim Dreamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli takie wpisy są faktycznie "kogoś" z Thessli to jedzie to strasznym brakiem profesjonalizmu ............. ktoś w tej firmie powinien poważnie się zastanowić jak wprowadzać nowy produkt na rynek.

Co do samej centrali to po zapoznaniu się z filmem (link troch wyżej) o sterowniku, zobaczyłem taką centralę na żywo w jednej z hurtowni i teraz jestem ciekaw opinii kogoś kto na co dzień ma taką centralę w domu. Bardzo chętnie porównam ją z moim Dreamem.

Różnica z dremem jest niewielka. Te same wentylatory, wymiennik, ciężar . Wymiennik jest inaczej ułożony - by nie łapały wentylatory wody przy wyższych prędkościach i by równiejszy był rozkład powietrza na wymienniku. Drugą różnicą, jest modulowana praca grzałki do rozmrażania (w dream jest on/off)

Szkoda też, że dream nie jest produkowany w wersji "na poddasze" - tylko z wyjściami do góry.

 

Natomiast Frapolowskiego Onyx PASSIVAWP_20140711_001.jpg Thessla nie "przebiła"

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...