Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przepusty przez strop


Recommended Posts

Witam.

Czasami jest trudno przebrnąć przez gąszcz przemyśleń/wymiany zdań/pyskówek pomiędzy szanownymi forumowiczami pojawiającymi się przy okazji wymiany doświadczeń dotyczących wentylacji mechanicznej i tym wszystkim co się z ta wentylacją wiąże. Jest mi trudno wychwycić, wyłuskać potrzebne informacje. Po przeczytaniu 20 stron tematu, który mnie interesuje i który ma rozwiązać moje problemy, okazuje się, że zaczynam gubić wątek.

Więc pokuszę się o pomoc, o wyciągnięcie pomocnej dłoni.

A mianowicie, jestem na etapie dochodzenia do SSO, w tym tygodniu będę miał robiony strop (teriva).

Planuję samodzielnie ułożyć instalację do rekuperacji na systemie Termokontrol. Nie posiadam projektu (pewnie zlecę go tejże firmie) ale na chwilę obecną jest mi potrzebna informacje, gdzie już teraz mam zrobić przepusty do tej instalacji.

 

 

parter 2.jpg

poddasze 1.jpg

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

 

parter 1.jpg

 

 

poddasze 1.jpg

parter 1.jpg

poddasze 1.jpg

parter 2.jpg

Edytowane przez mmaarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma większego znaczenia dla wentylacji, więc otwory robi się tak, by w miarę równe były odległości od skrzynki. skrzynki z anemostatami.jpg rurę ucina się na grubość stropu i "zatyka" anemostatem . Skrzynki główne ( najlepiej z wygłuszeniem ) gdy zalewamy w stropie to tego typu skrzynka do stropu.jpggdy nie zalewamy, mogą być takie skrzynka przelptowa.jpg

Pan zobaczy jak np Brink proponuje:

http://www.brinkclimatesystems.fr/getattachment/Accueil/brink_corporate(v5).pdf.aspx str 5 - wcale nie ciągną kanały jak najdalej od drzwi .

skrzynki z anemostatami.jpg

skrzynka do stropu.jpg

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, ja nie robilem przepustow przy zalewaniu stropu, przy terivie

przekucie pozniej nie stanowi klopotu byle przed tynkami zeby nie trafic pozniej w belki...

ja przed tynkami przekulem pozniej dziury i wlozylem rure fi160 zeby ladnie tylnk doszedl

ktos widzialem od razu przed zalaniem montowal w wybranych miejscach pustaki z zapianowana rura fi160

czym mial z glowy pozniejsze kucie, anemostaty w projekie mialem w okolicy okien uzasadniaja to tym

ze nigdy raczej onka niczym nie zastawisz, zabudujesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Czy lepiej wykonać jeden, czy np. dwa przepusty w salonie, łazience, saunie itd?

Czy przepusty mogą być zrobione np. z rury pcv 160?

W salonie na ogół robi się dwa anemostaty, przy jednym kanale 63mm - jest rura do przejścia przez strop fi 100. przy dwóch i trzech 125mm jak się zrobi 160mm będzie kłopot z zamaskowaniem dziury anemostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rzuty są trochę maławe i nieczytelne, ale bardzo proszę o propozycję umiejscowienia na rysunkach punktów w których powinienem zrobić otwory.

Panie Tomaszu, w jednym z wątków Pan pisał, że zrobienie instalacji (bez rekuperatora) za kwotę 6 tys to dużo.

Mam rozumieć, że można znaleźć lepsze dojścia do tych elementów? Ja będę to robił z Termokontrolem, jeszcze nie robiłem kosztorysu ( na razie mam na głowie wykonanie - rękoma firmy stropu i dachu i na tym się koncentruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rzuty są trochę maławe i nieczytelne, ale bardzo proszę o propozycję umiejscowienia na rysunkach punktów w których powinienem zrobić otwory.

Panie Tomaszu, w jednym z wątków Pan pisał, że zrobienie instalacji (bez rekuperatora) za kwotę 6 tys to dużo.

Mam rozumieć, że można znaleźć lepsze dojścia do tych elementów? Ja będę to robił z Termokontrolem, jeszcze nie robiłem kosztorysu ( na razie mam na głowie wykonanie - rękoma firmy stropu i dachu i na tym się koncentruje.

 

Ja mogę robić tylko kosztorys z "Bartyckiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...