Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek do salonu


Zetski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 348
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Doszedłem do następujących wniosków.

Skłaniam się do zamontowania Zuzi z płaszczem wodnym, co ma się zamknąć kwotą 11 tysięcy na gotowo, ponieważ sama zabudowa akumulacji ma kosztować mniej więcej tyle, bez wkładu kominkowego.

Poza tym zastanawiam się jeszcze nad zmianą warunków brzegowych, odwróceniem sytuacji, czyli zamiast kotła CO wspomaganego okazjonalnie przez kominek to kominek ma być wspomagany kotłem CO (duże mrozy, wyjazdy, CWU). W związku z czym akumulacja jest w tym momencie mniej atrakcyjnym pomysłem a DGP zrobić nie mogę ze względów konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zetski...a tak z ciekawości - po co Ci kominek w którym nie zobaczysz ognia...ewentualnie w którym codziennie będziesz musiał myć szybę ???

 

Nie lepiej za 11k kupić jakiś dobrej jakości piecyk wolno stojący ??? w tej cenie dostaniesz spokojnie nawet z akumulacją :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop - takie płyny to przeżytek. Śmierdza, zle wpływaja na farbę wkładu, czy nadruk na szybach.

Ostatnio znajomy przywiózł mi z DE cos takiego:

5424-Wodtke-Glasreiniger.jpg

 

Wodtke Glassreniger. Oleista ciecz, która idealnie rozpuszcza wszelaki syf na powierzchni szkła - o wiele bardziej skutecznie, niż spraye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zetski...a tak z ciekawości - po co Ci kominek w którym nie zobaczysz ognia...ewentualnie w którym codziennie będziesz musiał myć szybę ???....

 

dlaczego uważasz, że kominek z wymiennikiem wodnym ma mieć brudną szybę, używam takowy bez żadnego czyszczenia, normalnie widać palące się drewno, no może na początku przy rozpalaniu mocno na siwo dymi-jak w każdym, ale nie czarna szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zetski...a tak z ciekawości - po co Ci kominek w którym nie zobaczysz ognia...ewentualnie w którym codziennie będziesz musiał myć szybę ???

 

Nie lepiej za 11k kupić jakiś dobrej jakości piecyk wolno stojący ??? w tej cenie dostaniesz spokojnie nawet z akumulacją :)

 

Pozdrawiam.

 

Dlaczego mam mieć brudną szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To zależy jaka ...

Masz do wyboru zwykłe modele - te najtańsze, ale i również takie z wyłożeniami szamotowymi, zintegrowanymi dolotami powietrza, kurtynami powietrznymi, podwójnymi szybami, normami DIN i BimSch oraz sprawnościami sięgającymi 85 %.

Masz do wyboru Zuzie z serii:

- Aquario - najbardziej zaawansowana technicznie, już całkiem stalowa seria palenisk

- DECO - po "lifcie" fasady i z wyłożeniami ceramicznymi

- DIN DECO - j.w. i z katalizatorem spalin

- Eko Aqua - protoplastę serii Aquario ale żeliwnego

- no i zwykłe - najtańsze

Jeszcze jest wybór do układu otwartego i zamknętego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...