Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek do salonu


Zetski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 348
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bez nerwów :)

 

Szlag mnie trafił, jeżeli piszę głupotę to wystarczy napisać "żle, to jest tak..." albo "bzdura., doczytaj tu czy tam"

zamiast tego czytam jakies postękiwania albo ubolewania nad postem bez żądnych konkretów.

Być może "niktspecjalny" jest wybitnym ekspertem i moje pytania są dla niego dziecinnie śmieszne i poniżej jego poziomu, to po co w ogóle traci na nie swój cenny czas?

Jakto amerykanie mawiają "talk clear or get lost"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pozostać Polakiem ale skoro już tak mówi............... angielskie przysłowie pasuje do wściekłego jak ulał first things first.I jeśli drugie już to nie dość ,że popełnia błędy to zaiste pisze równie niepotrzebne jęki i biadolenia nad sobą.Jedno pytanie konkretne = jedna konkretna odpowiedź.;).Boys will be boys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło ..po amerykańsku ..Dobrze że nasi wietnamscy sąsiedzi nie piszą na forum ..

Czujniki czadu w każdym domu ?

Czemu nie.

Tylko lepiej zacząć od dobrego kominka , odpuszczając sobie na starcie wkłady o ładnych nazwach a kiepskiej konstrukcji ,niezależnie w starym to czy nowym domu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądinąd czujniki gazu, czadu i dymu mam zainstalowane. Lubię spać spokojnie........

Dobrze ,że w spadku dostał te czujki,nie ma kominka ale się śpi spokojnie.

Miał być okazjonalnym punktem w salonie a urasta do miana najważniejszego.Patrząc na gehennę jaką przechodzi autor wraz ze swoja połową dodam ,że chyba się nie zdecyduje bo nie czuje tego co to jest kominek w salonie. Ot i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest NA TEN MOMENT najważniejszym problemem. Ponieważ teraz chcę go wykonać.

Najwyżej bez pomocy ze strony forumowiczów. I tak nikt za mnie tej decyzji nie podejmie. Natomiast czujki dymu, gazu czy czadu nie są przydatne wyłącznie przy kominku. Przy instalacji gazowej też nie zaszkodzi je mieć.

Edytowane przez Zetski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jest na odwrót. Zaczadzenia z kominka to niezwykle rzadkie zjawisko, prawie niespotykane. Statystyki straży pożarnej dotyczą w zasadzie wyłącznie gazu i pieców węglowych, tyle, że nie chce im się tego w swoich dokumentach rozdzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batura jak zwykle upraszcza i sprowadza temat do jednego. Widać nie trzeba pisać.KZPŁW i nie tylko to nie zabawka w rękach chłopczyka czy dziewczynki.To maszyna w której jest ogień.To szereg podrzędnych urządzeń,który by było ok muszą spełniać swoją rolę i być dopasowane do warunków i wymogów miejsca w którym będą pracowały.Jeśli tak jak mówią twe statystyki nie zaczadzieje to spali chałupę w inny sposób. Batura słyszałeś ,że pękają szyby we wkładach???Słyszałeś ,jeśli tak to wiesz ,że drewno gazuje i wbrew pozorom nagromadzone gazy odprowadzi komin ale jeśli nie odprowadzi to szyba pizd..nie.Znasz to to???Jak za dużo załaduje do komory i ni stąd ni zowąd zacznie mu się instalacja gotować ,nie obroni się bidulinka,to co wtedy zrobi???Będzie czekał z założonymi rękami a nóż widelec się poprawi.Nie, będzie wyjmował polana z komory do plastykowej miski albo co nie daj Bóg zacznie gasić wodą.Jak nie będzie dbał o ciągi kominowe to mu się sadza na ciągu kominkowym nie zapali???A jak się zapali to co zrobi???Ma czujniki ale nie ma wiedzy i nadal kombinuje,nie ma praktyki i to go gubi.:yes::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa też się może urwać. Kaski masz?:rolleyes:

 

 

Pisze to tylko dlatego, że znaczenie czadu przy pojęciu kominek jest przez was znacząco przereklamowane.

 

Ja zakładałem czujniki niezależnie od planów kominkowych. W kotle CO też mam otwarty płomień, dlatego na wszelki wypadek mam czujkę gazu, dymu i czadu.

 

Nie wnikam, czy przy gazowym kotle szanse na czad są większe czy mniejsze. Ryzyko jest to i założyłem czujkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo budową kominków w których jest ogień , więc również zagrożenia o których pisał niktspecjalny a mogą być jeszcze inne , powinni zajmować się profesjonalni wykonawcy a nie przypadkowe cwaniaczki .

Niestety w naszym pięknym kraju bardzo często podstawowym kryterium wyboru jest "jak najtaniej" , tylko że w tej branży niema dobrze i tanio .

Totalna olewka tego co ważne w bezpiecznym kominku jest na porządku dziennym u licznych wykonawców-dobroczyńców , że o producentów wkładów dostarczających różne buble "za pół ceny" nie wspomnę, skutkiem jest coraz częstszy widok kominków " dla ozdoby" nie zaś palenia.

 

Jeżeli mówimy o zagrożeniu czadem pochodzącym z kominka to podstawowym zagrożeniem są wkłady bez poboru powietrza do spalania w 100% z poza budynku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tym niemniej nie jest to temat mojego pytania.

Witam,

etap tynkowania mam za sobą, dzięki lekturze forów próbuję rozpoznać następne moje wyzwanie, czyli kominek do salonu. Salon ma około 35m2, chciałbym aby kominek służył też do okazjonalnego dogrzania wnętrza domu. Nie wiem jednak czy lepiej kominek z płaszczem wodnym i próbować jakoś wpiąć się w instalację CO czy kombinować z dystrybucją powietrza?

Problem jednak, iż to stary dom, który remontuję a nie budowany nowy.

Postaram się odpowiedzieć bardzo konkretnie ...

Możesz zarówno się wpiąć w instalację co, albo też zrobić dystrybucję powietrza.

Czy czujesz się usatysfakcjonowany odpowiedzią ... ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...