Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek do salonu


Zetski

Recommended Posts

Znam ból związany z wyborem kominka. Mam za sobą użytkowanie kiepskiego wkładu i nigdy więcej takich wynalazków. Nie ma tanich rozwiązań. Podejdź do sprawy od strony finansowej, ile jesteś skłonny wyłożyć na ten wynalazek. Dobry wkład może kosztować od 6tys wzwyż. Podły wkład do DPG plus niewyszukana obudowa to koszt rzędu 10tys. Jak żona wymyśli obudowę z wyższej półki to może to być 15 i więcej tysiaków. Co uzyskasz w zamian za te pieniądze: codzienne czyszczenie szyby, brud wokół kominka, brudne ściany wokół kratek nawiewnych, brak możliwości panowania nad żywiołem, częste donoszenie drewna, oddawanie do atmosfery niewykorzystanego ciepła zawartego w spalinach nie wspominając o braku ekologii. Dochodzi do tego efekt przypiekanego kurzu osiadającego na zewnętrznych ściankach wkładu i jeżeli w domu będzie alergik to będzie płacz.! Ja to przerabiałem, bo nie słuchałem fachowców ale też prawdę powiedziawszy w momencie dokonywania wyboru nie dysponowałem odpowiednią kasą. Po za tym o kumulacji niewiele wtedy mogłem przeczytać. Pytanie czy warto do "rekreacyjnego grzania" wydawać aż tyle? Czy nie warto się zastanowić nad większym wydatkiem, na kumulację o której wspomniano wcześniej? Słuchaj fachowców z forum, szczególnie Piotra bo go znam osobiście i chylę czoła dla jego wiedzy i lubię go "mimo", że kontakt z nim uszczuplił mój portfel. ALE WARTO BYŁO! Posiadacz kominka z płaszczem wodnym stwierdził na forum ..."nigdy więcej kotłowni w salonie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tym niemniej nie jest to temat mojego pytania.

 

 

No to po pierwsze - kominek bez płaszcza, bo przy okazjonalnym paleniu nakłady nigdy się nie zwrócą.

Po drugie - proste DGP (najprostsza centralka, trzy nawiewy) po to, by przetransportować część energii na drugi koniec domu.

Po trzecie - wkład do 8kW ze średniej półki (Hajduk, Kobok, Bef, Unico).

 

Obudowa z płyt k-w. Wykończenie wg fantazji i pozostałych na koncie środków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po pierwsze - kominek bez płaszcza, bo przy okazjonalnym paleniu nakłady nigdy się nie zwrócą.

Po drugie - proste DGP (najprostsza centralka, trzy nawiewy) po to, by przetransportować część energii na drugi koniec domu.

Po trzecie - wkład do 8kW ze średniej półki (Hajduk, Kobok, Bef, Unico).

 

Obudowa z płyt k-w. Wykończenie wg fantazji i pozostałych na koncie środków :)

 

Czasami aż miło cie poczytać.:yes:.Tylko czy ono to zrozumi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po pierwsze - kominek bez płaszcza, bo przy okazjonalnym paleniu nakłady nigdy się nie zwrócą.

Po drugie - proste DGP (najprostsza centralka, trzy nawiewy) po to, by przetransportować część energii na drugi koniec domu.

Po trzecie - wkład do 8kW ze średniej półki (Hajduk, Kobok, Bef, Unico).

 

Obudowa z płyt k-w. Wykończenie wg fantazji i pozostałych na koncie środków :)

 

Prosto, jasno i zrozumiale!

Jedyne co mi ciężko zrozumieć to obudowa z płyt kw, Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa z płyt k-w .... co autor miał na myśli ?

 

"Krzemianowo-wapniowe płyty SUPER ISOL są przeznaczone do izolacji termicznej kominków bedąc jednocześnie konstrukcją jego obudowy (2w1). Płyty nie pylą, są sztywne[...]"

 

Nie pomyl z płytami k-g

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-w ...

Najprostsze skojarzenie z literatury polskiej ..

Ja man za za sobą KW....itd

Dla jednego KW to był Krzyż Walecznych dla drugiego Komitet Wojewódzki

 

Do stosowania płyt krzemianowo-wapniowych namawiałem na tym forum już wiele lat wcześniej , wtedy niektórzy chcieli "zasypać mnie atestami na wełnę mineralną" twierdząc że to dobry materiał do wykonywania izolacji w kominkach .

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo budową kominków w których jest ogień , więc również zagrożenia .....

Totalna olewka tego co ważne... .

 

To czemu w przepisach budowlanych brak nakazów co do kalifikacji monterów, nadzoru kominiarskiego przed odpaleniem/użytkowaniem, ba nawet producenci wkładów nie wymagają specjalizacji od monterów co do warunków gwarancji. Chyba, że czegoś nie wiem, ale wg. powyższych informacji ktokolwiek może zamontować wkład i ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu w przepisach budowlanych brak nakazów co do kalifikacji monterów, nadzoru kominiarskiego przed odpaleniem/użytkowaniem, ba nawet producenci wkładów nie wymagają specjalizacji od monterów co do warunków gwarancji. Chyba, że czegoś nie wiem, ale wg. powyższych informacji ktokolwiek może zamontować wkład i ????

 

Widzisz jak zagłębisz się w tekst pisany branży miłościwie nam panującej na FM zauważysz taką przypadłość.Wkłady -kominki itp.są dla nich i z ich kolekcji bardzo bezpieczne.Sam Batura pisze o przereklamowaniu np. w czujkach.Jak oni montują to maja certyfikaty,dokumenty,kursy,itd..Popatrz ilu chętnych ma na szkolenia.Nikogo bo ludziska pomyśleli może jak ty.Nie ma wymogów bo nie ma zagrożenia.Tlenek węgla nie występuje to co tu się czepiać.Kupiłeś wkład np. od niego z góry masz przypisanego instalatora,który właśnie musi wykazać się ogromną znajomością zagadnień kominkowych ponieważ kominek w salonie to nie tylko wkład to także komin,instalacja,zabezpieczenia,odpowiednie paliwo,obudowa itp.Według nich czyli branży tylko oni jeśli już bo potem sam widzisz co piszą.Rozebrać,to źle to lipa,to niebezpieczne,tu się zapali,tam się zgasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdążyłem się zorientować, to kontroli stanu technicznego komina w domu jednorodzinnym nie musi robić kominiarz...

Ba, nawet nie trzeba mieć udokumentowanych tych kontroli. Bo z prowadzenia książki obiektu właściciel domu jednorodzinnego jest zwolniony.

 

Ty coś wynosisz z tego topiku???W sensie pożerasz wiedzę. Zorientowałeś się w głupocie.Nic nie rób ,nie wzywaj kominiarza sam se sprawdzaj.Nie wiesz o czym piszesz.Chciałeś by ci po prostu coś wytknąć.Niniejszym to czynię .Jesteś zagrożeniem dla swojej rodziny.Jak chcesz to powtórzę to jeszcze raz.I to wielkim.Nie rozumiesz zagadnień w obcowaniu z urządzeniem w którym jest ogień i temperatura.Co to jest komin i do czego służy.Jak powinny wyglądać przeglądy komina,instalacji a w tym:pomp,buforów,zaworów,odpowietrzników,płynów itp.Nie miej nic.Ale powtórzę niebezpieczny dom masz z tą twą teorią.Jakąś głupotę gonisz.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy podwinąć rękawy i pomyśleć wykonawczo. Potem zbudować sobie kominek.

Taki przykładowo, zdjęcie bez wykończenia, aby uruchomić własne pomysły na wykończenie (kosmetykę)

To kominek nie wełniany, ani z płyt izolacyjnych...[ATTACH=CONFIG]288159[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]288160[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]288162[/ATTACH]

 

to twoje czy z sieci.???Bo jak twoje to się reklamujesz a profilu ni chu chu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Postaram się odpowiedzieć bardzo konkretnie ...

Możesz zarówno się wpiąć w instalację co, albo też zrobić dystrybucję powietrza.

Czy czujesz się usatysfakcjonowany odpowiedzią ... ?

Pozdrawiam.

 

Szczerze?

Liczyłem na odpowiedż jaką dał fotohobby.

Ale może źle pytanie zadałem a on zgadł o co mi chodziło.

Tak czy owak dzięki za dobre chęci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty coś wynosisz z tego topiku???W sensie pożerasz wiedzę. Zorientowałeś się w głupocie.Nic nie rób ,nie wzywaj kominiarza sam se sprawdzaj.Nie wiesz o czym piszesz.Chciałeś by ci po prostu coś wytknąć.Niniejszym to czynię .Jesteś zagrożeniem dla swojej rodziny.Jak chcesz to powtórzę to jeszcze raz.I to wielkim.Nie rozumiesz zagadnień w obcowaniu z urządzeniem w którym jest ogień i temperatura.Co to jest komin i do czego służy.Jak powinny wyglądać przeglądy komina,instalacji a w tym:pomp,buforów,zaworów,odpowietrzników,płynów itp.Nie miej nic.Ale powtórzę niebezpieczny dom masz z tą twą teorią.Jakąś głupotę gonisz.:p

 

Czy napisałem, że robię to sam?

Czy tylko skonstatowałem co wynika z przepisów?

 

Zanim zaczniesz wyciągać wnioski, przeanalizuj jakie masz przesłanki. Bo jak będziesz patrzył tylko od tyłu to się z księdzem ożenisz.

Edytowane przez Zetski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napisałem, że robię to sam?

Czy tylko skonstatowałem co wynika z przepisów?

 

Zanim zaczniesz wyciągać wnioski, przeanalizuj jakie masz przesłanki. Bo jak będziesz patrzył tylko od tyłu to się z księdzem ożenisz.

Biadolisz i nic konkretnego nie piszesz bo nic nie wiesz.Przecież ja tego nie napisałem:

 

Problem jednak, iż to stary dom, który remontuję a nie budowany nowy.

Jeden plus sam widzę, relatywna prostota konstrukcji, nie wymaga specjalnej ingerencji w system CO ani w strop.

Może chałupa się nie zawali.

 

Nic się nie stanie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.To czemu w przepisach budowlanych brak nakazów co do kalifikacji monterów, nadzoru kominiarskiego przed odpaleniem/użytkowaniem,

2. ba nawet producenci wkładów nie wymagają specjalizacji od monterów co do warunków gwarancji.

3. Chyba, że czegoś nie wiem, ale wg. powyższych informacji ktokolwiek może zamontować wkład i ????

 

ODP.

1. Faktycznie w naszym kraju brak nakazu aby ktoś podłączający wkład kominkowy posiadał jakiekolwiek uprawnienia .

Efekty takiego stanu prawa widuję nader często ...

Czarne od dymu sufity w domach 2-3 letnich nie należą do rzadkości .

Coraz więcej nowych domów nie posiada kominka bo inwestorzy widzieli u znajomych realizacje " tanio bo po co przepłacać " tylko że nikt się nie przyznaje że szukała aż znalazł najtańszy z możliwych.

2 Niektóre firmy uzależniają okres gwarancji od tego czy monter ma certyfikat z szkolenia danej marki.

Przykładowo Romotop wydłuża gwarancję z normalnej [ 2 lata na produkt przemysłowy z EU ] do np 7 lat w przypadku instalacji przez firmę posiadającą odpowiedni pisemny certyfikat

3. Niestety TAK .

Komuś się pomyliło podłączanie np lodówki do gniazdka, z kominkiem w którym się spala drewno ... ogień .....spaliny..itd

W konsekwencji temat bezpieczeństwa zainstalowania paleniska, które w przeciwieństwie do najprostszego pieca gazowego nie posiada żadnych zabezpieczeń, zostawiono na zasadzie " róbta co chceta"

Dobór nędznego od strony technicznej wkładu kominkowego też bardzo często wynika z braku wiedzy fachowej " kominkarza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...