Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek do salonu


Zetski

Recommended Posts

Widzisz jak zagłębisz się w tekst pisany branży miłościwie nam panującej na FM zauważysz taką przypadłość.Wkłady -kominki itp.są dla nich i z ich kolekcji bardzo bezpieczne.Sam Batura pisze o przereklamowaniu np. w czujkach.Jak oni montują to maja certyfikaty,dokumenty,kursy,itd..Popatrz ilu chętnych ma na szkolenia.Nikogo bo ludziska pomyśleli może jak ty.Nie ma wymogów bo nie ma zagrożenia.Tlenek węgla nie występuje to co tu się czepiać.Kupiłeś wkład np. od niego z góry masz przypisanego instalatora,który właśnie musi wykazać się ogromną znajomością zagadnień kominkowych ponieważ kominek w salonie to nie tylko wkład to także komin,instalacja,zabezpieczenia,odpowiednie paliwo,obudowa itp.Według nich czyli branży tylko oni jeśli już bo potem sam widzisz co piszą.Rozebrać,to źle to lipa,to niebezpieczne,tu się zapali,tam się zgasi.

 

http://blog.kominki-batura.pl/?p=635

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Gdybyś Batura strzelił cyfrą 100 to bym padł. ale 30 szt i to w takim zimnie w kurtkach a wy o wkładach i grzaniu.Ten miły pan z metrówką w ręku i w pływackich brylkach to ty???.Lubię jak mi nie ubliżasz i posługujesz się czymś innym niż wulgaryzm.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie każdego izolatora, dobrego czy nie, zależny od jego grubości i czasu obróbki termicznej. Bardzo istotnym elementem tej łamigłówki jest jeszcze miejsce usytuowania. Coś, co marginalizuje wielu którzy się tym zajmują...Miejsce wentylowane pozwala zastosować kilkakrotnie cieńszą, lub gorszą izolację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie zmienia to faktu, iż mam mętlik w głowie...

Powiedziałem ci to już w poście #79 .

 

 

Działanie każdego izolatora, dobrego czy nie, zależny od jego grubości i czasu obróbki termicznej.

Ty to już nie masz zajęcia w pracy???Wiem ,że słabo z klientami ale że aż tak!!!:(Skoro jest zły-niedobry to co ty wypisujesz za androniki o grubościach i czasie obróbki termicznej.Chłopie co ma czas do tej w/w.Powiedz ,ze gul gniecie czasem po robocie i bierzesz się za wypocin ki.Gdzie go obrabiasz???Tylko tyle dla laika proste odpowiadanko na postawione pytanko.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie zmienia to faktu, iż mam mętlik w głowie...

 

To może opowiem Ci moją historię :D , prostego forumowicza , który jakiś czas temu miał podobne dylematy . Jak Ci się chce przeczytać , to link do mojej relacji http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191647-Samodzielne-wykonanie-obudowy-kominka-fotorelacja&p=5037522#post5037522 . Minęły 2 lata , w międzyczasie wprowadziliśmy się na stałe i zostało uruchomione CO z piecem na ekogroszek w kotłowni w piwnicy , więc kominek służy głównie jako najdroższa na świecie niszczarka do dokumentów . Przede wszystkim , to trzeba to wszystko dobrze zaprojektować , więc przydało by się trochę danych . Jaki dom , powierzchnia , gdzie komin , rozkład pomieszczeń ? Piszesz , że do grzania okazjonalnego , to raczej DGP , bo z płaszczem wodnym to złożona konstrukcja , a jak Ci się znudzi palenie w kominku , to nie będzie żal wyłożonych pieniędzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Szczelność" w w postaci szyby giętej, robionej na innym profilu ramy drzwiowej w takim przypadku kosztowała by ok. 1500 zł więcej ...

Mając do wyboru zapłatę 3200,00 zł lub 4700,00 zł za Zibiego wybrali byście ponownie ten sam wkład czy wkład czy doszczelniony - z giętą szybą ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...