Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek do salonu


Zetski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 348
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mylisz się. Cały ten tekst na mój temat to próżny trud....Merytorycznie w temacie tytułowym bez zarzutu.

 

Skoro się mylę te nie bój się odpowiedzi.Patrzy na ciebie cała Polska.Targi już tuż tuż.

Sprzedałeś,zamontowałeś,nauczyłeś obsługi ,dałeś szczegółową instrukcję,gwarancję,listę terminów serwisowych nawet tych płatnych,nr. telefonu kontaktowego tylko tego który odbierzesz.

Chcesz być namber łan to musisz spełniać te pozostałe zaraz po Sprzedałeś. jeśli tylko to,to branże kominkową wyprą niefachowcy,markety ,sklepy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do salonu. Tam dowiesz się czy warto ze mną tańczyć i co ja chcę. Po za tym skleroza Cię łapie...Wszystko już było.

 

Jade na targi...

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?201957-TARGI-KOMINKOWE-2012-za-6-dni!&p=6685932&viewfull=1#post6685932

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do salonu. Tam dowiesz się czy warto ze mną tańczyć i co ja chcę. Po za tym skleroza Cię łapie...Wszystko już było.

 

Jade na targi...

 

Takiej odpowiedzi się spodziewałem dzięki i za to ale nie odpowiadając na moje pytania na Targach będziesz monopolistą???.Na Targi spod Lublina daleko,gdyby były w tym czasie co stomatologiczne zapewne wdepnął bym.

 

p.s może i łapie ale jak się jej przeciwstawić jak kasujesz post za postem.:D

Edytowane przez niktspecjalny
kasowanie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizuj! Skasowałem post z nieistniejącym linkiem.

 

Targi przywiozłem Ci pod Lublin, dupy też nie ruszyłeś. Całego tira kominków pod nos Ci postawiłem w Nałęczowie...:D

 

Dwie plomby mi wypadły...Może jednak podjedziesz?!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizuj! Skasowałem post z nieistniejącym linkiem.

 

Targi przywiozłem Ci pod Lublin, dupy też nie ruszyłeś. Całego tira kominków pod nos Ci postawiłem w Nałęczowie...:D

 

Dwie plomby mi wypadły...Może jednak podjedziesz?!;)

 

Rozbawiłeś mnie Batura.Na Poznań też szykujesz dwa tiry???Nałęczów mniejszy to chyba ze 4-y.:D.No dobra jedź na te targi i przywieź same nowości ale pamiętaj o co prosiłem, na odp. poczekam jak szczęśliwie przyjedziesz i będziesz nam panował łochoooo a może i dłużej.

 

pzdr.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowość w wyborze wykonawców kominków jest zatrważająca ...

Skutkiem końcowym tego jest coraz większa rzesza budujących domy bez kominków .

Powód takiego stanu rzeczy?

Zważywszy na fakt że często w 10 na 10 domów na danej ulicy zainstalowane są "mocno budżetowe" wkłady kominkowe , dodatkowo zabudowane przez znawców robót wszelakich .... to zadowolenie użytkowników może być bliskie zeru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetski! Twoja chata to nie fabryka, gdzie proces produkcyjny opracowali fachowcy, nadzorują fachowcy i sprawdzają potem też fachowcy. Tym razem popitoliło Ci się rzemiosło z procesem technologicznym w fabryce...W rzemiośle oczywiście też można poczytać instrukcję, ale uwierz mi, tym razem na słowo. Połowa rzemiechów ma "słabość" do czytania...:D

 

Dlatego ja chcę fachowca, który WIE jak poprawnie zamontować wkład kominkowy. Jeżeli ma "słabość" do czytania, to nie moja wina ale nie muszę go zatrudniać.

Jakbym budował kominek otwarty czy piec to szukałbym zduna, czyli człowieka wiedzącego jak przebiega proces spalania i jak go wykorzystać aby kominek działał bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pan od regipsów, tudzież inny pan od paneli podłogowych też Ci podłączy prawidłwo wkład kominkowy do komina

Ba ... średnio rozgarnięty człowiek umiejący tylkoczytać instrukcję montażu też to zrobi ...

Po co się kłopotać ?

Pozdrawiam.

PS. Zadaj moje pytanie zpoprzedniego postu każdemu, kto będzie chciał Ci zamontować "prawidłowo" wkład kominkowy. Wybierz tego, który będzie najbliżej tego:

IMG_4436.jpg

I niech to zadziała na twoją wyobraźnię ...

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrób test - weź fachowca, kóry odpowie Ci na pytanie: w jakiej temperaturze powinno spalać się drewno we wkładzie kominkowym ...

Pozdrawiam.

 

Po co tu fachowiec.Jeśli pamiętamy że kominek spełnia kilka ról ale te priorytetowe to być pięknym i dobrze się palić, to odpowiedź jest jedna temp. powinna być odpowiednia do specyfikacji urządzenia i warunków panujących w domu na zapotrzebowanie na energię cieplną.

Witam.

Pan od regipsów, tudzież inny pan od paneli podłogowych też Ci podłączy prawidłwo wkład kominkowy do komina

Ba ... średnio rozgarnięty człowiek umiejący tylkoczytać instrukcję montażu też to zrobi ...

Po co się kłopotać ?

Pozdrawiam.

PS. Zadaj moje pytanie zpoprzedniego postu każdemu, kto będzie chciał Ci zamontować "prawidłowo" wkład kominkowy. Wybierz tego, który będzie najbliżej tego:

[ATTACH=CONFIG]292072[/ATTACH]

I niech to zadziała na twoją wyobraźnię ...

Czy dzięki temu urządzeniu,które bez opisu wklepujesz zresztą jak dla mnie zupełnie niepotrzebnie, działając na naszą wyobraźnię bo już teraz i na moją,obliczysz straty ciepła budynku i wówczas to wtenczas dobierzesz wkład idealnie pasujący pod względem mocy???Jeśli to urządzenie jest dla ciebie tak ważne to jaki wpływ ma na wilgotność drewna i przy założeniu ma 20 % to wiemy z teorii ,że potrzebujemy około 15 m3/h powietrza(ono to kuma).Pamiętaj ,że są tylko wkłady źle dobrane do potrzeb.Czy owo urządzenia rozróżnia grupy urządzeń dobrze ci znane A,B i C.???.Czy to urządzenie wie ,że temp. spalin nie powinna przekraczać 400 stC.???Czy wie również,że ,przy np. nominalnej mocy 10 kW średnie zużycie drewna wynosi 3,5 kg/h???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1049 st przez szybę z 2m???? no działa to na moją wyobraźnię- za szybą ktoś węglem napalił albo pirometr coś przez szybę przekłamuje.

Nie przez szybę tylko przez uchylone lekko drzwiczki. U mnie w domu, pomiar na normalnym wkładzie kominkowym ... no ... może tylko troszkę lepszym od "standardów" rynkowych. Nie na żadnej "piecówce" - bo na takiej to można zrobić 1300 i to na wylocie spalin a nie mierząc temperaturę "w żarze".

Pomiar pirometrem dobrej klasy, którym posługuję się praktycznie na codzień.

Zdjęcie zrobiłem spontanicznie, bez żadnego przygotowania (uchyliłem po prostu drzwiczki w moim wkładzie) - na potrzeby tego posta, żeby Zetski zrozumiał w końcu że z instrukcją w ręku wkład podepnie do komina nawet małpa. Natomiast taka małpa może nie mieć zielonego pojęcia co faktycznie montuje ... i wtedy pojawiają się kłopoty nie dla niej ale dla przyszłego posiadacza i użytkownika takiego kominka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie przez szybę tylko przez uchylone lekko drzwiczki. U mnie w domu, pomiar na normalnym wkładzie kominkowym ... no ... może tylko troszkę lepszym od "standardów" rynkowych. Nie na żadnej "piecówce" - bo na takiej to można zrobić 1300 i to na wylocie spalin a nie mierząc temperaturę "w żarze".

Pomiar pirometrem dobrej klasy, którym posługuję się praktycznie na codzień.

Zdjęcie zrobiłem spontanicznie, bez żadnego przygotowania (uchyliłem po prostu drzwiczki w moim wkładzie) - na potrzeby tego posta, żeby Zetski zrozumiał w końcu że z instrukcją w ręku wkład podepnie do komina nawet małpa. Natomiast taka małpa może nie mieć zielonego pojęcia co faktycznie montuje ... i wtedy pojawiają się kłopoty nie dla niej ale dla przyszłego posiadacza i użytkownika takiego kominka.

Pozdrawiam.

 

Forest zawsze cie proszę.Tym razem także ogarnij swe myśli i pisz najpierw punkt a potem do niego podpunkt.Czyli:

1....ble ble ble

potem

ad1. ....ble ble ble.

PS. Zadaj moje pytanie zpoprzedniego postu każdemu, kto będzie chciał Ci zamontować "prawidłowo" wkład kominkowy. Wybierz tego, który będzie najbliżej tego:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=292072&d=1417387166&thumb=1

I niech to zadziała na twoją wyobraźnię ...

Widzisz w tym wpisie uchylone drzwiczki???Mam to sobie wyobrazić ponieważ P. forest dał tak do zrozumienia ,że gó......obchodzi go jak to ugryzie forowicz.Najpierw piszesz a potem bronisz tego czego nie napisałeś.Oj foreścik.Oj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

......................, żeby Zetski zrozumiał w końcu że z instrukcją w ręku wkład podepnie do komina nawet małpa. Natomiast taka małpa może nie mieć zielonego pojęcia co faktycznie montuje ... i wtedy pojawiają się kłopoty nie dla niej ale dla przyszłego posiadacza i użytkownika takiego kominka.

Pozdrawiam.

Zetski zrobi jak będzie chciał a pytać każdy może co widzisz.Pisałem i czekałem na odp.twoja i Batury. Nie doczekałem się a to bardzo pomogło by np. takim P. Zetski itp.A z małpą to pojechałeś po bandzie.Poczyta i tak zrobi a potem płacz lepiej tak jak ja.Spróbuj odpowiedzieć a odważny w gadce jesteś na moje pytania.Batura się boi i jest zaślepiony Targami.Czekam na wieści.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przede mną nieuchronnie zbliża się wybór kominka do mojego salonu. Przeglądając sieć natknąłem się na ciekawy artykuł właśnie o tematyce "kominkowej" ;) http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2014/grudzien.html?page=14

 

Fajny patent, użytkowo genialny. Tylko jedno małe "ale"- wkłady dwustronne są niestety droższe, nawet jeśli jedne drzwiczki są żeliwne/stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...