Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pierwsze malowanie ścian


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No dobra, kupujac tanie farby kupujecie kiepską jakość. Co ze zmywalnoscią czy szorowalnoscią owej Śnieżki? 200zl za 10 litrów to dużo? Ja 9.1 L wiadro jestem w stanie wymalować 90m2 dwukrotnie. Tylko to wiadro kosztuje okolo 350zl. Ale mogę zmyć slady codziennego użytkowania. Cena to zbyt wąskie kryterium wyboru farby.

 

Temat o farbie na pierwsze malowanie zdaje się... Skoro śnieżka daje radę to po co przepłacać???

 

 

 

P.S. Dulux też da się zmyć, a powiedz ile razy szorowałeś ściany, skoro już nie raz wydałeś 5 tysi na malowanie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo. Raz żona drylowala wiśnie. Zeszło bez problemu. Mam teraz 3 letniego syna. Myślę że nie muszę mówić co portafi wyrzadzic na ścianach dwulatek i trzylatek. Zmieniliśmy kanapę. Nowa jest niższa od starej a po starej w okolicach wezgłowia po obrysie mebla pojawil się brudny cień. Zeszło bez problemu. Śnieżka i inny marketowy chłam dobry jest dla tych, którzy zbierają punkty lojalnościowe w Leroy czy w casto. Na pewno nie dla wymagającego klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowalem kiedys duluxem. Farba strasznie smierdziała i trzeba było malować przy otwartym oknie. Ponadto przy dotknięciu ściany dłonią, tydzień po pomalowaniu, pozostał ślad ręki. Dziękuję za taka farbę. Wolę dopłacić pare groszy. 9.1 L pomaluję dwukrotnie 90- 100m2 bez smug i pasów. Ciekawe jakie zużycie wychodzi przy dulxie? Bo cala prawda wychodzi nie przy kasie tylko przy końcu roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie na cenę farby - patrzcie ile kosztuje całość roboty. Kupić tanią farbę oznacza zwykle że pomalowanie 1m2 ściany wyjdzie dość drogo. Ja produkuje farbę na pierwsze malowanie i sprzedaję ją drożej od popularnej farby gruntującej o jakieś 15-20 zł. Wykonawcy którzy się na nią przesiedli nigdy nie podnoszą kwestii ceny . I to nie z jakiejś szczególnej miłości do mnie tylko dlatego że użycie mojej farby oznacza dla nich mniejsze koszty pomimo wyższej ceny za kubełek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń jakie mam to najrozsądniejsza cena za jakość to grunt śnieżki (fajnie wchłania i dobrze na niego farby kryją), a na wierzch to kto co lubi i jakie ma promocje i rabaty w danej chwili, tylko trzeba pamiętać o przerwach, no i dużo zależy od wilgotności budynku a nie jakości farby- grunt 2-4 tygodnie, druga warstwa na biało i przed wprowadzeniem ostateczne malowanie, a na te tańsze nie ma co się denerwować, że nie kryją, po paru-parunastu dniach jak wszystko wyschnie to wyjdzie kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dużo zależy od wilgotności budynku a nie jakości farby-

 

Jakość farby (pod tym określenie kryje się duzo cech farby ) ma kolosalne znacznie. Druga rzecz to jakość narzędzi. Trzecia rzecz to umiejetności i wiedza wykonawcy.

Jeśli którejś z tych rzeczy zabraknie - efekt będzie marny.

 

Wilgotność budynku jest ważniejsza od jakosci farby?? Że jak wytłumacz bo nie ogarniam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur 69 rzęzi jakiej farmazony. 2-4 tygodnie między warstwami? Jeszcze nie słyszałe₩* o producencie zalecającym takie odstępy

 

Na desce napisane było....chyba dlatego powstał wątek bo ludziska nie-dowierzają w to co producenci na reklamówkach piszą. Ja przypominam, że często nawet średniej jakości farby wystarczą jak pod spodem jest ok, często na budowie niedosuszony budynek malowany jest raz za razem farbą i coś nie kryje, kupujemy lepszą-pokryje, ale ta średniej jakości by wystarczyła żeby wcześniejsze warstwy dobrze odparowały-były przygotowane.

Też nie widziałem żeby na instrukcji napisane było o długiej przerwie, ale kiedyś miałem zlecenie -parę tysi m2 tynków z malowaniem, jak to w deweloperce czas i stawka najważniejsze, tynki niby wyschły, różnymi farbami próbowaliśmy je pomalować i tańszymi na 10 razy i drogimi na 2 i na wspak i opak jak to przed odbiorem, coś z tego wyszło, odbiór dewelopera był pozytywny, ale moje zadowolenie z jakości (bieli/krycia farby) marniutkie. Jakież moje zdziwienie było jak po 2-3 miesiącach od odbiorów częściowych uczestniczyłem w odbiorach końcowych -lokatorskich, całkiem inna biel, bez jakichkolwiek przebarwień, aż biło po oczach i czy tańszą czy droższą farbą prawie bez różnicy czas zrobił swoje. Dlatego teraz polecam dłuższe przerwy pomiędzy poszczególnymi warstwami i jakoś to dobrze wychodzi, nie zaszkodzi, chemia zwiąże, woda dobrze odparuje, bez nerwów na jakość farby. Często w rozmowach inwestorzy decydują się na samodzielne malowanie, presja czasu i brak umiejętności zwalane są na jakość farby, te droższe więcej wybaczają, a te ze średniej półki cenowej, trzeba już i umieć i w odpowiednich warunkach malować-wiadomo mniej drogiej wspomagającej chemii to i cena niższa.

Edytowane przez BCS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze czy droższe wychodzi po jakimś czasie. Nie w lecie kiedy słoneczko i ciepło, ale w zimie kiedy już mniej ciekawie. Są różne sposoby sprawienia by budynek z zewnątrz wyglądał świetnie, ale zastanawiam się czy jest to lata i najtańsza farba w komplecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego gruntu najważniejsze to do czego jest, bo jak zostało z np. elewacji to on ma całkiem inne zadanie,z opisu producenta wynika że może być , co do białego i szarego - kto powiedział że grunt musi być biały, zmieszany biały z szarym to też kolor, ale najważniejsze -grunt to nie farba i łatwo się brudzi, trzeba go pomalować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...