Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Was wszystkich.

 

Przyszło i na mnie :) zaczynam w tym roku budowę. Problem w tym, że wszystkie (razem 4) polecone ekipy budowlane zadały mi cios w plecy podając stawki za robociznę (średnia 90 000 :evil: za SSO - domek ma 140 m2)?!?

 

Dlatego też zwracam się z prośbą o info na temat jakichś ekip budowlanych?

Informacje proszę na priva :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...
Witam! Do sega nie dużo brakowało a bylibyśmy sąsiadami. Często tam od strony dworca PKP pod górą Chełm bywałem i już negocjowaliśmy cenę działki. Stało się jednak inaczej. Piszę dlatego, że kiedyś na tym forum pisał forumowicz o jakiś problemach z jakością wody w studni. Teraz być może jest już wodociąg i problemu nie ma. Zanim wybudujesz sprawdź jakość wody, tak na wszelki wypadek.

 

HA!...i dalej trochę są:).....ten forumowicz to chyba o mnie chodzi bo faktycznie pisałem i problemy dalej są choć już mniejsze a wodociąg będzie wiec spokojnie kupujcie działki (choć może nie tak hurtowo bo mi się tu Manhattan zrobi a miał być spokój!!;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ile kosztuje m2 docieplenia ( styropian 12, tynk)?.Chodzi o koszt robocizne Znajomy szuka doświadczonej ekipy na czerwiec-chodzi o remont domu( krzywe ściany itp).

Jak sie liczy powierzchnie -całkowita czy po odjeciu wiekszych otworow?

Prosze o kontakt na priva jesli sa zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

jestem na etapie podpisywania umowy i chcialbym sie z wami podzielic kosztorysem.

Dom dwupietrowy, powierzchnia 270m2, sciany z porothermu a dach roben. Powierzchnia dachu 220m2.

 

I. Fundament z zasypaniem i wykonaniem chudego betonu (plus izolacja i drenaz).

1. Koszt materiałów 31477 zł

2. Koszt robocizny 13630 zł

 

II. Mury parteru z nadprożami okiennymi i drzwiowymi

1. Koszt materiałów 17488 zł

2. Koszt robocizny 9457 zł

 

 

III. Strop oraz pierwszy wieniec

1. Koszt materiałów 30485 zł

2. Koszt robocizny 11315 zł

 

 

IV. Podmurówki pod dach i wieniec drugi

1. Koszt materiałów 9120 zł

2. Koszt robocizny 7050 zł

 

 

V. Dach: konstrukcja oraz pokrycie (wraz z rynnami, podbitkami itp)

1. Koszt materiałów na dach (bez okien dachowych) Roben Monza Plus 40260 zł

2. Koszt robocizny przy dachu 23650 zł

 

 

VI. Kominy

1. Koszt materiałów 5890 zł

2. Koszt robocizny przy dachu 3500 zł

 

 

Koszty materiałów są kosztami brutto, a koszty robocizny kosztami netto

 

 

Co o tym sadzicie?? Duzo, malo, a moze przecietnie??

 

Dodam, ze firma ma sie sama zorganizowac czyli sami kupuja i sciagaja materialy, caly sprzet oraz maszyny sa ich. Mnie nic po za dogladaniem ma nie interesowac.

 

Pozdrawiam

xtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich. Co to za pytanie, ja się buduję. W granicach Bielska. Na razie rośnie mi sterta papierów. Jestem między warunkami zagospodarowania terenu (decyzja już jest), a otrzymaniem pozwolenia na budowę z placu ratuszowego ;).

Na razie korzystam z doświadczenia rodziny. Tam budowa ruszyła w marcu 2008, a najdalej w sierpniu przeprowadzka.

Pozdrowienia dla Bielszczan i okolicznych okolic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

jestem na etapie podpisywania umowy i chcialbym sie z wami podzielic kosztorysem.

Dom dwupietrowy, powierzchnia 270m2, sciany z porothermu a dach roben. Powierzchnia dachu 220m2.

 

(...)

 

Pozdrawiam

xtr

 

Witaj.

Moi bliscy stawiają dom dwa raz mniejszy, systemem gospodarczym. Tam gdzie się dało, inwestor robił wszystko sam. Do dnia dzisiejszego, 90% prac mają już za sobą poszło prawie 200 tys. brutto.

Twój kosztorys, po doliczeniu 7% vat na robociznę, wychodzi, jeśli czegoś nie pomyliłem 182 816 zł brutto.

Ja pytałem o swój projekt w firmie budowlanej spod Tczewa. Tam dostałem wstępny kosztorys netto 196 tys. na stan developerski, na 112 m2.

Nie wiem jakiego stanu dotyczy Twój kosztorys, ale jeśli to tzw. developerski to oferta jest niezła. Jeśli tak, to może podaj jaka to firma. Z kolei ja będę wdzięczny za informację :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich.

jestem na etapie podpisywania umowy i chcialbym sie z wami podzielic kosztorysem.

Dom dwupietrowy, powierzchnia 270m2, sciany z porothermu a dach roben. Powierzchnia dachu 220m2.

 

(...)

 

Pozdrawiam

xtr

 

Witaj.

Moi bliscy stawiają dom dwa raz mniejszy, systemem gospodarczym. Tam gdzie się dało, inwestor robił wszystko sam. Do dnia dzisiejszego, 90% prac mają już za sobą poszło prawie 200 tys. brutto.

Twój kosztorys, po doliczeniu 7% vat na robociznę, wychodzi, jeśli czegoś nie pomyliłem 182 816 zł brutto.

Ja pytałem o swój projekt w firmie budowlanej spod Tczewa. Tam dostałem wstępny kosztorys netto 196 tys. na stan developerski, na 112 m2.

Nie wiem jakiego stanu dotyczy Twój kosztorys, ale jeśli to tzw. developerski to oferta jest niezła. Jeśli tak, to może podaj jaka to firma. Z kolei ja będę wdzięczny za informację :)

Pozdrowienia

 

Moja ofeta dotyczy tylko SSO. Umowa juz podpisana...nie ma odwrotu.. trzymac tylko kciuki aby wykonawca mnie nie rozczarowal...

 

Pozdrawiam

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś może polecić dobrego i niedrogiego architekta. Jestem na etapie papierkologii i potrzebuje zaadoptować projekt domku Z34 z pracowni Z500 wg mojej poronionej koncepcji :lol: (celuje w domek 3l/pasywny więc przydał by się architekt mający z tym doświadczenie, m.in płyta fundamentowa, rekuperacja z GWC, może PC, minimalizacja mostków itp.). Planuje rozpocząć budowę w przyszłym roku dopiero ale fajnie by było już mieć projekt i pozwolenie na budowę, a budował się będę w Łodygowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasia. Byłem u nich dzisiaj :) , nie pamiętam z kim rozmawiałem ale taki z długimi włosami młody gościu. W sumie widać że siedzą w temacie i dostosowują się do "pomysłów" inwestora. Mimo wszystko chciałbym zobaczyć jak do tematu podchodza inni. Z polecenia mam jeszcze architekt na ulicy Tuwima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pawle. Z Abakonem mam dziwne doświadczenia. Owszem miła i kompetentna rozmowa, ale potem kompletna cisza. Pytaliśmy o kosztorys prac i właśnie możliwość adaptacji projektu, przygotowania go do potrzeb pozwolenia na budowę. Od 3 miesięcy czekamy na odzew, a właściwie czekaliśmy.

Skorzystaliśmy z usług innego architekta. Gdybyś był zainteresowany daj znać na priv.

 

Ps. Pozdrawiam zet-owicza. Ja mam Z38 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...