Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!Ja planuję ogrzewanie gazowe oraz kominek z płaszczem.Na początku chcialem kocioł na ekogroszek ale się rozmyśliłem(za dużo syfu przy tym).Ekogroszek też nie jest tani.Gaz jest wygodny jak nikogo nie ma kilka dni to zawsze ogrzeje dom do tych 15C a do tego gotowanie i grzanie wody jest dużo tańsze niż prądem.Na trzy osobową rodzinę zużywamy 15m3 gazu na miesąc (gotowanie +ciepła woda).W momencie obecności domowników głównym źródłem ciepła będzie kominek z płaszczem wodnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też mieliśmy podobne dylematy: czytalismy fora, dyskusje i im więcej czytalismy tym bylismy głupsi :lol:

W końcu zostawilismy stary piec węglowy zrebiec, w kótrym palimy weglem i drewnem i odpadami po budowie.

Zamontowalismy kondensacyjny wolfa, ktory używamy jak nie mamy czasu palić w tamtym i do podtrzymywania temperatury powyzej 19 no i jeszcze mamy kominek z wkładem i rozprowadzeniem.

 

Czyli generalnie jakby Rosja wypowiedziała wojnę, kopalnie padły to bedziemy palić drzewkami owocowymi :lol:

 

A tak na poważnie wg mnie kondensacyjny + jakiś dodatkowy tani na drewno/wegiel/papier/trociny/gałezie itp odpady.Ten pierwszy jest bezobsługowy, a ten drugi tani w eksploatacji szczególnie jak ktoś moze bardzo tanio pozyskac drewno.

Mój brat ma eko i powiem jedno: ani nie jest tani ani bezobsługowy.On trafił na fatalny model i mimo,ze wydał ok 10 tys ma z nim od 2 lat problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy podobne dylematy: czytalismy fora, dyskusje i im więcej czytalismy tym bylismy głupsi :lol:

W końcu zostawilismy stary piec węglowy zrebiec, w kótrym palimy weglem i drewnem i odpadami po budowie.

Zamontowalismy kondensacyjny wolfa, ktory używamy jak nie mamy czasu palić w tamtym i do podtrzymywania temperatury powyzej 19 no i jeszcze mamy kominek z wkładem i rozprowadzeniem.

 

Dzisiaj odbylem dluuuga rozmowe z moim instalatorem i postanowilem pojsc dokladnie w tymsamym kierunku. Piec gazowy kondensacyjny plus kominek oraz najprostszy piec weglowy w razie gdyby .... Na dzialce mam kawalek lasu wiec jak odetna gaz to bede mogl palic drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze polecic solidna firme wykonczeniowa?

z gory dziekuje

 

Ostatnio u mnie ekipa zajmowała się ociepleniem i wykończeniem paru pomieszczeń na gotowo + ścianki działowe. Są solidni, dostosowują się do wymagań Klienta, ceny mają bardzo przystępne. Przez parę lat pracowali w Norwegii przy wykańczaniu mieszkań. Pełna wycena przed robotą.

 

Tak apropo, to z Buczkowic jestem. Co prawda nie buduję domu od podstaw ale remontuje stary ( z lat 60-tych). Jestem na etapie wykańczania poddasza, dach już zrobiony.

 

Co do okien PCW to mogę polecić firmę Falbud - Tomis. Mają bardzo dobre i tanie okna (5 - komorowe, oparte na dobrym profilu). Sam mam je już kilka lat i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Chcę przed zimą założyć bramę wjazdową dwuskrzydłową (ze względu na pochyłość terenu nie wchodzi w rachubę brama przesuwna), czy ktoś mógłby polecić jakąś dobrą firmę z okolic Bielska gdzie taką bramę można kupić najlepiej z montażem ?

 

Pozdrawiam

 

Zerknij do Castoramy. Jakis czas temu mieli w promocji bardzo ladne bramy kute. Wczoraj widzialem, ze maja akurat bramy przesuwne, ale byc moze skrzydlowe tez by sie znalazly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamietacie ile placiliscie u siebie za wylewki?

 

Przed momentem dostalem wycene na garaz gdzie robocizna wychodzi 33zl/m2 (w tym: klejenie izolacji poziomej, rozlozenie styro i wylanie wylewki). Materialy na kwote 60zl/m2. Wartosc koncowa to 93zl/m2....to strasznie duzo... Jak to wyglada u Was??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamietacie ile placiliscie u siebie za wylewki?

 

Przed momentem dostalem wycene na garaz gdzie robocizna wychodzi 33zl/m2 (w tym: klejenie izolacji poziomej, rozlozenie styro i wylanie wylewki). Materialy na kwote 60zl/m2. Wartosc koncowa to 93zl/m2....to strasznie duzo... Jak to wyglada u Was??

 

Pozdrawiam

 

 

Macie jakies sprawdzone numery telefonow do firm od wylewek?

 

P.Jacek Sikora-polecany w tym temacie- ma zajete terminy na najblizsze 2-3miesiace :o Ja sie pytam gdzie ten kryzys o ktorym tyle sie mowi...

 

Dzieki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamietacie ile placiliscie u siebie za wylewki?

 

Przed momentem dostalem wycene na garaz gdzie robocizna wychodzi 33zl/m2 (w tym: klejenie izolacji poziomej, rozlozenie styro i wylanie wylewki). Materialy na kwote 60zl/m2. Wartosc koncowa to 93zl/m2....to strasznie duzo... Jak to wyglada u Was??

 

Pozdrawiam

 

 

Macie jakies sprawdzone numery telefonow do firm od wylewek?

 

P.Jacek Sikora-polecany w tym temacie- ma zajete terminy na najblizsze 2-3miesiace :o Ja sie pytam gdzie ten kryzys o ktorym tyle sie mowi...

 

Dzieki za wszelkie info.

 

Innego sprawdzonego nie znam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej!

Zauważyłem ,że w naszym regionie nikt w tym miesiącu nie zamierza się już wypowiadać(jak na razie).Czyżby budowy "klękły" na okres zimowy?

Ja mam zamiar coś podziałać. Jak zima by była "mało śnieżna" to może się za fundamenty weznę przed wiosną.Na razie projekt złożony do urzędu.Nic tylko czekać na pozwolenie.

Byle do wiosny! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie

Przepraszam, że uderzam do Was, ale szukam pomocy. Buduję się na Śląsku ii znalazłam na internecie stolarza z Waszych okolic a konkretnie Wilamowic:

http://www.complex.slask.com.pl/kontakt.htm

Czy zna ktoś może tą firmę? Czy komuś "obili" się o uszy lub oczy :lol: :lol: :lol:

Niestety nie mam nikogo z polecenia, więc pozostaje mi internet. Oczywiście będę wdzięczna za informację zarówno pozytywne jak i negatywne.

 

Byłabym Wam ogromnie wdzięczna za informację

 

______________

Pozdrawiam

Dobrusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie

Przepraszam, że uderzam do Was, ale szukam pomocy. Buduję się na Śląsku ii znalazłam na internecie stolarza z Waszych okolic a konkretnie Wilamowic:

http://www.complex.slask.com.pl/kontakt.htm

Czy zna ktoś może tą firmę? Czy komuś "obili" się o uszy lub oczy :lol: :lol: :lol:

Niestety nie mam nikogo z polecenia, więc pozostaje mi internet. Oczywiście będę wdzięczna za informację zarówno pozytywne jak i negatywne.

 

Byłabym Wam ogromnie wdzięczna za informację

 

______________

Pozdrawiam

Dobrusia

Przykro mi, to nie moj teren. Mieszkam po drugiej stronie bielska. Jezeli zdjecia w galerii sa autentyczne to wyglada na dobrego fachowca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...