Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiecie moze jakie sa ceny wiezby dachowej z impregnacja cisnieniowa w naszych okolicach? Gdzie mozna taka wiezbe dostac? Mam jakis namiar pod Czestochowa ale moze jest cos blizej?

Ja wyliczylem ze potrzebuje ok 6m3 drewna na wiezbe. Poradzono mi zeby ta impregnacja nie polegala jedynie na "pomazaniu" drewna pedzlem po wierzchu na placu budowy czy gdzies w tartaku ale na impregnacji prozniowo-cisnieniowej. Ot chocby jak reklamuja na tej stronie:

http://www.impregnacja-drewna.pl/index.php?id=2&sub=2

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich

sukam info ile moze kosztowac przylacze wodno kanalizacyjne w Żywcu okolo 15 m. lub jakies namiary na firme ktora wykonuje takie przylacza

dziekuje za wszystkie informacje

 

Zapytaj w "wodociągach", oni przeważnie mają swoje firmy, które nie wiadomo jakim cudem robią wszystko jakoś szybciej niż obce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie u nas na ulicy gdzie budujemy byla prowadzona nowa linia ze srodkow unijnych i starym mieszkanca ulicy byla powidziana cena 2300 zl za komplet a nam jako ze jestesmy nowo wybudowani to powiedzieli (prawdopodobnie tez innym nowym mieszkanca tej ulicy) ze wstepnie koszt 15 m wodno -kanalizacyjny bedzie kosztowal 4900 zl i nie wiem co o tym myslec ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam forumowiczów,

W przyszłym tygodniu zasypujemy ławy i wylewamy chudy beton. Mam jednak dylemat czy nie powinienem przed chudziakiem zrobić izolacji poziomej na zwieńczeniu murów fundamentowych? Taka izolację już zrobiliśmy pomiędzy ławami a murami, ale może warto położyć i jeszcze tutaj?

Mój budowlaniec pewnie będzie mówił, że nie trzeba, ale wolę usłyszeć opinię od osób niezależnych. Czy możecie się podzielić jak robiliście na swoich budowach?http://images50.fotosik.pl/173/8499970e7a6aadc7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znaczy ze chcesz izilowac beton od betonu? U mnie dopiero po wylaniu chudego betonu zostala polozona papa termozgrzewalna i na to poszly juz pustaki. Zobacz na zdjeciach na moim dzienniku jak to zrobili u mnie.

http://forum.muratordom.pl/dziennik-magdy-i-marka,t164195.htm

Moim zdaniem trzeba odizolowac pustak od betonu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Kominki Matlak uwaga!!!

Chciałbym niniejszym ostrzec wszystkich przed skorzystaniem z firmy Matlak kominki. W salonie pana Matlaka wszystko wygląda pięknie, pełny bajer i wydawałoby się profesjonalizm. Prawda jest jednak taka, że do wykonania kominka przysłał do nas dwóch pajaców (jeden głupszy od drugiego), którzy w ciągu jednego dnia obudowali wkład. Po jakimś czasie nastąpiło pękanie płyt gipsowych na łączeniach, na podejmowane interwencje odpowiada, że niestety tak to ma być.

Zdecydowanie odradzam tego wykonawcę.

Gdyby ktoś jednak był zdecydowany zakupić u niego kominek proszę dokładnie zapoznać się z umową. Jest w niej zapis, że kominek jest wykonywany w firmie Matlak i wtedy można zgłaszać do niego uwagi. Oczywistym jest, że kominek powstaje u klienta ale wtedy już teoretycznie nie można mieć zastrzeżeń, bo odebraliśmy go w firmie.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

Powoli zaczynam sie brac za zamawianie okien i chcialbym sie zapytac jakie macie u siebie? Drewniane czy PCV?

Poczatkowo bylem przekonany do drewnianych, ale ostatnimi czasy slyszalem sporo glosow ze jednak plastiki sa tak samo dobre a tansze i w dodatku nie trzeba ich konserwowac.

Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna były założone w 2004 roku (trochę nam się ciągnie ta budowa :-? ), Deceuninck, od środka białe, na zewnątrz złoty dąb. Nic się z nimi złego nie dzieje, jesteśmy zadowoleni.

Znajomy, który handluje oknami drewnianymi uczciwie powiedział, że przy drewnianych użytkowanie nie jest całkiem bezobsługowe. Za jakiś czas (może 5, może 10 lat będzie trzeba stolarkę zakonserwować, a tego chcieliśmy uniknąć.

Jest trochę wątków o oknach, możesz poczytać opinie wielu użytkowników (jeśli nie znajdziesz, to daj znać, poślę Ci linki), przeważnie każdy chwali to co wybrał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie sąsiedzi,

czy też macie odczucie, że kryzysu w budownictwie nie ma? Dzwonię już do kolejnej firmy od tynków i jakoś nie chce im się gadać ze mną. Może dlatego że baba? :roll:

Poratujcie i dajcie namiary na kogoś od tynków wew, wylewek bo mnie zaraz rozerwie, dom stoi, a ja w lesie.

pozdrawiam budujących, zazdroszczę mieszkającym :D

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie sąsiedzi,

czy też macie odczucie, że kryzysu w budownictwie nie ma? Dzwonię już do kolejnej firmy od tynków i jakoś nie chce im się gadać ze mną. Może dlatego że baba? :roll:

Poratujcie i dajcie namiary na kogoś od tynków wew, wylewek bo mnie zaraz rozerwie, dom stoi, a ja w lesie.

pozdrawiam budujących, zazdroszczę mieszkającym :D

A

Nam robił gość z Goleszowa, Sikora się nazywa, jesteśmy zadowoleni. Telefonu nie mogę znaleźć, ale znajdziesz przez Google :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...