Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...i powiedzieć, że też budujem sobie dom w naszych pięknych Beskidach, a konkretnie w okolicach Żywca. Dom jest projektu Lipińskich P-183 więc nie żadna extra nowość, oprócz tego, że będzie energooszczędny bo takom mam koncepcje i tak chcem ja .... i moja żona.

Obecnie, a w zasadzie w sobotę wylane zostały wylewki na ogrzewanie podłogowe - jastrych anhydrytowy Agillia Sols A z firmy Lafarge.

W środę czyli za dwa dni wchodzi ekipa aby skończyć podłączanie pompy ciepła i rekuperatora, bo urządzenia już mam .....w "kotłowni"...a potem będziemy się już tylko wykańczać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, Chciałabym dołączyć do Waszego grona, wprawdzie jeszcze ustalamy szczegóły projektu ale mam nadzieję że wszystko już pójdzie sprawnie i w przyszłym roku w końcu ruszymy z budową! W związku z tym poszukuję sprawdzonej ekipy budowlanej na wiosnę/lato 2011,oczywiście za rozsądne pieniądze. Czy może się ktoś pochwalić jakimiś namiarami tych poleconych firm oraz tych których powinniśmy unikać, będę wdzięczna za informację, A i działkę mamy w okolicach Andrychowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał dachówkę. Też stałem przed takim dylematem - co wybrać, a jak już zdecydowałem się na dachówkę to następne pytanie było "ale jaką?".

Tak czy owak dachówka jest trwała, nie wymaga konserwacji co kilka/kilkanaście lat, przy blacho dachówce istnieje ryzyko, wystąpienia korozji szczególnie w miejscach docinania. Czasami specjaliści od dachówki mówią też , że stosując blacho dachówkę narażamy się na hałas .."bo Panie jak bydzie grad albo mocny deszcz to Pan sie w nocy obudzisz tak bydzie głośno" , ale trzeba to dzisiaj traktować chyba z rezerwą bo samo ocieplenie poddasza stanowi izolację akustyczną.

Ja bym tam brał dachówke, a czy ceramiczną czy cementową to inna sprawa.

Jak sie chce mieć dobre samopoczucie to ceramiczną, ale jak się chce zaoszczędzić na dachówce i wydać te pieniądze na np. docieplenie czy okna to cementową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "silną grupę pod wezwaniem" :) i dołączam do grona. Stan surowy, na dniach zamykany, okolice Cieszyna.

Ja mam dachówke ceramiczną...podobno nie porasta mchem, nie trzeba konserwować. Czy tak jest w rzeczywistosci? czas pokaże:) Tyle sie dowiedzialam od MOJEGO i tyle wiedzy ma mi wystarczyć na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o krycie dachu ja brałam pod uwagę w zasadzie tylko dachówkę, posiadam ceramiczną robena kolor kasztan angoba - podobno nie porasta dzięki angobie - czas pokaże. Przy czym różnica między ceramiką robena o cementową np brassa to przy moim dachu 200 m2 różnica ok. 4-5 tys. Dekarze nie narzekali, wręcz chwalili, a naczytałam się na forach różnych opinii na temat Robena, Brass, Euronitu od skrajne złych do zachwytów - każdy chwalił swoje, grunt to nie dać się zwariować:) Ja brałam pod uwagę głównie porastanie o wygląd - no ale to rzecz gustu :)

pozdr

Edytowane przez STEFANY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt

Właśnie najważniejsze to nie dać się zwariować.

Polak już tak ma - swoje chwali i przeważnie "jego jest najlepsze i basta"

Fajnie że wraz ze wzrostem temperatury grupa się ożywiła.

Pozdrawiam i pogody życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich serdecznie. Czy moglibyście się podzielić namiarami na wykonawców SSZ z okolic Żywca i kier.budowy. Ocenić jakość ich wykonania, koszty (mniej, więcej) poszczególnych prac. Jeśli ktoś może polecić jakiś skład budowlany lub miejsca gdzie najlepiej kupować: bloczki betonowe, porotherm 25, drewno na więźbę, stal. Z góry b. dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję w Pisarzowicach k/Bielska - Białej. Chętnie przyłączę się do grupy. W tej chwili ściany fundamentowe pną się do góry. Lada dzień bedziemy mieć stan zero. Szanowni forumowicze, poszukuje w dobrej cenie żwir lub kliniec (potrzebne do wyrównania pod chudziak w piwnicy). Ceny kruszywa są makabryczne. Znalazłam po 100 zł za m.3. Czy ktoś wie gdzie jest taniej? Jesli ktoś jest na kupnie porothermu 30 - to kupowałam poczatkiem czerwca u Jury na Wyzwolenia po 3,79 za szt. - taką cenę miał miec do końca czerwca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadkę! My stawiamy w Kozach i lada dzień zalewamy strop. Kruszywa i koparkę zamawiałem u Jekiełka w Pisarzowicach. Stal w Jasienicy.

Za kilka tygodni będę miał do oddania ~150 stempli od 2,8m do 3m ... masz niedaleko ... zainteresowanych już zapraszam. Mam też nadmiarową paletę bloczków fundamentowych.

Edytowane przez chomiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada :)

 

Ostatecznie też wzięliśmy kruszywo od Jekiełka. Stal mamy z Oświęcimia. Stemple mamy, ale nie wykluczone, że może nam zabraknąć. Nie jestem w chwili obecnej w stanie powiedzieć czy tak będzie i jaka to będzie ilość. Robisz lany strop? Jaka powierzchnia i jakie zakładasz koszty stropu? Zastanawiamy się czy lany czy terriva.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas strop Porotherm. Stropu lanego nie chciałem ze względu na właściwości akustyczne.

Teriva betonowa nie przemówiła do mnie: reszta domu to ceramika, różnica w cenie również nie była powalająca... wiem, subiektywne porównanie.

Widziałem niedawno, choć już po decyzjach, strop z pustaków keramzytowych ... duże rozpiętości belek, równiutki, ekipa zachwalała, cena podobno lepsza jak Porothermu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakładacie, że będziecie powieszali sufity?

Ja ma u siebie Terive i wytynkowałem wszystko Maxitem lekkim. Szef budowlańców powiedział, że specjalnie taki materiał wybrał , żeby tynk na suficie nie pękał pod wpływem naprężeń i wzajemnych mikro ruchów i jeszcze mu się nie zdarzyło, żeby po wytynkowaniu i kilku latach użytkowania ktoś się skarżył, że pęka. Co innego mówili jego tynkarze-i tak panu będziesz miał rysy:confused:. I teraz sobie myśle, że gdybym wylał to nie miałbym zmartwienia czy będą rysy czy nie. A tak pozostaje mi patrzeć w sufit, albo odrazu podwiesić sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt

Przy tynkowaniu sufitu stropu prefabrykowanego wystarczy zatopić w tynk siatkę do ociepleń i już po zmartwieniu.

Teraz pozostaje tylko modlitwa do "pradawnych bogów" he he

Pozdrawiam.

Ps.Co do akustyki stropu to na lany styropian i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...