Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli współczujesz że sam buduję to masz rację trzeba sporo siły i energii.

Polecić mógłbym w ciemno tynkarzy,instalatora c.o, majstrów od wylewki i dekarza.

Więcej ekip moja budowa nie widziała.

Jednak nie polecam bo wymienione ekipy mają bardzo dużo pracy i nie potrzebują reklamy.

Jak czytam zresztą forum to czasem boję się że polecona ekipa mogła by mieć pretensje

co za inwestorowi ich poleciłem.

Chyba troszeczke przesadzasz. W zaden w sposob nie odpowiadasz za Inwestora. Wykonawca ma swoj rozum i jak sie mu Inwestor nie podoba to moze powiedziec "Nie, dziekuje".

Ze swojej strony wiem, ze na forum jest wrecz za malo tego typu polecen. Sam szukalem w ciemno roznych wykonawcow i teraz mam tego rezultaty. Byc moze, gdyby wszystkie ekipy byly z polecenia (chocby z FM) to uniknal bym wielu glupich wpadek....jak dotad wszystkie POLECONE ekipy sprawdzily sie w 100%.

 

Nie badzmy sknerami: dzielmy sie namiarami na sprawdzone ekipy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poleciłem narazie tylko speców od okien dachowych bo jestem z nich w 100% zadowolony - i faktycznie napisałem o nich prawdziwy pean, ale co ja na to poradzę :p

 

u mnie bardzo dobrze zapowiadają się także parkieciarze, elektryk, ekipa od wentylacji. w zasadzie mógłbym juz polecić monterów okien:

 

firma pana Liszkę z Pszczyny - montowali mi 2x okna tarasowe od Wiktorczyków (ale tych z z Czarkowa nie Pszczyny!) i też jestem super zadowolony - z okien jak i ekipy. szef ekipy monterów robi tylko to od 94 roku i widać że zna się na rzeczy. oczywiście po robocie wszystko posprzątane i dostałem też kilka cennych rad i rolke specjalnej taśmy do oklejania okien od zewnątrz gdybym w razie malował elewacje :) ........... mam nadzieje że nie zostane znów posądzony o kryptoreklame?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez nerwów panowie !!! Polecanie to nie narzucanie. To, że polecam ekipę oznacza, że jestem zadowolona, przy czym zadowolenie to pojęcie względne. Każdy z Forumowiczów jest chyba na tyle inteligentny, że potrafi sobie sam dokonać wyboru. A kwestia wymiany inf na temat ekip jest bardzo pożyteczna, bo można uniknąć wielu wpadek przy ich wyborze - naprawdę zdarzają się mega paproki. Także piszcie o swoich fachowcach i poczynaniach, kto chce niech czyta, kto nie lubi niech pomija. Toż to forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego na siebie tak warczycie!!! Popieram STEFANY że każdy z nas ma rozum i sam potrafi decydować tak mi się wydaję i nikt nikomu nic tutaj nie narzuca. Jak najbardziej jestem za tym ażeby tutaj się roiło od kontaktów rzetelnych fachowców nie ważne czy są mniej czy bardziej zajęci. Wydaje mi się że każdy na tym skorzysta. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś z was jest zainteresowany, ale ruszył ogólnopolski program dofinansowań kolektorów słonecznych, pomp ciepła, zbiorników pod taką instalację wraz z montażem. Szczegóły (choć bardzo skromne) na stronie banku ochrony środowiska. Wygląda to mniej wiecej tak że bank udziela kredytu na inwestycję a państwo refunduje z tego 45%. Nie mam jeszcze inf. typu oprocentowanie, prowizje, możliwość wczesniejszej spłaty itp, wiem, że te zrefundowane 45% podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym w rozliczeniu rocznym. Wybieram sie do banku po szczegóły, więc zarzucę jakieś inf., może komuś się przydadzą. Edytowane przez STEFANY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś z was jest zainteresowany, ale ruszył ogólnopolski program dofinansowań kolektorów słonecznych, pomp ciepła, zbiorników pod taką instalację wraz z montażem. Szczegóły (choć bardzo skromne) na stronie banku ochrony środowiska. Wygląda to mniej wiecej tak że bank udziela kredytu na inwestycję a państwo refunduje z tego 45%. Nie mam jeszcze inf. typu oprocentowanie, prowizje, możliwość wczesniejszej spłaty itp, wiem, że te zrefundowane 45%podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym w rozliczeniu rocznym. Wybieram sie do banku po szczegóły, więc zarzucę jakieś inf., może komuś się przydadzą.

 

Z tego co ja wiem to u nas na Żywiecczyźnie już od dwóch lat można się starać o dopłatę do kolektorów słonecznych tylko że trzeba wpierw spełniać całą masę warunków gdzie najważniejszy jest posiadanie już zainstalowanego i działającego ekologicznego żródła energii(pieca gazowego, eko kotła na ekogroszek). Dopłata ta może wynieść 60% ze środków unijnych ale nie więcej niż 15 tyś. zł. Więcej można się dowiedzieć dzwoniąc do Urzędu miasta w Żywcu lub jakiejkolwiek gminy na terenie Żywiecczyzny. Dodam tylko że każda gmina może się różnić jeśli chodzi o warunki jakie trzeba spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli współczujesz że sam buduję to masz rację trzeba sporo siły i energii.

Polecić mógłbym w ciemno tynkarzy,instalatora c.o, majstrów od wylewki i dekarza.

Więcej ekip moja budowa nie widziała.

Jednak nie polecam bo wymienione ekipy mają bardzo dużo pracy i nie potrzebują reklamy.

Jak czytam zresztą forum to czasem boję się że polecona ekipa mogła by mieć pretensje

co za inwestorowi ich poleciłem.

SAPIENT co z tymi namiarami na tych Twoich wykonawców??? Wszyscy czekamy na nich z niecierpliwością ja np. potrzebuje tynkarzy. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że każda gmina może się różnić jeśli chodzi o warunki jakie trzeba spełnić.

 

Oj tak.

Niestety ja stawiam swoją budowlę w gminie w której jest jak w polskim filmie - "nic się nie dzieje". Wszędzie dookoła się da - w Żywcu się da, w Jeleśni się da, w Ślemieniu się da, w Milówce się da, w Łodygowicach się da......a tu się ku....a nie da. Poszedłem kiedyś do owej Gminy na rozmowę z wójtem......no i nie da się -"bo to Panie tyle problemów i załatwiania i ludzie chyba:jawdrop: nie chcą".

Ale trąbki dla OSP za pieniądze z UE dało się kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castaway No tak, ale trąbki dla straży to imprezka dla całej gminy, a Twoje kolektory to żadnego pożytku publicznego nie przyniosą ;)

A tak powaznie sprawa dofinansowań z funduszu wygląda tak: BOŚ udziela kredytu na inwestycję a fundusz spłaca 45% tego kredytu.Wartosć inwestycji nie może przekraczać 2.500 zł / m2 kolektora. Kredyt jest udzielany na okres od 6 m-cy do 8 lat. Prowizja za udzielenie 4% , odsetki 11% (a co niech bank też zarobi :/ ).

Jest sporo papierologi - jak przy normalnym kredycie. No i jeszcze jedna drażniąca kwestia - potrzebny jest projekt techniczny takiej inwestycji, bez niego fundusz nie dofinansuje !!! cena takiego projektu to wg wiedzy pani z banku wartość 800 - 1.000 zł. Tyle że wykonanie projektu wchodzi w cenę inwestycji i podlega dofinansowaniu przez fundusz. Tak jak wspomniałam wcześniej zrefundowane 45 % trzeba ując w rocznym i odprowadzić podatek .

Dla prostej kalkulacji wygląda to np tak:

10.000 wartość całej inwestycji

4.500 zwraca fundusz , czyli to nasz zysk ale trzeba z tego odjąc

400 zł prowizja banku od całości kredytu

550 zł (1000 za projekt - 450 zł : 45% zrefinansowane przez fundusz)

810 zł (18% podatku od 4500)

czyli w porywach jest to na czysto ok. 2740 zł

Nie wliczam odsetek bo to indywidualna kwestia okresu kredytowania, można bez prowizji spłacić od razu pozostałe 55 % jak ktoś dysponuje gotówką i nie będzie wówczas kosztu odsetek.

Tak "po krótce" wygląda kwestia dofinansowań. Czyli wielkie halo mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Bo z 45% robi nam się trochę ponad 20%. No ale zawsze to coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wykonawców mam namiary na dobrych fachowców w zakresie:

woda-kan-c.o. PAN MIREK tel 503 191 330, fajny facet , konkretny, rzetelny, doradzi, robota idzie mu sprawnie, szanuje czas twój i swój

tynki agregatem: PAN ROBERT 698 828 640, robota zrobiona sprawnie, ekonomicznie (materiał nie "walał się po podłodze" także nie było dużych strat materiałowych), tynki równe, piękne kanty

Ja jestem z nich zadowolona pod względem jakościowym i cenowym, więc polecam. Możecie się powołać na Anetę z Międzyrzecza przy ul. Grabinka. Robili u mnie w czerwcu 2010.

 

ale mam też ostrzeżenie przed wykonawcą przyłącza wodnego zewnętrznego, tzn. z nitki głównej do domu. Takich "paproków" jacy byli u mnie i moich trzech sąsiadów (robimy wspólne przyłącze) dawno nie widziałam. Z reklamacją bujam się do dzisiaj, a robili to wiosną. Jak ktoś będzie na etapie wybierania, może skrobnąć do mnie na prywatną skrzynką z niamiarami potencjalnego wykonawcy to powiem czy to nie przypadkiem moi magicy, bo nawet wrogowi nie życzę takich FACHOWCÓW, a publicznie nie chcę nikogo oczerniać :)

 

Dzieki za informacje!!

Juz spisuje wszystko, no wlasnie ja tez mialam miec projekt gotwy na m-c temu najpozniej ale architekt tak sie obija ze glowa mala.. no ale zmienic go juz nie mozna i teraz wszystko pozniej zaczyna sie bo jak nie mam projektu wykonczoengo to tez z frimami jeszcze nie chce rozmawiac.achh

ale poki co to notatki rosna z informacjami:)

 

Dzieki jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen stali, to warto zajrzeć tu http://www.puds.pl/rynek ... ceny w składach mocno zależą od tego, z którego momentu była odstawa stali. Z ciekawości polecam prześledzić dane historyczne. Jak będę budował się po raz kolejny, na samej stali będę dużo do przodu ;) Szukam podobnych danych na temat styropianu, drewna, okien, itp...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez chomiq
stemple sprzedane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

A ja sie dalej bawie z moim architektem ktory jest na wakacjach i oczywiscie nie odbiera telefonu..grrr, masakra z nim jest no ale juz blizej konca wiec mam nadzieje ze nasza wspolpraca sie skonczy wkrotce

 

MAm wazne pytanei bo w koncu po wyczekanych przerobkach mamy prawie to co chcielismy od poczatku tylko teraz wyszlo tak ze łazienka na gorze nie jest wcale nad kuchnia czy tez łazienka tylko po calkiem drugiej stronie, nie do konca chcemy to przenosic bo cala reszta fajnei wspolgra teraz ..ale zawsze musi byc ale zastanawiamy sie o ile wieksze beda koszty zeby łazienki nie robic nad łazienka ani nad kuchnia tylko z drugiej strony, i jak to bedzie z rurami, kosztami..

 

Moze ktos ma,tak w domu, albo miał podony dylemat, albo po prostu sie zna lepiej niz ja :)

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt

Róbcie tak jak wam pasuję i się podoba.

Koszty prawie żadne.

Piony do przeniesienia w inne miejsce + rozprowadzenie w fundamencie troszkę inaczej.

Widząc projekt kanalizacji można powiedzieć coś więcej więc to tylko teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może to niezbyt dobre miejsce, ale z drugiej strony chyba najlepiej szukać w swoim sąsiedztwie: mam na zbyciu pustak Leiera, 25 cm, 11 palet, oryginalnie zapakowanych. Cena za szt. 4,5.

Gdyby ktoś był chętny z Bielska, Jasienicy , Jaworza lub innych miejscowości w tym rejonie to, proszę o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...