Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rekupurator za ok. 2 tys


Recommended Posts

Witam

A można gdzieś kupić wymienniki RS160?

Czy ktoś zna wyroby firmy Barbor?

http://barbor.biz/shop/kategorie/26/Wymienniki/Wymiennik_Krzyzowy_w_obudowie.html

 

Ja generalnie najchętniej bym zrobił rekuperator samodzielnie. Sterowanie będę miał. Silniki EBM EC się kupi. Pozostaje dobry wymiennik i obudowa. ten Barbor wydaje się OK dla mnie, ale pewnie wymiennik taki sobie. Potrzebuje centrali o wydatku ok. 250m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

A można gdzieś kupić wymienniki RS160?

Czy ktoś zna wyroby firmy Barbor?

http://barbor.biz/shop/kategorie/26/Wymienniki/Wymiennik_Krzyzowy_w_obudowie.html

 

Ja generalnie najchętniej bym zrobił rekuperator samodzielnie. Sterowanie będę miał. Silniki EBM EC się kupi. Pozostaje dobry wymiennik i obudowa. ten Barbor wydaje się OK dla mnie, ale pewnie wymiennik taki sobie. Potrzebuje centrali o wydatku ok. 250m3.

dwa wentylatory to 780 euro 190 euro rs160 do tego obudowa i dobra automatyka, bezpieczny układ rozmrażania. i gotowe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tak nie napisałem.

Ilość nawiewników powyżej optimum ma pomijalny wpływ na strumień powietrza nawiewanego. Na Pan kanał główny fi 200mm 315 cm2 . Jak Pan potrzebuje 150m3/h , to czy suma pól nawiewów będzie 350cm2 czy 1000cm2 to na Pana pokoje poleci 150m3/h.

Ale... wentylacja ma też inne zadanie poza dostarczeniem Panu świeżego powietrza! Odprowadzić nadmiar wody. Z łazienek w najkrótszym czasie. W kuchni chwilowe zwiększenie strumienia podczas gotowania realizuje się okapem, a w łazience? Przecież nie ma tam wentylatorów ! Nie można zabierać strumienia łazienkom.

3 wywiewy po 125mm to 380cm2, nie będą więc "tłumić" wentylacji realizowanej na kanałach głównych fi 200mm (315cm2) niezależnie ile Pan da nawiewów.

Poza logikom są jeszcze przepisy. Wywiew w łazience to 50m3/h w kuchni to 30m3/h jak jest elektryczna ja stara gazowa, to nawet 70.

 

Może to głupie pytanie, ale jeżeli chodzi o układ WM dopiero składam klocki razem :)

Gdzie podłaczony jest okap z kuchni jeżeli w domu mamy WM z REQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...