Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okap przez ścianę - zawór zwrotny


lucylu

Recommended Posts

Hej

 

Mam w kuchni zrobioną przebitkę przez ścianę na zewnątrz (fi 100), w otwór włożona jest plastikowa rura i podłączony okap, krótkim odcinkiem rury flex (ok 20cm w górę). Od zewnątrz na elewacji założony jest zawór zwrotny taki jak w tym linku http://www.skleparmatura.pl/hardi/zawor-zwrotny-elewacyjny-fi-100-11686.html.

 

Problem jaki mam to, że co jakiś czas (bez względu czy na zewnątrz wieje lub nie, a okap nie jest włączony) klapka w tym zaworze pracuje tzn. otwiera się i zmyka w dość głośny sposób. Zaczyna się to powoli robić denerwujące, zwłaszcza w nocy.

 

Co może być przyczyną tego, że ta klapka pracuje? Czy miał ktoś taki problem i jak sobie z nim poradził? Myślałem o jakimś obciążeniu tej klapki tak żeby jej podmuchy nie podnosiły, okap podczas normalnej pracy powinien sobie otworzyć tą klapkę.

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Co może być przyczyną tego, że ta klapka pracuje?

Wystarczą zmiany kierunku wiatru lub lokalne nad- albo podciśnienie.

Kto ci zamontował ten "wynalazek" :confused:

U mnie zawór zwrotny okapu jest umiejscowiony w rurze pionowej (opada pod własnym ciężarem po wyłączeniu okapu a nie "wisi" jak u ciebie), a podciśnienie wynikające z określonego kierunku wiatru sprawia, że podczas postoju okapu podrywa w górę tę "klapkę" i "kłapie" sobie w najlepsze (nie przewidziałem, że to podciśnienie będzie aż tak duże ;)).

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...