Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dym z zewnątrz wlatuje do domu kominem - jak temu zaradzić?


Lilka08

Recommended Posts

Witam.

 

Mieszkam w domu, znajdującym się na osiedlu domków jednorodzinnych.

Niestety, mój dom otoczony jest domami sąsiadów, którzy palą przeróżnymi rzeczami w piecach. I tak oto z ich kominów wydobywa się okropnie cuchnący dym... Który wchodzi mi do domu KOMINEM wentylacyjnym.

 

Jak przeglądałam forum - spora część ludzi ma ten problem, lecz nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie, gdyż każdy tego typu problem jest jednak ciut różny.

 

Moje pytania: co powinnam zrobić, by dym nie wlatywał kominem do domu?

Czy powinnam to gdzieś zgłosić, jeśli tak to gdzie?

Czy kominiarz mógłby coś na to zaradzić?

 

I wreszcie - słyszałam o takich "strażakach"(?) lub wiatrakach montowanych na komin wentylacyjny, które podobno sprawiłyby, że ten dym nie wlatywałby mi do domu tylko został wyciągany. Czy ktoś coś o tym wie i jak się to sprawdza?

Edytowane przez Lilka08
Drobna literówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pieca z podajnikiem i palę ekogroszkiem. Owszem, gdy używałam pieca weglowo-miałowego, kilka lat temu, to mój własny dym wlatywał mi do domu. Lecz nie sądzę, by tak było tym razem, ponieważ np. w ciągu lata gdy mój piec jest wyłączony a sąsiedzi palą [by zagrzać wodę] to śmierdzi ich dymem u mnie w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić mogę, bo to nie problem lecz ciężko może być z obserwacjami.

Mój parter to między innymi duży salon połączony z kuchnią, klatką schodową oraz przedpokojem. W salonie i w kuchni mieści się kratka. Najbardziej czuć dymem w kuchni, lecz niedługo później roznosi się on po całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Najbardziej czuć dymem w kuchni, ....

Jeśli w kuchni masz kuchenkę gazową, to jest to już niebezpieczne!! :(

Nie licz na to, że na podstawie tak niepełnego opisu dostaniesz tu natychmiast "receptę" na swe bolączki. Trzeba najpierw wykonać dokładny "audyt" (np. z kadzidełkiem) w celu zlokalizowania wszystkich nawiewów

i wywiewów, a dopiero potem wykombinować jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...