Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Logoterma Meibes Saturn - walka czlowieka z ogrzewaniem


powerlifter

Recommended Posts

Witam, przeprowadzilem sie ostatnio do mieszkania wyposazonego w powyzszy cud techniki i jako ze sezon grzewczy rozpoczety wypadaloby rozgryzc o co chodzi. Mianowicie na programatorze (MR-6) nie jest wybrany zaden tryb ogrzewania, ani ogrzewania wody, a po odkreceniu kaloryfera na 5-czke eksplozja milego ciepla. Kaloryfer znowu na gwiazdke i po wybraniu dowolnego trybu grzewczego i temperatury wyzszej niz ta z czujnika nastepuje "pykniecie" silownika, pokazanie sie strzalki sygnalizujacej ogrzewanie i nic wiecej. Dodatkowo 'grill' w lazience nie grzeje w zadnym ukladzie, ale tutaj doczytalem ze jako ze jest wyzej wypadaloby odpowietrzyc?

 

Najbardziej nie moge ogarnac dlaczego kaloryfery grzeja nawet bez wlaczonej logotermy? Z instrukcji wynikaloby ze silownik powinien odciac doplyw, czy moze cos mi umyka? Wszystkie zawory (7) na panelu termy sa otwarte.

 

Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezajac nieco temat to dodam jeszcze jedna zagadke, logoterma wylaczona calkowicie przez 3 dni, ciepla woda nadal plynie, a po odkreceniu dowolnego kaloryfera nadal grzeja jak szalone, dodatkowo w 'duzym' pokoju' w okolicy ustawienia 3-4 kaloryfer zaczyna 'dudnic'. Zakladam ze problem moze tkwic w zaworach na panelu termy, ale nie bardzo widze co wypadaloby zamknac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeprowadzilem sie ostatnio do mieszkania wyposazonego w powyzszy cud techniki i jako ze sezon grzewczy rozpoczety wypadaloby rozgryzc o co chodzi. Mianowicie na programatorze (MR-6) nie jest wybrany zaden tryb ogrzewania, ani ogrzewania wody, a po odkreceniu kaloryfera na 5-czke eksplozja milego ciepla. Kaloryfer znowu na gwiazdke i po wybraniu dowolnego trybu grzewczego i temperatury wyzszej niz ta z czujnika nastepuje "pykniecie" silownika, pokazanie sie strzalki sygnalizujacej ogrzewanie i nic wiecej. Dodatkowo 'grill' w lazience nie grzeje w zadnym ukladzie, ale tutaj doczytalem ze jako ze jest wyzej wypadaloby odpowietrzyc?

 

Najbardziej nie moge ogarnac dlaczego kaloryfery grzeja nawet bez wlaczonej logotermy? Z instrukcji wynikaloby ze silownik powinien odciac doplyw, czy moze cos mi umyka? Wszystkie zawory (7) na panelu termy sa otwarte.

 

Jakies pomysly?

 

 

Witam Kolegę

żeby sterować programatorem MR-6 trzeba podłączyć siłownik zaworu do programatora i zamontować go zamiast białej nakrętki w górnej prawej części logotermy.. Podłączenie siłownika we wskazanym miejscu spowoduje włączanie i wyłączanie grzania pomieszczenia w zależności od programu czasowego na MR-6. Wyłączenie ogrzewania następuje po zakręceniu kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

Dzień dobry

szukam pomocy gdzie się tylko da,posiadam węzeł cieplny MEIBES MEIHW2PD26/50 i nie wiem jak mam go ustawić żeby nie płacić takich sum jak do tej pory płacę za faktury ogrzewanie i ciepłą wodę (1300 zł za m-ąc ) Dzwonię gdzie się tylko da ale odsyłają mnie zawsze gdzie indziej a servisanci mają mnie w przysłowiowej czarnej …..bo to jest na gwarancji i ich nie obchodzi ile ja za to płacę a 1GJ=70zł , na miesiąc wychodzi mi 20GJ plus abonament. Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc to bardzo proszę o pomoc!!!!!

pobrany plik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...