Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek trójszybowy bezszprosowy


tabakawer

Recommended Posts

Witam,

 

Zaplanowałam sobie w salonie kominek trójszybowy.

Ku mojemu zdziwieniu, nie mam zbyt wielkiego wyboru. Co gorsza wybór widzę tylko w tej najwyższej możliwej półce cenowej.

 

Widzę tu na forum kilka osób mocno związanych z branżą. Być może doradzicie Państwo jakiś logiczny model? Albo nawet zechcecie sprzedać?

 

Kominek raczej rekreacyjny, szer. max 85 cm, możliwie najpłytszy, ze zminimalizowaną tendencją do brudzenia szyby. Dom 160 m2, otwarta przestrzeń na parterze 55m2, rekuperacja. Woj. śląskie.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam przewrotnie.Proponujesz mu kominek za 12000 zyla do domu,gdzie autor pisze

Kominek raczej rekreacyjny, szer. max 85 cm, możliwie najpłytszy, ze zminimalizowaną tendencją do brudzenia szyby.

Tyle kasy za okazjonalne palenie.???Ja poproszę jeszcze o wytłumaczenie zagadnienia trzech szyb o których pisze autor.Ten proponowany przez ciebie to ma gdzie te trzy szyby??,na przedniej szybie czy po bokach.

 

Tu widzę trzy szyby np.

 

http://okominkach.pl/wp-content/uploads/2012/08/MA-271-SL.png

 

http://kominki-godzic.sklep2.pl/user/images/varia_ch%20linear.jpg

 

To np ten???

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaplanowałam sobie w salonie kominek trójszybowy.

Ku mojemu zdziwieniu, nie mam zbyt wielkiego wyboru. Co gorsza wybór widzę tylko w tej najwyższej możliwej półce cenowej.

 

Widzę tu na forum kilka osób mocno związanych z branżą. Być może doradzicie Państwo jakiś logiczny model? Albo nawet zechcecie sprzedać?

 

Kominek raczej rekreacyjny, szer. max 85 cm, możliwie najpłytszy, ze zminimalizowaną tendencją do brudzenia szyby. Dom 160 m2, otwarta przestrzeń na parterze 55m2, rekuperacja. Woj. śląskie.

 

Dziękuję

Witaj,

jak Cie stać to możesz się o Spartherma pokusić.. Jak chcesz bardzo zaoszczędzić to Piazzette. A jeśli chcesz mieć coś dobrego we w miarę rozsądnych piniondzach to wybierz MCZ lub BEF.

33618660.jpg36297154.jpg37206694.jpgtrend-v8c.jpg

 

od lewej: MCZ Forma T95 (ok 16800zł), Piazzetta MA 271 SL (15100zł), SPARTHERM Arte 3RL-80h-4S (22500zł), Bef trend V 8 C (17100zł) / ceny sugerowane detaliczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trafi w Twój gust Romotop KV 6.6.3 C. 720x536.

Nie jest niestety bezszprosowy.

 

To raczej oferta dla chcących kupić tańszy wkład [ 1100 euro netto] za to z ciekawą komorą spalania gwarantująca dużą sprawność i czysta szybę .

Wkłady z szybami trójstronnymi w dodatku giętymi muszą kosztować ponieważ koszt samego szkła jest powalający ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi.

 

 

Witaj,

jak Cie stać to możesz się o Spartherma pokusić.. Jak chcesz bardzo zaoszczędzić to Piazzette. A jeśli chcesz mieć coś dobrego we w miarę rozsądnych piniondzach to wybierz MCZ lub BEF.

[ATTACH=CONFIG]287340[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]287341[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]287342[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]287343[/ATTACH]

 

od lewej: MCZ Forma T95 (ok 16800zł), Piazzetta MA 271 SL (15100zł), SPARTHERM Arte 3RL-80h-4S (22500zł), Bef trend V 8 C (17100zł) / ceny sugerowane detaliczne ;)

 

Piękne te kominki. Problem w tym, że mam 85 cm na wkład i zależy mi, by kominek był płytki. Kominek jest zakończeniem ściany wchodzącej do salonu, będzie wyeksponowany z trzech stron, musi być trzyszybowy lub trójstronny, jak kto woli.

Używany będzie rekreacyjnie, co nie znaczy że jakościowo ma być gorszy. Bardzo ważne dla mnie są walory estetyczne - będzie mnie cieszyć widok ognia, kominek musi pasować do mocno nowoczesnego wnętrza. Jeśli jednak będzie gorszej jakości, co za tym pewnie trochę idzie i szyba mu się będzie brudzić skończy się to tak, że nie będziemy go często używać.

Myślałam, że wystarczy mi na wkład ok. 10000 tys, max 12000 ale to w porywach, a dochodzi jeszcze montaż.

STAFFIERI AG - Swiss Oeko 3000 P 3 STAR - ten by mi pasował wymiarowo ale obawiam się, że z ceną może być gorzej. Macie Państwo jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi.

 

 

 

 

Piękne te kominki. Problem w tym, że mam 85 cm na wkład i zależy mi, by kominek był płytki. Kominek jest zakończeniem ściany wchodzącej do salonu, będzie wyeksponowany z trzech stron, musi być trzyszybowy lub trójstronny, jak kto woli.

Używany będzie rekreacyjnie, co nie znaczy że jakościowo ma być gorszy. Bardzo ważne dla mnie są walory estetyczne - będzie mnie cieszyć widok ognia, kominek musi pasować do mocno nowoczesnego wnętrza. Jeśli jednak będzie gorszej jakości, co za tym pewnie trochę idzie i szyba mu się będzie brudzić skończy się to tak, że nie będziemy go często używać.

Myślałam, że wystarczy mi na wkład ok. 10000 tys, max 12000 ale to w porywach, a dochodzi jeszcze montaż.

STAFFIERI AG - Swiss Oeko 3000 P 3 STAR - ten by mi pasował wymiarowo ale obawiam się, że z ceną może być gorzej. Macie Państwo jakieś opinie?

 

Wiesz co troszkę myślałem na Twoim problemem i zobacz co wymyśliłem. Porównaj sobie oba wkłady. Moim zdaniem za bardzo się nie różnią no oczywiście oprócz ceny:)

 

Wkład STAFFIERI AG: http://www.cheminee-staffieri.ch/img/vykresy/P3star-v.jpg

Wkład Hajduka: http://www.hajduk.com.pl/zalaczniki/Volcano%203PLh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinii nie ma... w Polsce dostępne od paru miesięcy... cenowo z tego co kojarzę zabójstwo....

 

Nie masz w swej ofercie wkładu tańszego?Nie wierzę.Już od dość długiego czasu noszę się z zamiarem wymiany wkładu polepszenia coś tam coś tam ale najbardziej zależy mi na tym by zaletą wkładu jeśli już stanie w salonie-kotłowni było jego długie podtrzymanie ciepła dobre wykorzystanie tego ciepła i możliwość współpracy z instalacją ,którą posiadam bez wielkiej rozpierduchy.Patrzę na prezentowane tu wkłady i zaczynam liczyć kasę,a tu moja Donna Cicia mówi ,że wcale nie takie drogie i myślała ,że jak się doda robociznę to znowu będzie wkład na lata.Normalnie szlag mnie trafia na te jej blond podejścia. :confused:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam. O kominek trzyszybowy, bezszprosowy, szer. 85 cm, możliwie płytki, o dobrych parametrach i w określonej kwocie. Gdybym znalazła wymarzony model nie zakładałabym wątku na forum. Powoli pojawiają się faworyci ale lista jest cały czas otwarta:) Jak się zdecyduję to poinformuję na co i dlaczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...