Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Balkon - ocieplenie - bardzo mało miejsca


DarCjo

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

 

mam problem z izolacją i wykończeniem balkonów.

 

Sytuacja wygląda tak:

Jeden balkon (użytkowe poddasze) jest w całości nad pokojem dziennym na parterze,

drugi balkon jest w części nad pokojem dziennym (wykusz), a w części jako zwykły balkon.

 

Na obu nie ma w chwili obecnej żadnej izolacji - była jakaś smoła (czy coś podobnego)

ale odpadła, podłoże jest spękane i nierówne - zdarzały się przecieki do pokoju.

Na razie zabezpieczyłem przed wodą Ceresitem CR90.

 

Cały problem jest w ilości miejsca - od podłoża do pkt. zero (otwór odwadniający profili PCV drzwi balkonowych)

mam tylko 11 cm - niestety taki stan zastałem w kupionym w stanie surowym domu :(

 

Potrzebuję wykonać warstwę spadkową, paroizolację, ocieplenie, warstwę dociskową i wykończenie.

Z uwagi na bardzo małą ilość miejsca planuję wykończyć jakąś powłoką poliuretanową.

 

A co z resztą?

Jak zrobić wszystko łącznie z ociepleniem i spadkiem i wyrobić się w 11 cm?

Jakie materiały do poszczególnych warstw?

Czy muszę jeszcze kombinować z warstwą wyrównującą nierówności czy załatwię to razem ze spadkiem?

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Warstwy: Spadek spachlowka PCC np: Kerakoll Geolite40

Paroizolacja: Bitum 2-skladnikowy

Izolacja termiczna: Plyta PIR http://astrobud.pl/pir-i-pur/303-plyta-thermano-pir-izolacja-termiczna-lambda-0022w-mkw.html

Warstwa dociskowa: Kerakoll Keracem Pronto: 40mm

I teraz w zaleznosci od tego co bedzie na wierzchu:

- albo hydroizolacja 2skladnikowa, z wklejonymi tasmami uszczelniajacymi

- albo wierzchnia powloka izolujaca, np: Sikafloor 400n elastic

http://astrobud.pl/zywice/291-sikafloor-400n-elastic-6kg-zywica-poliuretanowa-.html

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki #fighter1983 za konkretną odpowiedź :)

 

Z Twojego wykazu wynika, że powinienem zrobić tak:

1. Kerakoll Geolite40 - szer. balkonu ok. 1m - warstwa spadkowa 2% - przy ścianie/drzwiach balkonowych 25 mm, na zewnątrz 5 mm (min. grubość tego materiału to 0,2 cm)

2. Bitum 2-skladnikowy - czy może być IZOHAN EKO 2K ekofolia 2-skł. elastyczna, grub. warstwy min. 2 mm - http://www.technologie-budowlane.com/IZOHAN_EKO_2K_ekofolia_2_skl_elastyczna-3-100597-103_156_241.html

3. PIR - o tym za chwilę

4. Kerakoll Keracem Pronto: 40mm

5. Sikafloor 400n elastic - System dla średnich obciążeń + wykończenie powierzchni (grubość warstwy do 2,0 mm)

 

Z tego wynika (25+0,2+40+0,2=69 mm), że w moim przypadku na proponowaną płytę Thermano PIR zostaje 40 mm.

 

Jak to się będzie miało do ocieplenia domu - styropian Termo Organika Gold Fasada grub. 150 mm o parametrach:

λobl. i λdekl. w temp. 10 st.C = 0,038 W/(m·K)

λRTQ = 0,035 W/(m·K)

RD (150 mm), m2K/W = 3,90

 

Duża będzie różnica?

 

Rozumiem, że warstwa szpachlówki PCC załatwi też wyrównanie obecnej powierzchni balkonu?

 

I ostatnie pytanie - czy możesz podać przybliżony koszt materiałów (bez robocizny) np. na 1 m kw.?

 

Szkoda, że Twoja firma oddalona jest ponad 300 km (okolice Lublina) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitum moze byc inny - bo ten jakis mega drogi jest.

200netto/32kg dobrego bitumu 2k jest ok

roznica w materiale przy 40mm:

EPS: U 0,8750

PIR: U 0,5875

koszt materialow to na maila - nie mam jak zalacznika tu wstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamiast wylewki (spadek wystarczający to 0,5-1%) można na TERMANO (lub podobnych [Kingspan lub Recticell]-TERMANO ma trochę za niską gęstość i zdarzają się "kratery") gr. 5cm bezpośrednio ułożyć płyty Cetris o grubości 22 mm. Na nich membrana dachowa DachGam SZ Gamratu. Powinno zostać miejsce na ułożenie systemu balkonowego (32mm) lub paneli szybkiego montażu (23mm) EcoTeak : http://www.ecoteak.pl/oferta/balkony/

Sam u siebie "ćwiczę" to rozwiązanie. Akurat w Rzeszowie jest prężny dystrybutor Cetris'a

Grubsza o 20% izolacja i wykończenie efektowne a niesprawiające kłopotu.

Pozdrawiam

Edytowane przez mat3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamiast wylewki (spadek wystarczający to 0,5-1%) można na TERMANO (lub podobnych [Kingspan lub Recticell]-TERMANO ma trochę za niską gęstość i zdarzają się "kratery") gr. 5cm bezpośrednio ułożyć płyty Cetris o grubości 22 mm. Na nich membrana dachowa DachGam SZ Gamratu. Powinno zostać miejsce na ułożenie systemu balkonowego (32mm) lub paneli szybkiego montażu (23mm) EcoTeak : http://www.ecoteak.pl/oferta/balkony/

Sam u siebie "ćwiczę" to rozwiązanie. Akurat w Rzeszowie jest prężny dystrybutor Cetris'a

Grubsza o 20% izolacja i wykończenie efektowne a niesprawiające kłopotu.

Pozdrawiam

 

A zapytam jaki jest sens "marnowania" wysokości na płyty Cetris skoro można tą wysokość (50mm PIR + 22mm Cetris) w całości wypełnić XPS? W takiej sytuacji można także odwrócić warstwy i sprawić by to termoizolacja chroniła (leżała na) hydroizolacji np. w formie zaproponowanej membrany. Gdy hydroizolacja membranowa jest na termoizolacji powodujemy sobie problemy np. z montażem blacharki okapowej bo mamy ją niestabilnie przymocowaną. Ale to tylko sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...

Witam serdecznie, jestem tu nowy, więc czołem wszystkim.

 

Doczepiłem się do tematu sprzed kilku lat, bo nie widziałem nowszych postów poruszających problem zbyt małej ilości miejsca na docieplenie. Problem mam taki, że wykonawca coś sobie źle policzył i na piętrze i balkonie mam 7,5 cm, zamiast 16, które miały być. Wczoraj zaizolowałem balkon gumą w płynie. Docelowo chcę na balkonie mieć deski kompozytowe. Czy istnieje jakiś cień szansy na docieplenie balkonu kiedy jest na to tak niewiele miejsca? Nie ma konieczności robienia spadku, bo spadek jest na samej płycie balkonowej po jej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem tu nowy, więc czołem wszystkim.

 

Doczepiłem się do tematu sprzed kilku lat, bo nie widziałem nowszych postów poruszających problem zbyt małej ilości miejsca na docieplenie. Problem mam taki, że wykonawca coś sobie źle policzył i na piętrze i balkonie mam 7,5 cm, zamiast 16, które miały być. Wczoraj zaizolowałem balkon gumą w płynie. Docelowo chcę na balkonie mieć deski kompozytowe. Czy istnieje jakiś cień szansy na docieplenie balkonu kiedy jest na to tak niewiele miejsca? Nie ma konieczności robienia spadku, bo spadek jest na samej płycie balkonowej po jej długości.

Witam,

Przy takich warunkach to chyba wyłącznie układ płyt VACu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...