Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Montaż albo na śrubach Heicko

Okna%2520marzec%25202012%2520017.jpg

 

Albo na poszerzeniach systemowych

 

http://i.pinger.pl/pgr275/2d1ca7fe0020d2af4c190b15/000_0060%20[800x600].jpg

 

Z moich zeszłorocznych doświadczeń wynika że najlepsze ceny były w listopadzie,w grudniu promocja spadała w dół,nie wiem czy u wszystkich jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby niższe bo wylewka podchodzi prawie do progu niskiego w oknie przesuwnym.

 

Odliczasz jeszcze od tego przyszłego progu wysokość gotowej podłogi czyli wylewka musi mieć zapas na płytkę czy drewno co tam chcesz.

 

U mnie te śruby wkręcane są do jakiegoś profilu który jest przymocowany do dolnej części ramy okna tarasowego jakieś wzmocnienie okniarze powinni wiedzieć chociaż u mnie było tak że niby robili już taki montaż, wiedzieli jak i co ale z tym jest więcej roboty bo każda ta śruba musi być dokładnie wypoziomowana i trochę zabawy z tym jest dłużej schodzi ale my się uparliśmy na taki montaż ...

 

Sama oceń jak chcesz zamontować nie namawiam,na razie jest spoko ale jak wiesz o użytkowaniu jeszcze nic nie mogę powiedzieć-zresztą to była działka mojego M on to wszystko ustalał i załatwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia... pokażę w lutym ;)

 

kolor wybierałam z małych skrawków drewna, ale na hali na produkcji było okno w jakimś tam brązie (nie ma oznaczeń opisowych kolorów jedynie cyferki), ciemny brąz i wielkość tego okna to nie to samo co 10 cm na 3 cm próbnika, a okno z hali bajeczne w zależności od padania światła wyglądało na wręcz czarne, więc myślę, że będzie ok :)

 

Pusia no ano chyba, taka asekuracja ;) tzn jestem zadowolona, mam nadzieję na efekt taki sam, jakie wywarło na mnie okno na produkcji, to było to, ale czy w moich rozmiarach i ze szprosami będzie urwanie dupy, to czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko powinnaś dostać kilka próbek koloru na konkretnie Twoim drewnie, dokładnie tak zmieszane jak będziesz mieć okna malowane.... My dostaliśmy 3 próbki - kolor wybrany, jeden ciemniejszy i jeden jaśniejszy. Na budowie mogłam sobie dopasować do dachówki i rynien, a w domu do mebli jakie będę miała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjuta, większość ludzi nie odróżnia kolorów w stopniu pozwalający idealnie ocenić jaki ten kolor naprawdę jest. Niewielu jest też takich grafików, którym można zaufać w kwestii koloru. Taka nasza ludzka przypadłość.

Do tego jeszcze kolor zależy od oświetlenia, ale o tym już wiesz. Poza tym sąsiedztwo innych barw też zmienia odbiór koloru.

Więc ja bym się tak bardzo nie przejmowała.

Może się okazać, że żeby osiągnąć właściwy efekt będziesz musiała pokombinować z kolorem elewacji.

 

Moje okna są średnio ciemny brąz, a jak patrze czasem na nie to wydają mi się prawie czarne. Szczególnie z zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko powinnaś dostać kilka próbek koloru na konkretnie Twoim drewnie, dokładnie tak zmieszane jak będziesz mieć okna malowane.... My dostaliśmy 3 próbki - kolor wybrany, jeden ciemniejszy i jeden jaśniejszy. Na budowie mogłam sobie dopasować do dachówki i rynien, a w domu do mebli jakie będę miała...

 

No kolor rynien jest dach też oby tylko nie okazało się że okna trzeba będzie zamawiać w kolorze wewnętrznym innym bo nie wiem jak tam z wyborem koloru mebli u Kjuty-a co z kolorem podłogi?

 

Dobrze że się zdecydowałaś ,teraz jeszcze kolory parapetów zewnętrznych i wewnetrznych i temat okien zamkniety;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia no ano chyba, taka asekuracja ;) tzn jestem zadowolona, mam nadzieję na efekt taki sam, jakie wywarło na mnie okno na produkcji, to było to, ale czy w moich rozmiarach i ze szprosami będzie urwanie dupy, to czas pokaże

 

Wiem, wiem co masz na myśli :yes:

Ja tak z kuchnią miałam, stres, nerwy - a bałam się nie że nie będzie działać, tylko ... że będzie brzydka :rotfl:

 

Nie mogę doczekać się Twoich okien, strasznie lubię ciemne, czarne, itp. Ciekawe jak to U Ciebie będzie wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...