Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

hej,

 

mam małą albo i dużą wtopę na budowie

w dolnej łazience zanim miałam okna i drzwi zostały wstawione tymczasowe drzwi oparte na drewnianej framudze, aby zrobić schowek na różne narzędzia potrzebne przy kładzeniu dachu

drzwi zostały zdjęte, ale framuga nie, nie zauważyłam tego ja ani wykonawcy, boczne listwy pól biedy, ścięgnie się je, rozszerzy folię, wypełni styro, ale co mam zrobić z listwą framugi progową ?? :bash::bash::bash: ona teraz jest pod 21 cm styro, na styro są pexy z podłogówki , nie wiem czy pod styro a nadal na progu drewnianym nie ma jakichś rur z wody

powstaje pytanie czy ten kawałek drewna pod styro nie zbutwieje, nie narobi szkód ... ? macie jakieś pojęcie ? zgłoszone do wykonawcy w momencie oświecenia, czyli teraz, wiem, że od jutra zaczynają robotę 200 km ode mnie, na poniedziałek mam umówione wylewki, zaraz dostanę sraczki budowlanej....

:( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Specjalistą nie jestem ale na drewniane stropy też robi się wylewkę a na pewno można wylewkę samopoziomującą i liczy się tylko wytrzymałość tylko konstrukcyjna a tutaj ten problem nie występuje.

 

Dlaczego ma zbutwieć , ja nie widzę takiego problemu przecież ludzie mają słupy na poddaszach od dachu one też stoją w wylewce zatopione przynajmniej po bokach ,a potem schowane często w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie jak to jest, mąż dzwoni z budowy, nadaję temu najwyższą rangę wtopu, wqr.., że człowiek przestaje racjonalnie myśleć, dzięki za pocieszenie :hug:

 

muszę uporządkować garaż przed wylewkami, przydadzą mi się jeszcze do czegoś palety ? skrawki styro już spakowane w worki, będą czekać na kontener

 

jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, macie nawiew z reku w garażu ? czy na tyle jest nieszczelna brama, że nie potrzeba ? na pewno w dachówce na garaży mam dachówkę wentylacyjną, ale z czym mam ją połączyć ? orientujecie się może ?

jeszcze jedno pytanie, gdybym zdecydowała się na odpływ liniowy wzdłuż bramy garażu, to wylewka wychodzi do końca progu garażu na zewnątrz czy tylko do odpływu liniowego ?

 

 

buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wentylację grawitacyjną czy tylko kratkę do wentylacji garażu?to nie mieszaj z WM w garażu, zresztą nawet przepisy nie pozwalają chyba że najnowsze się zmieniły telefon do kominiarza....

 

 

Mój komin do pieca jest za ścianą garażu kratka do przewodu wentylacyjnego w ścianie...

 

Jak nie możesz tak zrobić to normalnie kratka wentylacyjna przez ścianę albo przez dach kominek wentylacyjny , nie dawałabym reku wcale bo możesz mieć w przewodach spaliny ....

 

Ja nie mam liniowego w garażu nie pomogę...

 

 

 

 

 

A co mówią fachowcy ?????

 

Palety tak np pod drzwi taras aby nie wchodzić po błocie i swietnie nadają na podest pod drabinę na grząski grunt można pozbijać podest kozioł itp no i jak trzeba coś na zewnątrz przetrzymać na palecie wygodniej kilka warto mieć.

 

edit http://www.dachyonline.pl/p933,creaton-kominek-wentylacyjny-fi-125-mm-do-pokryc-z-dachowki-ceramicznej-domino-futura-harmonica-harmonie-premion-balance.html

 

Trzeba mieć do tego dachówkę albo kominek z otworem

Edytowane przez Bejaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł pestko! :hug:

 

Bejaro to co zalinkowałaś ma 125 mmm średnicy, doczytałam, że normą dla garażu dla funkcji wentylacji musi być 150mm średnicy, ja na pewno mam dwie dachówki odpowietrzające do pionów kanalizy ( w tym przypadku musi być średnica 100 mm), nie pamiętam, czy dałam do garażu, na pewno temat się przewijał z Panem od dachu, ale zupełnie nie pamiętam, obejrzałam sobie teraz dostępne zdjęcia i na garażu z przodu nie mam, być może jest z tyłu, sprawdzę dziś, kiedy podjadę na budowę

 

czy któraś ma dachówkę wentylacyjną w garażu, czy dwa na przeciwstawnych ścianach wywiewniki ?

 

mam jeszcze jedno pytanie

wspólną ścianę z częścią mieszkalną w garażu będę docieplać, czy pod styropian na chudziaku kładę folię przeciwwilgociową ?

jeśli tak, to zanim docieplę ścianę mam na chudziaku rozwinąć folię i dać na nią styro przytwierdzone do ściany ?

mam nadzieję, że nie zamotałam

 

buziaki!

szukam w necie specyfikacji do tej dachówki z braasa, ale nie potrafię znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co teraz chcesz to styro na ścianie w garażu w tej chwili?Wywiń folię na ścianę tą z chudziaka zostaw dłuższy kawałek a jak będziesz przyklejać styro na tą ścianę wywiniesz folię resztę obetniesz.

 

Nie wiem czy te rury mają różne średnice ja mam do kanalizy, ale nie musisz przecież stosować tej ruru wystarczą te obręcze do połączenia to można skracać a porem dajesz przejściówkę i rurę z odpowiednim fi i średnicą ta rura nad garażem idzie bezpośredni na poddasze nieużytkowe strych czy masz tam jakieś pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faceci od wylewek powiedzieli że od dołu musi być już styro na ścianie, czyli co ocieplenie ściany zrobić dopiero na wylewce ?

 

 

Masz tam styro już na podłodze w garażu?Chodzi o ciągłość izolacji?

 

To daj jeden rząd teraz na dole ale ciekawa jestem jak dadzą te taśmy do wylewek między wylewką a ścianą na którym jest styro ?

Nie wiem może ja nie kumam,albo za bardzo motam.

 

Ja nie ocieplałam jeszcze ale też nikt mi nie sugerował aby to zrobić mimo że też w planie było ....

 

U mnie wiesz jest darmowe dogrzewanie garażu więc na razie nie robimy sprawdzimy jakie będą koszty ogrzewania i zdecydujemy bo wolę mieć szerzej w garażu miejsce jednak zajmuje , styro też nie za darmo ocenimy po rachunkachkach za gaz , po roku grzania w maju dostałam rachunek wyszło niecałe 1000 zł wygrzewaliśmy wylewki i zimą do 18 było grzane nie był uruchomiony rekuperator a strop w listopadzie dopiero ocieplony .

 

Oczywiście ni namawiam na brak ocieplenia ściany ale z doświadczenia nie podpowiem może nawet jak zdecydujemy ocieplić to będzie źle i powinno się dać styro przed wylewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dotarł facet od wylewek na budowę, więc ostatecznie nie wiem jak z tym ociepleniem ściany w garażu, na chwilę obecną zostawiłabym, niech robią najpierw wylewki

 

przeglądam dzienniki i tak sobie uświadamiam, jakich niektórych fachofcuff miałam na budowie, to głowa boli jeszcze teraz, jednak to prawda, że dla siebie buduje się 3 dom ;) na część zgryzot nie ma rady, trzeba z tym żyć, część da się poprawić, wtopa, która najmocniej mnie aktualnie boli, to wyrąbanie w ścianie nośnej miejsca na szafkę elektryczna na długości 2 metrów, bo przeca dla kabli też musi być miejsce :bash: a ja na tej ścianie będę robiła ocieplenie i i tak trzeba wyciągnąć tę skrzynkę, aby zrównać ją ze styro... jak mogę tę dziurę zniwelować teraz ?

 

obejrzałam garaż z tyłu, mam kominek wentylacyjny, jedno z głowy

w ogóle zaprawiłam się na budowie, chora jestem, wczoraj w czasie sprzątania wymarzłam bardzo, głowa mi pęka, najgorsze, że do pracy muszę iść w tym tygodniu, nie ma szans na parę dni urlopu czy tam ostatecznie l4

 

Pestko podkradłam Ci zdjęcie inspiracji, które wrzuciłaś do dziennika Niechaj

takie:

 

oknoEwa.jpg

 

 

podoba mi się :yes: pokój córki choć metrażowy żaden szał wydaje się być duży i tak półkoleżanka idealnie wkomponowałaby sie pod jej duże okno :)

na razie to przyszłość, ale miła dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkradaj śmiało :)

W sygnaturze mam link do kominków na moim pintereście. Wyklikaj sobie, to przejdziesz stamtąd do pozostałych moich albumów. Mam tam taki poświęcony wyłącznie oknom. Znajdziesz więcej podobnych rozwiązań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pod kominek przygotowany fundament ?

To nie zawsze jest konieczne, ale jeśli wkład będzie ciężki to wypadałoby zrobić tam mniej styropianu, a więcej betonu.

Ściana za kominkiem nie musi być tynkowana. Wyklada się ją płytami krzemianowo-wapniowymi, bo musi być izolowana od ciepła, które będzie wewnątrz obudowy wkładu. To spokojnie kładzie się na goły mur.

Problem z wkładem i rurą dymową zamontowanymi przed tynkowaniem może być tylko taki, że tynkarze je ubrudzą. Ale przecież zawsze można wkład dokładnie opatulić i będzie okey. I wkład i rura przed zabudowaniem muszą być czyste, bo inaczej każdy śmieć, tynk, cokolwiek będzie się mocno wygrzewać, nawet powiedziałabym smarzyć na wkładzie. To może śmierdzieć, wydzielać nie wiadomo co z siebie, a poza tym gdy już się wypraży i rozpadnie, to w postaci pyłu może wylecieć przez kratki wywiewne na salon.

Tyle :)

Montuj, kiedy Ci wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kominkiem nie mam w ogóle styro, chyba pójdzie jeszcze kratka zbrojeniowa i na to wylewka, więc w sumie tam będzie 30 cm wylewki

 

pytam się, bo mogłabym ten czas posuchy na budowie wykorzystać już na coś do przodu, ale chyba nie ma co liczyć na super ekipę fachowców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak zrobisz teraz to każdy będzie miał możliwość palenia i to czym popadnie np śmieciami niektórzy mają wyobraźnię niestety.

 

A co do wnęki na skrzynkę rozdzielczą to ja bym podmurowała i chyba jak dobrze pamiętam to one nie mają pleców tzn jest sama rama nie bardzo widzą mi się kabelki i bezpieczniki w tak bliskiej odległości od styro bo tam coś może zaiskrzyć ale to moje zdanie i można np dam tam z tyłu blachę nie wiem pogadaj z elektrykiem, moja skrzynka jest w w ścianie nośnej zewnętrznej ale w kotłowni nie ma tam styro od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niebezpieczeństwo, że fachowcy pojawiający się na budowie będą palić nawet plastiki, a potem same problemy ze zniczonym może nawet wkładem i kominem oblepionym w środku smołą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...