Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

Zajrzyj do Niechaj i Mały Biały Domek, Chyba też Waniliana w sprawach ocieplenia. Któraś ma płyty w ociepleniu dachu, ale nie styropian.

 

Ja mam węłnę i część kładli u nas fachowcy (między krokwiami), ale dawno temu, więc już nawet nie pamiętam cen, ani jaka to była firma. Drugą warstwę położyliśmy sami z wełny skalnej rockwool.

Podstawowa różnica to współczynnik ocieplenia jaki te rodzaje wełny oferują. Wełny skalnej potrzeba połowę grubości, żeby osiągnąć ten sam efekt ocieplenia.

W sumie u nas leży między krokwiami 17 cm i nakrokwiowo 15 cm. Położyliśmy grubiej tej skalnej niż było potrzeba,żeby przy okazji nieco bardziej wytłumić stukanie deszczu o blachodachówkę.

Jeśli chodzi o kładzenie to jest to tęgie świństwo. Drugi raz byśmy tego się nie podjęli. Oddychasz tym syfem, który ze skalnej pyli się niewiele mniej. Oczywiście maseczki i te rzeczy, ale to niedużo pomaga. Za to jest duszno i pocisz się jak mysz (było lato), a pył okleja cię równo i szczypie. To o urokach samodzielnej pracy ;)

Nie mieliśmy wprawy w układaniu, więc było ciężko, tym bardziej, że u nas skosy dachowe w pokojach na poddaszu i w salonie. Wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki Pestko :hug:

przejrzałam wątek Niechaj, poszperam jeszcze w innych wątkach

wczoraj umyłam wszystkie 15 okien, jeszcze nie opanowałam do perfekcji polerowania szyb między szprosami, ale nie jest tak źle jak się obawiałam, smugi na tym etapie są do zaakceptowania, okna umyte, aby brud z nich nie spłynął po świeżo robionej elewacji

Powiem Wam, że okna nadal mi się podobają :lol2:

 

obecnie jestem na etapie rozważania, czy ten trójkąt na dachu na całej podstawie pociągnąć podbitką, czy zostawić miejsce gołe i go bardziej wyeksponować, skłaniam się ku opcji pierwszej, bo nie będzie się wtedy rzucało, że trójkąt nie jest w tej samej płaszczyźnie co front domu, jest bardziej wyciągnięty

 

podczas pobytu w casto pooglądałam sobie kafelki, panele eh jeszcze się cieszę, że nie jestem już na tym etapie, bo już widzę ile ten proces decyzyjny zajmie mi czasu ;)

 

buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjuta, znasz wątek Mania1225? Myślę, że wiele pomysłów Mani pasowałoby do twojego domu. Myślę o wnętrzach, ale oczywiście z zastrzeżeniem, że znam tylko twoje oczekiwania jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd domu. To tak aby ułatwić wybory.

Co do kafelków... zajrzyj na mojego pinteresta https://pl.pinterest.com/pestka56/tiles-ceramic-stone-concrete-wood/ Nazbierałam to co mi się podoba oczywiście, ale kto wie może znajdziesz jakąś pasującą ci inspirację. Większość płytek jest opisana i można je znaleźć w ofertach polskich dystrybutorów.

Podłogi drewniane też możesz pooglądać u mnie, ale tu zdjęcia raczej tylko inspirują jeśli chodzi o kolor i sposób ułożenia https://pl.pinterest.com/pestka56/fabulous-floring/

 

Kilka razy w różnych wątkach pisałam o ściereczkach do mycia wszelkich szyb i luster. Myje się bez detergentów. Moczy się sciereczkę w bardzo ciepłej wodzie i dokładnie przemywa szybę. Nie wyciera się do sucha. Zostają krople wody. Jak wyschną, nie zostają żadne smugi. Okna są jak z kryształu :)

Używała ich już moja mama jakieś 20-25 lat temu. Wtedy dostała je z Niemiec. Potem zaczęła je sprzedawać w PL Vileda i Jan Niezbędny. Teraz nie wiem czy są dostępne tego rodzaju ściereczki, bo mam jeszcze nie używane w zapasie. Stare ciągle piorę (w pralce) i ciągle są znakomite. Niemieckie, które są białe, nawet nie próbują szarzeć :)

Masz trudne do mycia okna, więc takie ściereczki byłyby najlepsze.

 

Jan_Niezbedny-02.jpgJan_Niezbedny-01.jpg Hippo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaściereczkowałam się i zapomniałam o najważniejszym ;)

 

Trójkąt zabudowałabym cały i to tak, żeby wyglądał jak murowany i tynkowany. Jak w tych domach

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/zx113/19616

https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/2864/projekt-domu-kastor

 

U ciebie nie wystaje tak jak w tym pierwszym, ale chodzi o sposób zabudowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko! :hug:

dziękuję serdecznie za te projekty, pozwoliły mi uświadomić co i jak, właśnie tak zrobię, głównie jak w Kastorze (to projekt przecież, który był wzorem do mojego indywidualnego), ja tu szukam po galeriach, pinterestach, w różnych językach, ba! nawet dworki przejrzałam, aby coś podpatrzeć, na czymś się wzorować, dziękuję raz jeszcze :hug:

 

ściereczki zapamiętane, jutro już zakupię, na zaś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu ten sam wybór Pestko :))

 

trafiłam na jakąś niekumatą babkę, nie dość, że rozmawiała za mną jak ślepy o kolorach, brakowało jej wiedzy, rzucała tekstami, że ona musi wyliczyć na piechotę wszystko ręcznie :jawdrop::bash::bash:

ponoć jutro do mnie zadzwoni i poda łaskawie koszt 1 kg każdego koloru, to może nawet się uda że mi go jutro wymieszają

 

mam lekkie parcie na flamenco, ale pewnie jak tak mocno trzyma to odpadnie jako pierwszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak będę miała próbniki na tynk nie na grunt, pomalujemy styropian 100x50, 5 próbek koszt 36 zł, więc cena jak najbardziej cieszy :)

 

potrzebna była konsultacja mojego wykonawcy z panią z caparola, 5 rozmów, aby się dogadali ;)

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś już położyli trochę tynku na elewację. Mój biały kolor to Aprico30. Do ostatniej chwili wahałam się pomiędzy Siena30 i Palazzo30. Teraz jestem zadowolona z wyboru, choć wiem, że kolor po całkowitym wyschnięciu może się trochę zmienić.

Kjuta, na próbki lepiej wybierać o ton ciemniejsze kolory, bo na tych najjaśniejszych to słabo widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na razie próbki w małych wiaderkach, jutro dopiero pomalują kawałki styropianu i zrobię zdjęcia

pierwsze wrażenie po otwarciu wiaderek: jakie jasne, nawet ten najciemniejszy flamenco (na który i tak mąż nie wyraża zgody)

 

czekam w takim razie na jutro :)

 

nuxe wstawiłaś gdzieś zdjęcia elewacji ? jestem ciekawa efektu :)

 

 

ja się ciągle martwię wylewką, będzie frezowana i "zszywana" klamrami i żywicą, po odkurzeniu jej odkurzaczem do popiołu obraz nędzy i rozpaczy, dziury jakby ktoś ganiał kilofem i na lewo i prawo usiłował muchę złapać, trochę rys, parę pęknieć, nie wiem czy skuć i na nowo wylać, męczy mnie to okropnie

zwłaszcza, że doszliśmy do pustki w banku ;) i każdy kolejny ruch trzeba przemyśleć z 10 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Aniu :hug:

 

mam pytanie, macie jakiś pomysł, gdzie powinnam szukać fachowca, który by mi sprawdził jakość wylewki, bo ja się zamartwiam, gdybam, a może jednak ktoś mógłby mi to sensownie zbadać

mój KB przysłał do mnie fachowca, który miał przeprowadzić test wytrzymałości wylewki i kilka razy machnął jedynie młotkiem :mad::bash: i powiedział że wylewka słabej jakości.... :mad::bash:

przejrzę sobie jakieś systemowe wylewki, może ktoś u nich takie ekspertyzy robi, bo jeśli wylewki nie da się uratować, to będę pilniczkiem zdrapywać z rur od ogrzewania podłogowego, ale zdrapię i wyleję nowe

a tak będziemy naprawiać, naprawiać i jak położę płytki, wydam kasę na materiał i położenie, a problem może dopiero uwypuklić się i wtedy chyba zapłakałabym się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...