Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

Znam to ja twój domek i do niego dopasowuję propozycje :-D Dlatego pisałam, żebyś wątek Agi11 zobaczyła, bo tam dużo pomysłów, które pasują. Tak samo to co robi Niechaj u siebie może być inspiracją, a na pewno podłogi :)

 

Te kulki na pewno są okey, bo deszcz po nich spływa. Pokazałam ci je, bo mi się podobają, ale cenę mają zabójczą jak dla mnie.

Lampki Niechaj cudne :)

U nas na rogach garażu są takie nazwyklejsze wiszące pod okapem na łańcuchach (z Leroya są). Wiszą już chyba z 7 lat i nic im nie jest. Kupowaliśmy jak najtańsze, chyba po 30 zł (obniżka była), coś koło tego. Są metalowe, czarne i ze szkłem. Ostatnio je ściągaliśmy, rozbierałam na kawałki i myłam. Wszystko jak nowe.

Zawsze chciałam wymienić na jakieś bardziej eleganckie, ale ciągle kasa na coś innego potrzebna i tak sobie wiszą póki co. Przestałam zwracać na nie uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zastanawiam się nad żywicą do garażu, ale nie wiem jaką dać epoksydową czy poliuretanową

czytam, że dodatkowo podłoże musi być gładkie i trzeba zeszlifować i/lub pouzupełniać ubytki, czy w przypadku mojej wątpliwej jakości wylewki ( w garażu nie widać jakoś oznak gorszej jakości, ale też nie mogę tego wykluczyć, na razie nie mam możliwości wjechania do garażu i sprawdzenia wytrzymałości podłoża - brak podjazdu) można i warto w żywicę inwestować ?

ma /miał ktoś kontakt na żywo z podłogami z żywicy także na powierzchni mieszkalnej tj łazienka albo kuchnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko wątek Agi znam :hug:

na razie nie chcę w niego wchodzić, bo wiem, że będę chorować i chcieć już ;)

 

wiecie co mnie jeszcze męczy w elewacji ? kształt listw i zarówno gzymsowych jak i wokólokiennych, sam kształt litera L, może przy gzymsach falki, wgłębiania czy wypukłości ich brak nie będzie wpływał na ogólną estetykę domu, ale wokól okien mam listwę tak _I okno I_ nie jak typowa rama z obrazu, że najbliżej okna wąska a im dalej od okna szersza, a odwrotnie, wszystko robione wg wizualizacji pani projektant, ale gdzieś tam z tyłu głowy zadaję sobie pytanie, czy to będzie ok, nawet nie tyle że ładne, ale czy nie ... irytujące mnie

wizualizacja:

[ATTACH=CONFIG]398140[/ATTACH]

powiększcie i obejrzycie jak to wokół okien wygląda...

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pestko, znam już z forum Robert Sitka, kiedyś wczytywałam się na bieżąco w jego posty, muszę sobie odświeżyć jego lekturę :)

 

nuxe ten dom mam zapisany, to chyba najbardziej przypominający mój dom elewacją. Naszukałaś się, doceniam :hug: Niestety ja mam już listwy zamówione i myślę sobie, że poproszę o zrobienie jednego okna i jeśli mi nie podejdzie, to zamówimy listwy wokółokienne ponownie innego wzoru, listwy gzymsowe proste kąty myślę, że nie będą mi przeszkadzać

 

kurczę nie miała baba kłopotu, to sobie budowę wymyśliła, ile czasu, przemyśleń, gorączkowych dyskusji, łez, nerwów i pieniędzy to kosztuje, to zapewne każda z Was wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listew przyokiennych to jakie byś nie wybrała - będą ładnie wyglądać. Jeśli już zamówiłaś, to poproś dostawcę żeby od razu dorzucił Ci do transportu próbki z kilku innych listew. Będziesz mogła od razu ocenić co Ci bardziej pasuje.

U mnie elewatorzy przyklejając listwy zostawili 2 cm odstępu od brzegu okna, bo chciałam żeby obwódka była wyraźniejsza.

PA060092b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę nie miała baba kłopotu, to sobie budowę wymyśliła, ile czasu, przemyśleń, gorączkowych dyskusji, łez, nerwów i pieniędzy to kosztuje, to zapewne każda z Was wie

 

Łączę się w budowlanych zmaganiach :hug:

Twoja elewacja to nie lada wyzwanie. Ciekawa jestem efektu. Na pewno będzie cudnie ;) Trzymam kciuki, kibicuję i pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam, że już zniknęły mi obawy związane z doborem koloru elewacji, jest jak jest i powoli zaczynają cieszyć postępy

na dzień dzisiejszy mam otynkowaną podbitkę i wygląda to super, mam zrobione te trójkąty, cokół się robi

widać postępy, ale mam już serdecznie dość tego etapu, dodatkowo ciągle śnią mi się domy, murowanie, cegły, dachy, budowa w ogólnym znaczeniu, męczy mnie to strasznie

 

przyjechała w końcu reperacja wylewki, na razie wybili mi z 1 pomieszczenia, a dzisiaj ponoć w końcu mają dojechać na szlifowanie pozostałych pomieszczeń, gruntowanie i wylanie wylewki do pomieszczenia, z którego ściągnięto najbardziej uszkodzoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż nam postępy kjuta ;)

Jestem bardzo ciekawa efektu wykonanych prac elewacyjnych. Rzeczywiście ten etap ciągnie się u Ciebie dość długo, no ale masz kawał elewacji do zrobienia i do najłatwiejszych ona nie należy ;)

Co do budowlanych snów, to mi dopiero niedawno odpuścił ten problem. Miałam tak dobre pół roku. Co nie znaczy, że nadal po nocach nie myślę o budowlanych sprawach. Coś czuję w kościach, że to ciągłe rozmyślanie krążące wokół nowo-budowanego domu skończy się dopiero, jak już będziemy na swoim. Póki co, mam ogromne ciśnienie, żeby jak najszybciej ukończyć etap niezbędny do przeprowadzki.

Trzymam kciuki za posadzki. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobię zdjęcia, tak naprawdę z efektu ostatecznego jeszcze niedużo, ale są już zarysy, na których oko można zawiesić :))

 

te posadzki mnie słabią, codzienne wydzwanianie i zapewnianie, "jutro" albo "właśnie jadę", a nie dojeżdża... :mad: oby dzisiejszy dzień zakończył już te przepychanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę fotek:

 

[ATTACH=CONFIG]398589[/ATTACH]

 

na drugim widać docelową wysokość cokołu przy wjeździe do garażu

 

[ATTACH=CONFIG]398590[/ATTACH]

 

tu widać podbitkę, otynkowana na całej długości, podbitka prawie skończona, jedynie kratki trzeba włożyć, zakupiłam kratki kremowe, bo kolor wydawał się być kremowy, mam nadzieję, że nie będzie mocno kontrastować, bo kolor to taka złamana biel wydaje się być

 

[ATTACH=CONFIG]398591[/ATTACH]

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kjuto za zaspokojenie mojej ciekawości ;)

Twój dom robi niesamowite wrażenie. Chociaż przeraża mnie wielkością :o Próbowałam znaleźć gdzieś rzuty, żeby mieć ogólny pogląd sytuacji u Ciebie, ale, że jestem tu od niedawna, nie zdołałam się przekopać przez ogrom stron dziennika. Gdybyś miała chwilę, to napisz ile masz PU w domu, odeślij mnie do strony z rzutami, czy może zamieść rzuty poszczególnych poziomów, bom bardzo ciekawa ;)

Co dajesz na cokół? Będzie zlicowany z tynkiem? Podbitka bardzo mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży ? może robi takie wrażenie, bo nie mam jak zrobić zdjęć, działka znajduje się na końcu

użytkowej 176 m2 + garaż ok.42m2

rzuty mniej więcej, nie znalazłam zaktualizowanego parteru, to 1 koncepcja

rzut parteru.jpg

 

a piętro tak

piętro33.jpg mniej więcej ;)

 

na cokół idzie najtańsza płytka klinkierowa nero, fugę, chyba zrobię szarą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom wygląda na duży, bo ma piękną i dostojną bryłę. Aż mi się nie chce wierzyć, że ma 176 m2 p.u. Wygląda na sporo większy no i b. wysoki. Mój dom ma od frontu 9,7m, a boki: 12,75m i 11,25m; i raczej wygląda na mały.

 

Co do koloru, to elewatorzy uprzedzili, że kolor stabilizuje się przez 7 dni. Rzeczywiście dopiero teraz widać jego właściwą barwę i mam wrażenie, że bardziej się nasycił i przez to odrobinę ściemniał - na szczęście dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście jestem zdumiona, że masz tylko 176 m2 PU. Gdybym ja miała pełne piętro, to również byłaby taka PU. A mój dom, przy Twoim, wygląda na maluszka ;)

Ale, jak to ładnie określiła nuxe, piękna i dostojna bryła robi swoje ;) I nieźle przekłamuje rzeczywistość :yes:

Co do rzutów, to układ pomieszczeń bardzo mi bliski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś taka zajawka :)

[ATTACH=CONFIG]398974[/ATTACH]

 

zaczyna mi się podobać, uf... z resztą nie mam specjalnie za dużego wyboru i pokocham jak swoje :lol:

 

klinkier skończony, w weekend obróbki blacharskie trójkątów oraz rury spustowe, następny tydzień bonie, a jeszcze kolejny listwy, już jestem spragniona końca, oczywiście ze względu na efekt, ale także na przeciągający się etap

 

obok nas robią się dwie elewacje, wygląda na to, że skończą wcześniej niż my, choć zaczęli z 5-6 tygodni później, ale widzę gołym okiem różnice i to daje satysfakcję wyboru danego wykonawcy

 

a wylewek jak nie ma, tak nie ma

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kolor wybrałaś. Dom nawet bez boni wygląda rasowo.

Nigdy bym nie uwierzyła ile kosztują te wszystkie upiększenia. U nas za 1 m2 elewacji (z wełną) wyszło łącznie jakieś 270 zł. Nic dziwnego, że większość inwestorów wybiera bardziej minimalistyczny design. Trochę współczuję Twoim sąsiadom, bo przy takim pałacu to ich domy pewnie sporo gorzej się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...