Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

patrząc na dokładność prac, to trzeba będzie jeszcze poczekać...

kolejna zajawka:

[ATTACH=CONFIG]399588[/ATTACH]

 

listwy dopiero dzisiaj przyszły, sama nie wiem jeszcze, czy będę cokolwiek próbować i wydziwiać z kształtem, bo widmo przedłużenia się robót działa na mnie depresyjnie, to już 11 tygodni, a zapowiadają się jeszcze co najmniej 2, oczywiście jeśli listwa wokól okienna nie będzie przeze mnie akceptowalna, nie zdenerwuje mnie fakt przedłużenia do 30 tyg :lol:

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam się, w mojej okolicy dużo jest kamienic z podmurówką, cokołem czy tam jak to zwał z klinkierem, mi ten widok się opatrzył i nie mam wrażenia, że nie pasuje, ale masz racje połączenie jest dziwaczne :lol: codziennie na to zwracam uwagę, być może mój dom jest trochę w innym stylu jednak niż te kamienice i faktycznie może budzić mieszane uczucia :lol2: im więcej pojawia się na elewacji tym większy kontrast stylowy z tego powstaje

ale docelowo będzie podwyższony poziom gruntu, będzie taras, być może nie będzie to tak gryzło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciut zasłonisz, to będzie na pewno lepiej. Popatrzyłam dłużej na zdjęcie i mnie bardziej razi, że to taki szeroki ciemny pas. Nuxe, ma rację, że to pendant do ciemnych okien i będą też elementy żelazne ciemne. Jak będzie węższy, to na pewno korzystniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale docelowo będzie podwyższony poziom gruntu, będzie taras, być może nie będzie to tak gryzło

Przepraszam, nie wiem czy dobrze zrozumiałam chcesz po wykończeniu elewacji dopiero teren podnosić i zasypywać w koło ziemią? Zasypiesz np. bonie od pseudo filarów? Przecież to dopiero straci proporcje.

Ja czekam z opinią jak elewacja będzie gotowa, bo czasem z chaosu wyłania się coś wyjątkowego :). Jestem bardzo ciekawa efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katka no taki mam zamiar, wyrównać trochę teren, ostatnia - albo pierwsza ;) dolna bonia z jak to je nazywasz pseudofilarów jest wyższa o około 17 cm niż standardowa wysokość boni, na początku obawiałam się wychodzeniu ponad standard z wysokością, ale teraz bez podsypania ziemi wygląda to dobrze

 

dobrze to nazwałaś chaos :lol2:

cokół dobrze wyglądał bez boni, jest też bardzo dokładnie i równo wykonany, ale jeśli będzie psuł efekt, to się go po prostu zmieni, ja się tu nie obrażam za opinie i inne wizje niż moje, jestem wręcz wdzięczna że zwracacie na coś uwagę, bo albo przeoczyłam albo nie dostrzegam albo nie zdaję sobie sprawy, stawiam na szczere komentarze, bo po cóż inne ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katka no taki mam zamiar, wyrównać trochę teren, ostatnia - albo pierwsza ;) dolna bonia z jak to je nazywasz pseudofilarów jest wyższa o około 17 cm niż standardowa wysokość boni, na początku obawiałam się wychodzeniu ponad standard z wysokością, ale teraz bez podsypania ziemi wygląda to dobrze

No właśnie, bo ta pierwsza z dołu bonia powinna być wyższa. Ja boje się, ze jak zasypiesz jej część to straci na uroku. No ale nic czekam na efekt końcowy. Super, że przyjmujesz opinie nie zależnie od ich stopnia pochlebstwa ;). Bo niektórzy nie uważają innych opinii jak tylko pozytywne ;). Obiecuje, że będą szczere :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przemyślałam tej wysokości, cały czas opieram się na wizualizacji mojej pani architekt, choć są w niej błędy wymiarów

[ATTACH=CONFIG]399632[/ATTACH]

 

jeszcze nie wiem z czego zrobię taras i schody wejściowe, zaczynam się obawiać, że faktycznie ten klinkier, choć dobrze wykonany, to nie bardzo będzie pasował

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stylu twojego domu jako podmurówka najbardziej pasowałyby płyty kamienne w formacie boni, np. piaskowiec tylko odrobinę ciemniejszy. Im dłużej patrzę, tym ten klinkier mniej mi pasuje. Ale ja w ogóle nie lubię klikieru. Mam nim obłożony komin i od 10 lat staram się na niego nie patrzeć ;(

Taras też bym wyłożyła kamieniem, jasnym, w kolorze podmurówki.

Skończysz z elewacją, zobaczymy. Może jednak twoje wybory okażą się lepsze niż to mnie tkwi w wyobraźni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej wizualizacji

[ATTACH=CONFIG]399760[/ATTACH]

 

pierwszy stopień czy wejścia głównego czy tarasu jest równy z drugim od dołu boniem/ bonią i na tym chyba oparliśmy nasze wytyczne odnośnie wysokości boni, to zupełny przypadek, że ta dolna pierwsza jest wyższa, zastanawiam się jak zachować tę proporcję teraz

 

dzisiaj zrobię kilka zdjęć o ile pogoda pozwoli, powinny być już wszystkie boni na ścianie z tarasem, cokół mnie trochę martwi, ale nie aż tak, abym spać nie mogła ;)

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuj fotki. Wespół w zespół coś wymyślimy :)

 

Nie chce mi się wdrapywać na pólki i śgać slowniki. Znalazlam takie w necie.

 

[TABLE=class: wtab, width: 100%]

[TR]

[TH=colspan: 2]bonia[/TH]

[/TR]

[TR]

[TH]występowanie:[/TH]

[TD]Słownik ortograficzny: rejestr wyrazów występujących w języku polskim - Muza SA 2001, 2005, 2006 - T. Karpowicz[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH]odmienność:[/TH]

[TD]tak[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH]A[/TH]

[TD]bonie[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH]M[/TH]

[TD]boni, bonią, bonię, bonio[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH]N[/TH]

[TD]boniach, boniami, boniom[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę fotek:

byłam dosłownie 3 minuty - tak zimno! śnieg padał gęsto, ale topniał od razu w zetknięciu z gruntem, okresowo wychodziło słońce, co też udało mi się wykorzystać,

postęp prac: mozolnie, ale do przodu

 

trzy perspektywy boni

[ATTACH=CONFIG]399819[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]399793[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]399794[/ATTACH]

 

z przodu zdjęć nie zrobiłam, nadrobię jutro

 

buziaki!

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...