Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

widać, że nie mam serca do tej budowy ;)

 

 

dostałam potwierdzenie, że Pan się podejmie zrobienie daszku, cenę przyjęłam do wiadomości ;) ogromnie się ucieszyłam, że jest ktoś, kto robi takie cuda i daszek nie będzie już mrzonką, a rzeczywistością :) teraz co prawda już mi w głowie się miksuję, czy nie wymyślisz coś odlotowego :lol: tak tak, to cała ja :D

 

dachówka zaczęła się kłaść, jest piękna :yes: i dopiero z dachówką mój dom jest zauważalny już z daleka :wave:

zdjęcia zapodam koło weekendu, jak dorwę jakiś aparat :)

 

mam trochę rodzinnych spraw, ale najpóźniej w przyszłym tygodniu zamawiamy okna, mąż upiera sie na Wiktorczyka, kiedy znów mnie cały zapał do zdobień, konserwacji i wyboru koloru odpowiedniego koloru drewna już dawno minął i nie potrafię wykrzesać entuzjazmu :( gdzie tu moje zielone drzwi wcisnę :p nic to może jednak dojdziemy do jakiegoś porozumienia

także przed wyborem okien muszę ostatecznie zdecydować, czy okno nad wejściem poszerzać do okna tarasowego, z moim artystą od daszku mogłabym wymyśleć jakąś spójną z daszkiem balustradę i to jest coś, co mnie naprawdę cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zmieniam zmieniam, bo mąż chce okna Wiktorczyka w kolorze naturalnego drewna, a ja już jakoś przestawiłam myślenie po odrzuceniu maliny przez większość na forum ;) na plastiki antracyt/grafit/czarny to wtedy może coś z drzwiami bym zrobiła... :lol:

 

widać, że nie mam wizji ;) jak myślę o wyborze okien, to na usta pchają mi się tylko niecenzuralne słowa...

 

Pan od daszku ważne, że jest, wierzę, że potrafi cudo zrobić :D muszę się tylko zdecydować, co chcę :lol:

 

Emi zapomniałam wspomnieć, że raczej daszek stonowany, ten co zapodawałam wcześniej, na ostatniej stronie, a tego Pana wrzuciłam tylko autorskie daszki, które są jak najbardziej w moim trendzie i wyglądają co najmniej dobrze :) stąd myślami jestem przy ewentualnej balustradzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej elewacja w kolorze szarości albo biało-biała.

 

Do tego okna albo grafit, albo drewniane - obydwa pasują.

i drzwi też możesz dowolne zrobić.

 

do drewna będą pasować zielone i granatowe, może intensywna czerwień, ale musiałabym to zobaczyć i boję sie, że takie cieple zbliżone kolory sie zleją w jedną nijaką breje.

 

do grafitowych będą pasować wszystkie kolory łącznie maliną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjuta, zrób sobie małe podsumowanie pomysłów.

Nawet tu wykropkuj i poddaj konstruktywnej krytyce.

Okna - kolor taki, siaki i owaki oby nie sraki...

drzwi - takie siekie lub malyna...

Daszek tak lub nie bo balkon...

Jak zobaczysz oczamy to sie i we łbie uporzadkuje :) :hug:

 

Ja swoje must have zaweziłam do dwóch wyborów. Nie wiem na który bym sie zdecydowała ostatecznie, ale to już zawsze mniej dylematów niz srylion na sekundę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecieliśmy z Ryanair (ryanair.com/pl/). Mają loty z Modlina co drugi dzień do Barcelony. Nie jest luksusowo, ale gdy odpowiednio wcześnie zabukujesz lot, to jest bardzo tanio. Nie ma się co napinać finansowo, bo leci się jakieś 3 godziny. Poza tym jeśli lot jest wieczorny, to można sobie pięknie obejrzeć Barcelonę z powietrza, bo nadlatuje się na lotnisko El Prat łukiem od morza.

My braliśmy tylko bagaż podręczny, bo w sumie na 4,5 dnia po co więcej. Problem pojawił się dopiero gdy stwierdziliśmy, że można by fajne winko kupić, a tu zonk, bo z podręcznym nie wniesiesz żadnego rozsądnego płynu na pokład, chyba, że z wolnocłowej, a tam wcale nie tanio i wybór słaby.

 

Mieszkaliśmy w hostelu w bocznej uliczce tuż przy La Rambla, w sumie jakieś 150 mb od metra Liceu. Cicho i czysto choć pokój i łazienka mikroskopijne, wręcz klaustrofobicznie. Jednak było okey, bo tylko spać przychodziliśmy. Poza tym bardzo tanio. Mogę polecić, podać adres, telefon. Zabukowaliśmy też przez „hotele” na stronie Ryanair.

Szukałam mieszkania przez Booking.com, ale tu okazało się taniej.

 

Jak będziesz się wybierać, to pamiętaj, że większość muzeów i zabytków w Barcelonie ma bilety wstępu dostępne przez internet i trzeba je co najmniej 2 dni wcześniej zakupić właśnie internetowo z określeniem godziny. Inaczej możesz zapomnieć o zwiedzeniu Sagrada Famillia, czy atrakcji w Park Güell. Nie wiem jak poza sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję! nie wiedziałam o internetowych biletach, to cenna uwaga :) właśnie z ryanair'a patrzyłam na przeloty i kilka hosteli obejrzałam, ale aktualnie nie są to najniższe ceny i zastanawiam się, czy jednak na spokojnie nie zabukować przelotów i hotelu na maj

 

 

zaczynam z córką kolorować elewację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz hostel kosztował 60 euro za dobę.

Sprawdź go

https://www.booking.com/hotel/es/la-terrassa-barcelona.pl.html?aid=802345;label=postbooking_confemail;sid=90c13a46eaa724baf7fe463504e53745;dcid=1;ucfs=1;checkin=2015-11-09;interval=4

Zajrzałam i myślę, że na 2016 jeszcze nie da się zrobić rezerwacji :( bo gdy wpisuje się daty z przyszłego roku, wyskakuje najbliższy możliwy termin z tego roku i to w listopadzie.

Wybieraj z klimatyzacją i sprawdzaj czy ma łazienkę. Bardzo dużo miejsc hotelowych w Barcelonie ma wspólne łazienki z innymi pokojami. Dla mnie osobista łazienka jest niezbędnym warunkiem.

Warto też wybierać rezerwacje w takich miejscach, gdzie możesz bezpłatnie, albo ze stratą tylko jednej doby, odwołać rezerwację nawet na dzień przed przylotem.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjuta, jaka Ty jesteś kobieca !

Nie mogę się doczekać, na co w końcu padnie!

 

Byliśmy poza sezonem w Barcelonie i kolejki były do atrakcji, ale do przeżycia.

Miasto piękne, ale niestety utkwił mi w nozdrzach zdrowy zapach przefiltrowanego przez ludzki organizm płynu - zapewne piwa…:sick:

Za to masa pięknych facetów…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zapach też czułam w wielu miejscach. Myślę, że jest to smrodek bardzo starej kanalizacji do której dostaje się woda morska.

 

Przystojni i piękni faceci, a kobiety o wspaniałych oczach. No, i ta ich muzyka i taniec, EH....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Justyś :)

 

dużo pisane mało wybrane ;)

 

jak mnie wybór okien wkq...#@%^& myślałam, że ja mam problem, ale mój mąż teraz tam mocno ubzdurał sobie drewniane w kolorze drewna, że żaden argument nie trafia do niego, im on mocniej zapalony, tym ja bardziej wqr... :bash: i tym bardziej jestem na nie, w poniedziałek robię objazd raz jeszcze po oknach i ostatecznie podejmuję decyzję, bo ileż można ciągnąć temat

 

mam problem z przyłączem wody, mój wspaniały wykonawca wykonał przepust na wodę dokładnie po środku wejścia do pomieszczenia gospodarczego, sęk w tym, że aby odbić na ścianę trzeba dać kolanko i puścić bokiem i przykryć to progiem, a ponoć przeds. wod-kan tego nie przepusci i albo trzeba robić dziurę w chudziaku i robić kolejny przepust w dobrym miejscu albo skorzystać z przepustu zostawionego pod gwc, ale on jest w garażu, mózg mi się lansuje, co lepsze przerwać chudziak czy narażać rury na przymarzanie (pewnie przejaskrawiam, bo garaż ma być docieplony)

 

miałyście podobne dylematy ?

 

 

i powiedzcie mi jak miałyście zakończone kominy ? po bokach ścian komina kratki, czy takie urządzenia obrotowe ?

 

doświadczenie z kolorowaniem wydrukowanej elewacji się nie powiodło, chyba trzeba powtórzyć zastępując kredki mazakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczenie z kolorowaniem wydrukowanej elewacji się nie powiodło, chyba trzeba powtórzyć zastępując kredki mazakami

 

Wydzieranke se kuźwa zrób byle bys wreszcie coś pokazała i podzieliła sie z nami, decyzjami.

Czy Ty nie widzisz, ze naród czeka i obgryza nerwowo paznokcie ???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...