Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może właścicielom się podoba i dobrze z tym się czują

 

elewacja budynku to cześć przestrzeni publicznej o którą powinno sie dbać. Niestety u nas w kraju każdy ma to w głebokim poważaniu i powstaje masa koszmarków mniejszych i większych. Tak więc,nie wiem czy właściciele powinni być zadowoleni z tego kiczu który sobie zafundowali. Za to w środku mogą mieć, proszę Cię bardzo i złote kible wysadzane ogrodowymi krasnalamii :lol2:

 

Na szczęście te okna to tylko malusienka wioch, dużo gorsze są zółte elwacje z niebieskimi dachami i inne cuda :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona z czerwonym :bash: mojego sąsiada przebija wsio. A facet ma 4 wypasione samochody, Harleya po byku i basen. Chyba do niego dotarło, że nazywałyśmy z sąsiadką jego do "zielona paskuda", bo 3 lata temu wreszcie przemalował na kremowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może właścicielom się podoba i dobrze z tym się czują

 

No dokładnie.

 

pewnie tak...aleeee moge wyrazic swoje zdanie prawda? po co mam oszukiwac ze mi sie podoba, skoro tak nie jest :rolleyes:

 

 

I tu też racja.

 

elewacja budynku to cześć przestrzeni publicznej o którą powinno sie dbać. Niestety u nas w kraju każdy ma to w głebokim poważaniu i powstaje masa koszmarków mniejszych i większych. Tak więc,nie wiem czy właściciele powinni być zadowoleni z tego kiczu który sobie zafundowali.

 

No właśnie - sobie zafundowali. Im się to podoba, oni za to zapłacili.

 

Forum jest takim dziwnym miejscem.

Z jednej strony pokazujemy coś co nam się podoba z drugiej jest ktoś kto ma inny gust i teraz dylemat - powiedzieć swoje zdanie i zranić czyjeś uczucia?? Czy kłamać??

Zwykle wybieram milczenie.

Staram się nie wdawać w dyskusje w tematach co lepsze: drewniane czy plastikowe, podłogówka czy grzejniki itp.

Raz poszłam na całość w wątku "goście w domu w butach czy nie" i opadły mi ręce.

Jak to u polaczków - moja racja jest najmojsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w mieście mamy takiego jednego szkodnika... faceta od elewacji (który robił elewacje też u mnie)... ma dostęp do jakieś taniej zółtej farby. ale takiej zółtej paskudnej, oczojebnej i ją każdemu wciska. U nas taż stweirdził, że ładnie by wyglądał nasz dom w kolorze zółtym na tle zółtego rzepaku na polu ( a co jak sąsiadd w następnym roku posieje co innego :lol2:) i tak krąży po okolicy i wciska ta farbę. Byliśmy przerażeni kiedy był w domu naprzeciwko naszego, mimo że ludzie budują bardzo budżetowo na szczęscie nie dali sie przekonać i pomalowali na śmietankowo, ulżyło mi, bo z okna miałabym paskudny widok.

 

ale za to o mało co na staż pożarną nie zadzwoniłam kiedy odpalili ośwetlenie domu :rotfl: jesuuu nie wyobrazacie sobie - glify okien mają podświetlone ledami - każde okno na inny kolor, a przy wejściu w cokole na ganku reflektory takie wielkie mocne, wygląda to mniej więcej jak pas startowy na lotnisku. padłam jak to zobaczyłam. A wali to strasznie mimo że dzieli nasze domy jakiś.... kilometr.

 

 

za zielona elewacje i czerwony dach jak i za wciskanie żółtych farb powinni do więzienia wsadzać :lol2:

 

 

Pusia jak już mówiłam, u siebie w domu możesz robić co tylko Ci się podoba, ale na zewnątrz powinno się szanować przestrzeń publiczną i trochę hamować wieśniackie zapędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia jak już mówiłam, u siebie w domu możesz robić co tylko Ci się podoba, ale na zewnątrz powinno się szanować przestrzeń publiczną i trochę hamować wieśniackie zapędy.

 

 

Ależ ja się generalnie zgadzam.

Tylko sama piszesz "powinno" - a dopóki jest "powinno" a nie "musi" - to wolnoć Tomku i w domku i na zewnątrz.

 

Mój sąsiad ma piękny dom a pomalował go na koszmarny majtkowy róż łącznie z rynnami. Różowe rynny!! No i co, jego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł :)

 

jaka tu ożywiona dyskusja :lol: tego mi było trzeba :hug:

 

boję się tych czarnych okien, czarnych na zewnątrz, na tym zdjęciu dla mnie jest za czarno, za ponuro

http://www.dobry-dach.pl/images/galeria/realizacja-dachu-2.jpg

http://www.twojdach.net/images/stories/galerie/dachowka%20creaton%20czarny/dachowka-creaton-czarny_7.jpg

 

 

 

 

tu trochę lepiej:

 

http://4.bp.blogspot.com/-W1rdMUf_ahg/UUmZh5lteNI/AAAAAAAAA6o/ULtMI6iSKio/s640/15132300_3.jpg

 

z bluszczem na ścianie to w sumie mam niewiele miejsca obok pilastrów aby coś się rozrastało chyba że się mylę

 

matko wygasła mi sesja, ale się nakombinowałam żeby się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko jak nie czarne to jakie? drewniane zostaja :lol2: U Ciebie nie ma taaakiego wielkiego przytłającego dachu, he he jest plus tego kiszkowatego kąta nachylenia :lol2: więc efekt bedzie inny :) mniej czarno.

 

a jak kolorowe drzwi od razu będzie weselej. a roślinki nie muszą iść po ścianie tylko. możesz obsaszić dom bukszpanem, hortensjami czy czym kolwiek innym :)

 

dla rozweselenia mozez też oświetlić glify okien ledami na różne kolory :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobry-dach.pl/images/galeria/realizacja-dachu-2.jpg

http://www.twojdach.net/images/stories/galerie/dachowka%20creaton%20czarny/dachowka-creaton-czarny_7.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-W1rdMUf_ahg/UUmZh5lteNI/AAAAAAAAA6o/ULtMI6iSKio/s640/15132300_3.jpg

 

A mnie się strasznie podoba i jedna wersja i druga :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjutka, zwróć uwagę na te "przerażajace" cię zdjęcia.

Ilez tam tych ram.

Kazde okno inne i robi sie duzo czarnych kresek.

Twój dom to inna bajka.

Ma prosta bryłę, spore odległosci miedzy oknami więc wiecej jasnej elewacji która rozbieliłaby ogólne wrazenie. Okna masz symetryczne, w jednej linii.

Kurna, posłuchaj ludzi.

Zobacz ile nas tu jest i kazda mówi to samo. BĘDZIE ZAJEBIŚCIE.

A jak juz sie tak strasznie boisz to zrób białe i dopieść elewacja. To obroni sie zawsze.

Kolor drzewniany czy drzewnianopodobny, absolutnie mi tu nie lezy :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewniane spokojnie sie obronią, tylko w pięknym kolorze intensywnym. To nie jest nowoczesny dom, jak te wyżej, tylko stylowy, tu są trochę inne prawa.

 

A po za tym połączenie ciepłego drewna z szarością i czernią jest niesamowite. Dzieje się magia, od drewna bije takie ciepło i cudownie podkręca szarość. i do tego drzwi głębokim granacie. Będzie mega hiper elegancko. i do tego roślinki, sporo roślinek, bukszpany w donicach, blusczyk na scianie, nie musi go być dużo pięknie dopełni wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewniane spokojnie sie obronią, tylko w pięknym kolorze intensywnym. To nie jest nowoczesny dom, jak te wyżej, tylko stylowy, tu są trochę inne prawa.

 

A po za tym połączenie ciepłego drewna z szarością i czernią jest niesamowite. Dzieje się magia, od drewna bije takie ciepło i ..

 

 

tia... zwłaszcza jak płonie :lol2: :rotfl:

 

drewno bez szprosu konstrukcyjnego ze zdobieniami ?

 

czy plastik same ramy, Mari wszystkie okna są dwuskrzydłowe, więc pojawia się pionowa czarna krecha, a nie pozioma, którą zapodałaś, nada się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt psują tu te linie szkicu, trzeba by wizkę zrobić w 3d.....

zresztą jak za smutno jest to można elewacje na brzoskwiniowo pomalować i bedzie wesolutko... jak po wypiciu litra spirutusu :rotfl:

 

usunełam linie czarne, wygląda teraz paskudnie, ale ten czarny nie przytłacza niepotrzebnie

 

elewacja2.jpg

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...