Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a co do elewacji bardziej podoba mi sie ta oryginalna z projektu Iwonki - w sensie zamysłu. klasyczna, elegancka. Boni można nie robic, albo zrezygnować z cześci sztulaterii. można zachować jej historyczną stylistykę, albo zrobic bardziej nowoczesną.

 

Wizki pestkowe jakoś kojarzą mi sie z góralską chatką, dom bardzo na tym stracił - ze swojej elegancki. A dachówka już jest mega piękna i elegancka, wszelkie kamienie odpadają. to tak jakby do kiecki wieczorowej założyć kalosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Emi.

Tak się sklada, że do dachówki wszędzie w Europie w klasycznych budynkach stosowalo się właśnie kamień od zawsze. Ba, z kamienia się budowało.

Bonie ze styropianu to tylka mizerny ersatz. Myślę, że nie udalo Ci się to porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieni jest masa i można je w różny sposób obrabiać. Ty zastosowałaś łupany, zamiast szlifowanego i rzeźbionego, z którego można by zrobić sztukaterie i bonia. (pytanie czy Iwonke na to stać :D) dlatego wyszedł raczej jakiś alpejski domek (hmmm a może angielski wiejski), zamiast klasycystycznej kamienicy na śląsku o której raczej chodzi Iwonie.

 

mój maż się na bonia upierał :D baa nawet chyba były w projekcie. Na szczęście sie z nich wyleczył :lol2: Na co liczyłam bardzo, bo szkoda mi było nerwów na wybijanie mu tego z głowy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwól rosnąć chwastom :wiggle:

Nie sadź cebulowych kwitnących wiosną ;) i iglastych też. Wrzesień to idealna pora na sadzenie wielu roślin niestety.

W październiku będzie jeszcze gorzej, bo trzeba trawnik przystrzyc przed zimą i po takim lecie jak tegoroczne wygrabić z suchych źdźbeł.

Generalnie najlepiej mieć ogród wielkości chusteczki do nosa. :rotfl: Sorry, ale to prawda. Wtedy masz mało pracy niezależnie od pory roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka zima ? :jawdrop:

U mnie pomidory na krzakach dojrzewają, ogórki sie rodzą, fasolka fasoluje...

Buraczki mam do zbioru w październiku :eek: a ta zima straszy :bash:

Chwila moment, ale chyba po drodze jesień mamy czy o czyms nie wiem :lol2:

 

Pestko wybacz, ale KOMPLETNIE nie rozumiem tego co napisałaś...

Z jednej strony nie sadx nic a za chwile wrzesień to najlepszy miesiąc na sadzenie.

Czy tylko Ja dostrzegam tu konflikt interesów ???? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo, to jest SUPER poważny konflikt interesów – chcieć mieć kontra chcieć nic nie robić :wiggle:

Ogrody dla leniwych nie istnieją :(

 

Z tą zimą jest tak, że jeszcze nie było, żeby mnie nie zaskoczyła. W tym roku obiecałam sobie, że jej nie pozwolę. W listopadzie już będzie na tyle paskudnie i zimno, że „pierdnięcie w doopce zamarznie” przy pracy. 2 miesiące to przy takiej pogodzie jest mało do ogarnięcia wszystkiego na 2000m2. A pomidorki zaraz zaczną gnić :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2000 i to wcale nie jest tak jak piszesz. Trawa to największa zaraza w ogrodzie jeśli ma być ładna. Utrzymanie bez chwastów jest i drogie, i kłopotliwe. I pokoś to sobie wokół krzewów i drzew, to zobaczysz jak fajnie się uszarpiesz. Po to robię rabaty, sadzę trawy ozdobne i różne zadarniacze, żeby mieć mało trawnika i o nieskomplikowanym kształcie do koszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...