Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kjutka, jak to własciwie moze cie nie być.

Jak myslisz, czemu gadamy u ciebie skoro prawie kazda ma swój watek ?

No...

Pomysl :)

Wywabiamy cię z nory w której sie melinujesz.

Chcemy zebys miała świadomośc, że zaniedbujesz gosci pokazujac sie raz na tydzień ;)

 

Ło matko!

Ale macie problem z tymi nakładanymi szprosami.

własnie mieszkam w domu z tym wynalazkiem :rolleyes:

Chcesz opinii i zdjęć ?

Pisz co mam Ci zreferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że chcę opinii :))) zdjęć także i najlepiej wymiarów okien też :D jestem zachłanna

 

a jak Twoje pomidory się miewają ?

 

 

 

nie melinuje się specjalnie, acz zgoła depresyjnie, okna temat jak widać mnie przerasta i czasem wolę się schować w lisiej norce, aby poużalać się nad sobą i nie być złośliwą mendą dla wszystkich wkoło ;) oszczędzam Was w ten sposób :lol: mój mąż ma w pracy urwanie głowy do środy, ale czwartek, piątek i weekend będzie mój, oby był to czas decyzyjny, bo dostanę na głowę

plan był taki, aby pod koniec sierpnia ruchy zrobić z oknami, ale czekam nadal na niektóre wyceny, wizualizacje Pestki ukazują wady i zalety niektórych rozwiązań jak kolor okien, wielkość okna nad wejściem i dodanie balustrad, nadal nie umiem do końca odpuścić szprosów, no ale szprosy jak już, to w oknie drewnianym itd itd itd. Wybranie jednego powoduje sprzeczność z wyborem pozostałych eh

na dzień dzisiejszy wydaje się być niezmienialny tylko kształt zadaszenia, nie jest fikuśny, wydumany, a zwykły prosty, kolor drzwi, okien, podział okien i zwiększenie gabarytów okien tworzy większą kombinację wariantów

na razie rzucam tematem

 

 

powiedzcie mi lepiej jakiego rzędu jest koszt wykonania docieplenia z wykonaniem pełnej elewacji, rozumiem koszt materiałów osobno i robocizny osobno, ale dostałam wycenę w stylu wykonanie boni 60zl/mb, docieplenie 70zł/m2 przyklejenie listew dekoracyjnych 100 zł/mb podbitka 120zł/mb, dodatkowe prace 35 zł/h

 

 

i wiecie, abym miała cały kosztorys muszę sama przysiąść nad projektem i go obliczyć, pan nie robi szczegółowych zestawień, to mnie trochę denerwuję, bo sama nie umiem przewidzieć prac dodatkowych, a poza tym, kto będzie sprawdzał ile czasu zajmuje mu wykonanie pracy dodatkowej, w ogóle wydaję mi się, że w chu* drogo, ale może takie są ceny, podbitkę może jeszcze jestem w stanie zrozumieć wycenę, bo trzeba trochę się napracować, zrobić konstrukcję, a do niej dopiero płytę, styropian i tynk, ale naklejenie listwy ... ?

 

Pan z polecenia, widziałam jego dzieła, jest faktycznie dobry

 

możecie mi napisać na pw ile Was wyniósł koszt docieplenia i elewacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie facet sztukaterię robił na godziny a nie na metry. Ale robił je sam z pasków styropianu, bo chciałam żeby wyglądały naturalnie, jak murowane z cegły, a nie jak ze snu cukiernika. wyszło taniej niż gotowe listwy :)

 

Te gotowe listwy są wyjątkowo paskudne, pokryte są takim tynkiem barankiem, zeby niby pasowały do tynku który później będzie na elewacji. do tego masakrycznie drogie. Na gzyms pod dachem musisz dać listwe 30 głeboką, albo i nawet większą. Nie chce wiedzieć ile to może kosztować :D Dużo ładniejsze są listwy gipsowe. Moje głowice kolumn były tańsze od tych ze styropianu. Nie wiem jak to wygląda w porównaniu z listwami. Ale tych styropianowych nie brałam nawet pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne listwy sztukateryjne i do środka i na zewnątrz są tutaj http://www.clusiv.pl/ , ale mają swoją cenę. Macałam i są gładziutkie. Każdą farbą pomalujesz jak chcesz. Warto zobaczyć galerię.

 

U nas za zrobienie podbitki zewnętrznej drewnianej jest 30-40 zł za mb. obwodu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjuta, ja bym wzięła te okna z nakładanymi szprosami. Łatwiej myć i jak Ci nie będą odpowiadać to po prostu zdejmiesz. A one pięknie pasują do Twojego domku.

Przypomniałam sobie, że jak zamawialiśmy nasze drewniane okna w Naturze, też mieli opcjonalnie takie szprosy. Nawet chciałam je wziąć, bo wtedy mi koncepcja do elewacji pasowała. Nie były jakoś specjalnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko intensywnie myślę, tak naprawdę to te szprosy nadają uroku i stylu, zastanawiam się jak zrobić dobrze, ale nie przedobrzyć, podział 1 skrzydła na 3 równe części ? a jak z drzwiami tarasowymi ?

 

dzięki za namiary na listwy elewacyjne i inne, właśnie przeglądam realizacje, niektóre są ponadczasowo boskie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachorowałam na coś takiego, ściągnięte od piu z wątku: czego byś nie zrobił w urządzaniu ponownie

 

http://www.elmueble.com/medio/2015/06/11/comedor_bajo_pergola_en_jardin_de_noche_1024x1280.jpg?random=1437081832747

 

w nawiązaniu do daszku albo daszek nawiązać do tego :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Tak na szybko bo po dzieciaki lecę.

 

Z zewnatrz, zwłaszcza z oddali, w ogóle nie widac, że to nakładka.

Prawdą jest, że patent zajebiaszczy bo zdejmujesz i myjesz okna jak leci ale trzeba pamietac że ten szpros tak samo trzeba myc jak w oknie ze stałym szprosem wiec w sumie, różnicy nie ma.

U moich starych nie podoba mi sie sposób mocowania, i w niektórych oknach szpros lata, wylata albo już jest całkowicie zdjety.

Na ramie okiennej sa takie jakby gwoździe z duzymi łebkami a na ramie szprosa dynksy z otworkami i dxwigienką.

Bierzesz szprosisko w rece, celujesz dynksem w łebek gwoździka i wkładasz ( cos jak wieszania obrazka na scianie).

Gdy juz trafisz w dziurki to zamykasz jakby dźwigienki na dynksach i szpros powinien się zakleszczyć.

Po latach, niektóre dxwigienki juz nie działają i szpros się buja, lata, spada.

Nie wiem, moze teraz jest inna technologia mocowania i lepiej to działa.

Ojciec zamawiał te okna w sumie nie az tak bardzo dawno temu a od dłuższego czasu się sraja jak nie wiem co.

Okna i szprosy są oczywiście drewniane.

Mam ci podac wymiary ????????????????????????? :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boski daszek. a o tych odchudzonych oknach chyba pestka już pisała. Nowość taką wypuścili. wdziałam ostatnio w tv reklamie nawet i fajnie te okna sie prezentują.

zerknij sobie na stronę - nazywaja sie prolux od oknoplasta. I nawet fajniutko wyglądają, tak delikatnie, stylowo i elegancko.

 

wtedy wziełam bym jednego fixa po środku, żeby jeszcze szczuplej ramy wyszły.

 

nic Ci nie szkodzi wycenić u nich :)

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieliłabym okna tradycyjnie, tak żeby powstały z szybek kwadraty. Kwadraty muszą być jednakowej wielkości i w małych i w dużych oknach.

Jeśli małe okno z 3 podziałami na każdym skrzydle, to okno tarasowe z 5-cioma.

Jeśli małe okno nadaje się do podziału na 4 (każde skrzydło), to okno tarasowe z 6-cioma podziałami na skrzydle.

Symetria w tym przypadku jest bardzo pożądana :)

 

 

Opcjonalne szprosy do moich okien były robione na wcisk miały coś w rodzaju zapadki-haczyka przytrzymującego.

Ja ich nie wzięłam w końcu, bo wkurzało mnie, że od zewnątrz są i nawet to fajnie wygląda, a od środka nie ma. To było sztuczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dajcie spokój, komu by się chciało wyciągać te szprosiki i później pól dnia bawić sie w ukladnie puzzli, żeby je wpasować, szybciej okno sie umyję razem z tymi szprosami. No i ja widzę jeden plus, jak na szybie zrobi zaciek to nie trzeba pucować całego okna, tylko to okienko miedzy szprosami. :lol2:

 

u urzędowskiego te szprosy były na zawiasach chyba, tak mi się wydaję. ale tak samo głupio wygladaja bo tylko z jednej strony są szprosy - trochę jak kraty na oknach :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieliłabym okna tradycyjnie, tak żeby powstały z szybek kwadraty. Kwadraty muszą być jednakowej wielkości i w małych i w dużych oknach.

Jeśli małe okno z 3 podziałami na każdym skrzydle, to okno tarasowe z 5-cioma.

Jeśli małe okno nadaje się do podziału na 4 (każde skrzydło), to okno tarasowe z 6-cioma podziałami na skrzydle.

Symetria w tym przypadku jest bardzo pożądana :)

 

 

Też tak podzieliłam jak Pestka pisze. A dzieliłam i rysowałam sobie przez dwa miesiące. W przypadku balkonowych nie dało się zrobić pełnych kwadratów, ale są to prostokąty na tyle zbliżone do kwadratu, że podziały nie dają po oczach (wg mnie oczywiście :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

z rana zdenerwował mnie mail z Gebauera, że przekazują moje dane firmie z rejonu, aby wymierzyła mi okna :mad:

odpisałam wściekła, że ani nie wyraziłam chęci współpracy z nimi ani zgody na obracanie moimi danymi, w takiej sytuacji nawet nie wezmę ich pod uwagę dalej, bo polityka sprzedaży dla mnie jest nachalna i zaborcza

 

czy oni mogą coś takiego zrobić ? tzn przekazać moje dane dalej ?

 

buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...