Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

jeszcze zastanawiają mnie drzwi z pomieszczenia gospodarczego, jakie macie u siebie ?

 

bo ja skupiam się nad wejściowymi, ale może powinnam pomyśleć jeszcze nad tymi drugimi i za jednym zamachem je zamówić

 

a drzwi między częścią mieszkalną a garażem ?

 

Ja wcale długo nie myślałam długo o tych drzwiach do pomieszczenia gospodarczego tam u mnie kotłownia też-mam stalowe w okleinie koloru okien bo nie ma daszku nad nimi i bałam się że drewniane będa puchnąć-i miały być tanie KMT.Mam jeszcze drugie do wybrania z tego pomieszczenia do pralni ale nie wiem jakie chyba po prostu Horman techniczne marketowe tu decyzja zapadnie jak dowiem się czy muszą być szczelne,bo trzeba dopasować to pomieszczenia które ma komin czyli grawitacyjną wentylacje bo piec gazowy a obok pralnia tu jest mechaniczna...

 

A pomiedzy garażem i domem dla mnie ważna jest szczelność-nie wiem czy tu nie muszą być też ppoż trzeba przepisy rozpracować,ale u mnie przejście zostało zlikwidowane więc nie wiem.

 

A jaki kolor tych wejściowych będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bejaro za dużo ode mnie wymagasz :lol:

 

nie umiem Ci podać jaki kolor, bo jakby to co mi się podoba jest w tej chwili mało istotne przy cyrkach decyzyjnych w sprawie okien, które robi mi mój mąż i chyba żeby mieć temat z głowy tylko przychylę się do jego zdania ...

 

przewertowałam sobie pinteresta w poszukiwaniu wnętrz z oknami w kolorze naturalnego drewna, czy aby klasyka w tych wnętrzach będzie ok i oto co znalazłam:

567b5d769310182d200d888cecab0eb2.jpg

 

b3e3a3859f32e8b114df151859d6c465.jpg

e15d143b038b25c0f1dba18e6addc275.jpg

 

561cf98bcd14adb7b49addd6ed63c514.jpg

 

7b20cd254b66c200e5588ab7f0fd23e7.jpg

 

751fbfa336f3f2a6f96ffcf3dbd69591.jpg

 

321d46ebefad8680083d9ee21aef8459.jpg

 

19ddda384acdd8b501771269655bfbde.jpg

 

083612d59e488d3d139e113106673160.jpg

 

294b91a442b7c512658157e1f6eacdba.jpg

 

co sądzicie ?

567b5d769310182d200d888cecab0eb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjuta wg mnie każdy kolor okien będzie pasował do klasycznego wnętrza biel, ciemne drewno, antracyt...no może ta malina nie za bardzo;) to nie kwestia koloru tylko dobrego gustu, a Tobie go nie brakuje. Powyższe inspirki bardzo ładne i na pewno uda Ci się stworzyć u siebie podobny klimat niezależnie od wybarwienia drewna.

Zdrowia dla córci oby z rezonansem poszło po Waszej myśli:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że zazwyczaj kolor okien jest skorelowany z kolorem podłogi, nie wiem sama, czy chcę taki efekt, myslałam wcześniej o podłodze drewnopodobnej ale bardzo jasnej

ta podłoga chyba jest zbyt jasna, ale mniej więcej o taki efekt mi chodzi

ebb3d7cfca2c1e1a8cbf384c7d2c8f2a.jpg

 

Cudo! Uwielbiam takie zestawienie - ciemne okna i drzwi a podłoga jasna (drewno oczywiście lub drewnopodobna co kto woli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo chcesz aby kolor podłogi był zbliżony do okien to klekajcie narody, plus listwy kolor...

 

Drewniane okna jasne ze szprosami chyba odpadają klimat nie ten.

 

Ja po przytachaniu na budowę próbek podłogi zrezygnowałam z jasnej bielonej popatrzyłam jak to wygląda u mnie gdy pada światło...

 

Wszystkie podłogi należy oglądać w poziomie , bo te stojaki w pionie to nieporozumienie.

 

W swietle dziennym ,słonecznym gdy pochmurno pod oknem, czy sztucznym wieczorem te kolory wyglądają innaczej.A do samej podłogi drewnianej dochodzi mi tylko jedno okno tarasowe reszta jest wyżej....

 

 

Tobie ma się podobać,i bardziej interesowało mnie jak to drewno wygląda przy płytce podłogowej z którą się styka, ja już nie patrzę na wszystko chociaż nie patrzę na cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie w łazience chce boazerię angielską, Na razie nie wiem jak ugryźć temat. Póki co zabiła mnie cena- tysiak za mb :sick: będę kombinować jak taniej zrobić....

 

A w mojej bedzie teak na ścianie i suficie-też ledwo żyje ale 7m 2 wyszło,ale nawet nie zblizyłam sie do kwoty o której piszesz,zreszta za mb na jaką wysokość , bo może 3 metry wysokości masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość pewnie koło metra. wyceniali mi taką klasyczną boazerię angielską zrobioną po bożemu i to chyba z mdf.... u mnie z 11 metrów bieżących tego będzie.

 

u mnie w kibelku ciemne okna i Carrara na podłodze, nie gryzie sie :D i tu też będzie biała boazeria i ciemne meble, pewnie czarne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi intrygująco.

 

masz jakiś dziennik budowy?

 

w ogole to u mnie na poddaszu jest cały kalejdoskop kolorów drewna - na suficie mam brzozę, okna w kolorze dębu, plus jasne okna dachowe, podłoga w kolorze jaśniejszego dębu, a drzwi w kolorze ciemniejszego dębu. da się wytrzymać, ale wiecej drewna tam już nie prowadzę - meble albo białe, albo czarne, albo w kolorze jakimś :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny :)

 

muszę się zdecydować lub odrzucić ofertę na docieplenie i wykonanie boni oraz sztukaterii, niestety nie dostałam wyceny skalkulowanej do mojego domu, tylko wartości za mb (podbitka, bonie) lub m2 (docieplenie). Niby nie jest to problem przemnożyć przez siebie szerokość i wysokość kolejnych ścian i dodać, ale mam wątpliwości czy powinnam odliczać otwory okienne, drzwiowe ?

Jeśli dobrze liczę, to wychodzi mi koszt robocizny samego docieplenia ok 5,5 tys PLN (podejrzewam, że netto), mam pytanie do Was czy jest to kwota wysoka, niska, standard ? pamiętacie u Was stawki za ten etap ? robocizna plus materiał oscylowałby ok.20 tys

podbitka robocizna ok. 7 tys bonie robocizna 10 tys

 

możecie mi podpowiedzieć jak jest u Was ?

 

jeśli nie tu to na pw bardzo proszę, bo nie wiem, czy zaklepywać termin czy odrzucić i szukać dalej, Pan polecany, rzetelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40 zł za m2 robocizny ocieplenia,przyklejenie styropianu klej siatka i docelowy tynk w tym zamontowanie narożników w oknach osadzali parapety nie wiem czy doliczą coś bo to wynikło w praniu-kończą jeszcze się nie rozliczyliśmy.

 

Boni nie mam a podbitka u mnie tynkowana więc nie ma co porównywać.

 

Mareriały osobno.

 

Teraz decydujesz o ociepleniu,a kiedy chcesz robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cena za samą robociznę?U mnie koszt podbitki tynkowej jest masakryczny ale sama robocizna 60 zł za m2,nie wiem jak wychodzi u Ciebie ale jak masz metr okapu to chyba na jedno wychodzi.

 

Z podbitką mieli dużo roboty bo wyglada to tak,robi się stelaż z kantówek do tego przykręcali płyty OSB,na to cienki styropian kołkowali,potem tak jak na normalne ocieplenie siatka klej i docelowy tynk ..Do tego mam odcinki pod skosem częściowe zadaszenie tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...