Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iron Lady z nutką klasyki w tle :))


kjuta

Recommended Posts

u mnie dom jest na gładko klejem to styropianu otynkowany, na to podkład z piaskiem kwarcowym i farba najzwyklejsza ze wszystkich :) u Iwonki na śląsku chyba musi być cś troszkę lepszego bo powietrrze zanieczyszczone Ale dom w starym stylu musi być troszkę przybrudzony i pokryty patyną ;)

 

ceny nie pamieam, ale na bank taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w kuchni mam 116 cm, ale nie pamiętam na jakiej wysokości blat ustaliłam czy na 85 czy 90 cm, to by dawało 26 lub 31 cm luzu na instalacje i wylewki,poszukam w postach ;) ale wydaje mi się, że temat był opanowany

dobra znalazłam 90 cm, czyli 26 musi mi wystarczyć na styropian wylewki i kafle w kuchni, nie liczę tych cm o które taśma montażowa czy tam pianka podniesie mi wysokość okna, czy powinnam to też uwzględnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dopiero na etapie wykonywania/urządzania kuchni, bo w sumie mała różnica ile gruby blat, ważne że na danej wysokości się kończy ?

 

zastanawiam się, czy jednak tarasowych drzwi nie zrobić przesuwnych, zawsze więcej miejsca, myślicie, że to dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego blat w kuchni musi być na wysokości okna? U mnie okno będzie 30 cm nad blatem, bo np. mam na całą szerokość ściany (280 cm okno) i jak postawię czajnik, ekspres czy chlebak to by tak głupio było widać z drugiej strony :)

 

Widziałam też u kogoś w dzienniku, że nie wyszło i ktoś ma blat wyżej niż parapet - wyszła taka fajna obniżona półka z tego na np. doniczki z ziołami, za to półka jest doskonale widoczna zza okna, więc musi być porządek w ziołach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko funkcjonalnie to się sprawdza ? są jakieś minusy ?

 

Nie ma minusów. a najważniejsze, że się prostu się nie potykam. Mamy tak już kilka lat. Trzeba tylko pamiętać o corocznej konserwacji, bo nasze okna są drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dopiero na etapie wykonywania/urządzania kuchni, bo w sumie mała różnica ile gruby blat, ważne że na danej wysokości się kończy ?

 

zastanawiam się, czy jednak tarasowych drzwi nie zrobić przesuwnych, zawsze więcej miejsca, myślicie, że to dobry pomysł ?

 

 

Zapytaj np. Chloe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko pomyślałam trochę i blat będzie leżał na cegłach, czyli szafki kuchenne skończą się zaraz tak jak się zaczyna otwór kuchenny.

 

parapet jest rewelacyjnym przedłużeniem blatu - zawsze to dodatkowe 20-30 cm na szerokości blatu. zresztą jak to technicznie zrobić??? jedno okno frontowe w klasycznej elewacji będzie wyżej podniesione??? czy wszystkie okna w calutkim domu na 120 robic????? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna tarasowe otwierane normalnie też teraz mogą mieć już niski próg.Ja mam rozsuwane , zawsze takie chciałam,po pierwsze można zrobić większy podział czyli okno na pół.no i przeciąg im nie straszny-postawić blisko okna coś można,ale Ty chyba i tak dzielisz na 3 z powodu szprosów.

 

Co do blatu w kuchni jak kto woli u mnie będzie zrównany z blatem,teraz mam wyżej i chcę odmiany,minus taki ze muszę mieć baterię podokienną,bo nie mam dzielonych tylko jednoslrzydłowe okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...