Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja łazienki i kuchni....Pilnie potrzebuje pomocy...


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, mam mieszkanie w starej kamienicy, kiedyś to była duża kuchnia i ogromny pokój.

Po przeróbce z tej wielkiej kuchni wydzieliłem przedpokój kuchnie i łazienke.

I teraz mam problem ponieważ jedna jedyna kratka wentylacyjna została w łazience, w kuchni gotujemy na gazie i strasznie skrapla sie para na oknach plastikowych i drzwiach wyjsciowych. Na ogrzewaniu nie oszczedzam ponieważ mam własną kotłownie poza mieszkaniem i c.o na wegiel. Kupiłem wentylator elektryczny żeby wyciągac ten nadmiar wilgoci z kuchni, ale prosze o rade jak to podłączyc żeby wyciągało i z kuchni z łazienki, bo wiadomo że po kąpieli też jest dużo wilgoci. Obecnie jak jest w łazience tylko kratka wentylacji grawitacyjnej to jest z tym ciągiem w kominie bardzo różnie....

Aha, kuchnia od łazienki jest oddzielona ścianką z płyt kartonowo-gipsowych.... Bardzo prosze o odpowiedź

W załączniku dodaje taką amatorskie roboty mapke sytuacyjną.... jakby coś było niejasne to szybko odpowiem.....

plan mieszkania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś wywiewy z pomieszczeń, została kratka z w. grawitacyjną.

Pytanie za 100pkt. czy pomyślałeś o nawiewach? Rozszczelnienie okien, nawiewniki?

Wyciąg, brak nawiewu to ciąg wsteczny w kanałach do w.grawitacyjnej.

 

Mam cały czas klamki w oknach w pozycji na tzw. mikrowentylacje, to wydaje mi sie że żadnych nawiewów nie potrzebuje, zresztą mieszkam tutaj piąty rok w takim układzie i nie było takich problemów jak teraz. Tzn. pojawiła sie para, ale uchyliłem na chwilke okno i znikała, a teraz jak po nocy sie wstanie to jest para do połowy okien,a po drzwiach wejsciowych dosłownie spływa... Zależy mi na informacji gdzie umieścic ew. ten wentylator ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...