Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pralnia - parter czy poddasze?


Recommended Posts

Mam pralnie na gorze razem z suszarnia (wzmocniony strop) i prasowalnia - w sumie ok 20 kw. W podłodze jest kratka sciekowa, kt. umozliwia m.in. suszenie bez wirowania. Osobiscie chcialam na dole, ale brakowalo miejsca. Mysle jednak, ze najlepszym rozwiazaniem jest domek parterowy i wszystko na jednym poziomie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

obecnie mam pralke na dole a sypialnie i garderobe na gorze i jest to PORONIONY pomysł!!!!!

 

nigdy wiecej!!!

 

to latanie ze szmatami, noszenie, burdel w lazience, koszmar.

 

w nowym domu mala lazienka na dole - dla gosci, na gorze duza, z pralką, mozliwoscia rozstawenia suszarki, wszystko obok siebie - pralka, garderoba, sypialnia.

 

argument, ze z dolu latwiej jest wyniesc na dwor, jest marny.

 

polska to nie wloschy i przez wieksza czesc roku suszy sie w domu, a nie ma nic gorszego jak latanie po schodach z praniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam pralke na dole a sypialnie i garderobe na gorze i jest to PORONIONY pomysł!!!!!

 

nigdy wiecej!!!

 

to latanie ze szmatami, noszenie, burdel w lazience, koszmar.

 

w nowym domu mala lazienka na dole - dla gosci, na gorze duza, z pralką, mozliwoscia rozstawenia suszarki, wszystko obok siebie - pralka, garderoba, sypialnia.

 

argument, ze z dolu latwiej jest wyniesc na dwor, jest marny.

 

polska to nie wloschy i przez wieksza czesc roku suszy sie w domu, a nie ma nic gorszego jak latanie po schodach z praniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 year później...

Chyba przestanę czytać forum:)

Taka byłam pewna, że mój pomysł jest świetny ale jak czasem czytam te wszystkie posty to się zaczynam zastanawiać:)

 

Pralnię będziemy mieli na piętrze. mieliśmy do wyboru: piwnica albo poddasze i wybrałam to drugie, bo:

 

- zostało nam miejsca na jedno pomieszczenie, które mogło być albo graciarnią (szumnie zwaną pomieszczeniem gospodarczym;)) albo garderobą (ale każdy ma w swoim pokoju garderobę własną) albo pralnią właśnie

- blisko do łazienki i sypialni czyli produkcji brudów

- z pralni do ogrodu mam tylko jedną kondygnację a z piwnicy miałabym tez jedną na dwór ale dwie do szaf:)

 

Oczywiście przekonują mnie argumenty przemawiające za pralnia na parterze ale po prostu nie ma tam nawet centymetra nie zagospodarowanej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pralnia na piętrze, tuż obok głównej łazienki, jest tam miejsce na duży zlew gospodarczy, deskę do prasowania, suszarkę i oczywiście praleczkę. Obecnie mam sytuację że pralnia jest w piwnicy i uważam że to porażka, znoszenie kosza z brudami, a później wypranych i wysuszonych ciuszków na góre, masakra... Już nie mogę sie doczekać jak będzie sprawdał sie nowy system.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pralnia przy łazience rodzinnej !!!

A jeśli łazienka przy sypialni, a jeśli sypialnia na poddaszu = to i pralnia na poddaszu.

Zdecydowanie mniej biegania, krótszy "obieg dokumentów" ( to tak po biurowemu :-) ), wszystko pod ręką.

Pralnia w piwnicy to nieporozumienie, chyba,że ktoś ma zrzut na brudy i chyba,że ktoś lub gimnastykę po schodach.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam łazienkę na poddaszu bezpośrednio nad pralnią, więc na etapie budowy kazałam sobie wybić dziurę w stropie na zsyp do zrzucania prania :-)

 

Zawsze miąłem się zapytac w takiej sytuacji czy może jakoś zrobić, żeby ten zsyp działał w dwie strony czyli wyprane i wysuszone pranie wrzucał z powrotem na górę, żeby nie trzeba z nimi po schodach chodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...