Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pralnia - parter czy poddasze?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u mnie pralnia z kotłownią na parterze....na razie suszę na suszarce tam wstawionej lub na takiej podwieszanej ...ale cały czas zastanawiam się jak wykombinować suszenie na dworze (pranie całkiem inaczej pachnie :D ) ....moi sąsiedzi wystawiają suszarkę przed dom od strony ulicy :-? ...i mimo że nie wywieszają tam gaci ;-) to i tak nie wygląda to fanie :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralnia chyba tak blisko jak się da głównej łazienki. U mnie będzie na parterze, też razem z kotłownią.

Pranie (oprócz szeroko tu omawianej bielizny) chcę suszyć na dworze, w części "gospodarczej" ogrodu. W miejscu przysłoniętym od widku sąsiadów, bo po co mają znać kolor moej pościeli. Ale zapach prania suszonego na powietrzu nie da się porównać do niczego :lol:

 

Dlatego wyprowadzam się na wieś, żeby się nie bać, że komuś widok moich spodni suszących się na sznurku nie będzie odpowiadał.

Suszmy pranie tak, jak nam jest wygodnie, nie tak by to się sąsiadom podobało, oczywiście nie przesadzając- suszarka i wisząca na niej bielizna zaraz obok altanki grillowej sąsiadó nie jest najlepszym pomysłem. Także dlatego, ze zapach dymu przesiąknie nasze pranie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam parterówkę, więc wyboru gdzie będzie pralnia nie mam. w kotłowni (będzie też tam pralka) - zamierzam suszyć pranie na suszarce (taka podciągana do sufitu). suszenie na dworze? raczej nie jestem tego zwolenniczką, tym bardziej, że z jednej strony ulica, a z drugiej taras i ogród, w którym zamierzam podziwiać roślinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas dwoje ! :wink:

Wydaje mi się, że ten problem z suszeniem w ogródku wynika też z tego, że bardzo mało osób ma w domu niezależną suszarkę (obok pralki), ale taką z prawdziwego zdarzenia, z wydmuchem wilgotengo, gorącego powietrza na zewnątrz domu). Albo kogoś na to nie stać, albo nie potrzebuje, zachłystując się domem na wsi, w tym również i suszeniem w ogrodzie. Właśnie goszczę bratową z USA. Wszystko suszy w suszarce, nawet rajstopy, a jej suszarnia ma szerokości 1,20 m i głębokości 80 cm tyle aby zmieściła się pralka i suszarka, a to pomieszczenie ma zamknięte drzwiami. I nie wyobraża sobie suszenia na dworze, od razu pogonili by ją sąsiedzi. :)

Tak, Aleksandryta masz racje i jest to jedna z kwestii, ktorej Amerykanom z dobrych dzielnic zazdroszcze tzn porzadek wokol domu - brak prania, smieci i lisci do spalenia. Sama planuje zakup suszarki (obecnie pranie suszy sie w piwnicy i bardzo sporadycznie na zewnatrz) i zastanawiam sie, czy ten zakup ma sens na polowie moich europejskich ubran widnieje zakaz suszenia w suszarkach, wyjatkiem sa ubrania brytyjskie. Ponadto sa jeszcze 2 kwestie - roznica w cenie pradu (nie mowiac o zarobkach) pomiedzy USA i Polska i kwestia ekologii.

U mnie pewnie zwyciezy wygoda tzn kupie suszarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam Wasze posty to zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze robię planując pralnie na parterze. Zaczęłam się poważnie łamać, bo macie rację po co tak latać z góry na dół skoro wszystko można zrobić w jednym miejscu.

Tak więc teraz w swoich planach (niestety to cały czas tylko plany - ale mam nadzieję już niedługo :wink: ) umieszczam pralnię na piętrze.

Myślę, że to będzie bardzo dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś PANEM W SWOIM KRÓLESTWIE i możesz robić prawie wszystko co chcesz, tylko czy już mieszkasz w swoim domu czy tylko teoretyzujesz o suszeniu prania na dworze, pod płotem sasiada?

 

mieszkam w domu a buduję drugi

 

do tego tył mojego nowego będzie miał charakter gospodarczy (to będzie widok z ogrodu mojego sąsiada). Północna strona

Tylko, że jak spotkałem go po raz pieszy to zaproponowałam mu budowę drewutni i porosiłem o sugestie dot. zagospodarowania tego terenu tak żeby nie ranić jego poczucia estetyki.

Nie planuję tam żadnego składu materiałów budowlanych ani innych takich. Wszelkie zbieractwo tępi skutecznie moja ślubna (łącznie z kolekcją zapalniczek - od kiedy rzuciłem palenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mom dzisiejszym sąsiadem mam taki właśnie układ

powiem więcej borwar z sasiadem da się zrobic nawet w zimie i wcale nie trzeba odgarniać śniegu :lol:

 

dzisiaj razem z Andrzejem z Chrzastawy (sąsiad jakieś 500-700 metrów odemnie)ustalamy jak będziemy sprzątać las chociaż on chciałby już a myślę że póki co (za dużo budów na około i zawiewa śmieci) lepiej poczekać do jesieni :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam SUSZARKE .. i oczywiscie oddzielną pralkę ... a mieszkam w 40m2 M3 .... stoja jedna na drugiej .... za zasłonką w łazience. odprowadzenie powietrza z suszarki mam wpięte w pion. Suszę wszystkie ciuchy ... polskie i inne .. , wełny, jedwabie i wszyściutko co akurat wyszło z pralki. I jeszcze nigdy .. a susze od 5 lat ... NIGDY nic sie nie stało moim ciuchom. Najlepiej sprawdza się suszarka dla bielizny damkiej "górnej" z poduszkami ... :lol: .... i t-shirtów męza, ręczników ( miękkie, puszyste), i jeanów ..( nie stoja same po wyschnięciu ). Suszarki używam co dzień rano do odświerzenia ciucha wyjętego z szafy ... męza koszule, moje bluzki, nawet marynarki ... na 3 min ... rano , w czasie mycia zebów .. i ciuch wyprasowany na ulał.

 

Oczywiście .... pościel wywieszam na balkon .... w słoneczne dni ... co też robie sporadycznie z kołdrami czy poduszkami ... choc poduski tez juz wietrzyłam w suszarce ... pierzowe poduszki. Uwazam ze suszarka to dar od Boga .. dla tych którzy nie lubią prasować. mam małe dziecko .. i jeszcze od urodzenia .... Kacperka .. ma 1 rok .. mu jeszcze nie wyprasowałam/zdezynfekowałam ani jednego kaftanika, pieluchu tetrowej .. czy cokolwiek. Od tego mam suszarke. Wystarczy ustawic temp. powietrza.

 

To wszystko ...

 

NIECH POŚCIEL LŚNI NA SŁOŃCU ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viktoria,

dziekuje, ze sie odezwalas! teraz juz nie mam watpliwosci, bedzie suszarka!!!

mam tylko jedno pytanie, czy zeby postawic suszarke na pralce obie musza byc tej samej firmy? ja mam pralke hoover, a suszarka bedzi bosch, elektorlux lub whirpool, bo hoover w Polsce sprzedaje tylko kondensacyjne, a ja chce ewakuacyjna. czy ktos ma doswiadczenie, z ktoras z ww suszarek?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem tym zainteresowana! Suszarkowcy napiszcie , jakie macie suszarki i które na polskim rynku są najlepsze :roll: Dla mnie najlepsza jest firmy Miele, ale jaka cena, coś około 6-8 tys. PLN zależy od oprogramowania. Peilin co to są suszarki kondensacyjne? Chodzi o skraplanie się pary wydobywającej się z pralki do odpowiedniego pojemnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...