Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pralnia - parter czy poddasze?


Recommended Posts

Tak, kondensacyjne skraplaja pare, a ewakuacyjne odprowadzaja na zewnatrz. Wg opinii forumowiczów ewakuacyjne sa bardziej efektywne i zuzywaja mniej pradu, a do tego sa tansze.

Miele jest na pewno super, ale cena jak dla mnie jest porazajaca. Ostatnio ogladalam Bosha, Elextroluxa i Whirpoola i wszystkie kosztuja okolo 1200 zl.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A moja suszarka to strasznie stary amerykański Whirlpool .. a pralka na której stoi .... to nowy Bosch w plastikowej obudowie .. przynajmniej pralka mi nie wyłazi do przedpokoju ... Natomiast jak juz wkoncu kiedyś będe miala kaske na nową suszarke ... to kupie pewnie tez whirlpoola .. jak sa u Nas .... serio niewiem ...

 

Natomiast .. powiem Wam jeszcze jedną rzecz

 

NIE KUPUJCIE PRALKO-SUSZARKI. kolezanka kupiła .. straszny bajer .. owszem whirlopool .. część "PRALKO" REWELACJA .. ale "SUSZARKA" ... owszem , działa ... ale temp nie można ustawić ... bemben mokrego prania musi dzielić na kilka ... i suszy 1.5 godz każdą porcję.. a ze powietrze jest .. GORRĄĄĄCCEEE BARDZO .. to pranie jesli pokreci sie 5 minut za dlugo ... wygda jak z gardla wyjete .. i nie da sie wyprasowac ... nawet bawełna .. trzeba totalnie moczyc od nowa. SERIO. Juz nie mówiąc o meterii delikatnej czy wełnie ...

 

Ach i jeszcze inny .. rewelacyjny sprzet domowy .... MŁYNEK KUCHENNY. POLECAM .. też mam w tym moim M3 :D

 

Dziwne moze sie to wydawac .. ale stwierdzialm ze jak przyjdzie co do czego .. budowania, remontowania .. czy cokolwiek bede robiła z nowo nabytym domem, działka ... to wtedy napewno nie nedzie mnie stac na takie extra dodatki ... w czasie kiedy tu trzeba kupil najpierw Veismanns, alarm i 15 okien ...

 

wiec dlatego kupowałam je wczesniej .. używajac w moim malutkim mieszkanku .. a potem przemontuje. Ani jedno ani drugie nie wymada wyrywania ze sciany .... 8)

 

POZDRAWIAM i polecam ....

 

SUSZARKA ... the best sprzet w domu ... przebija zmywarke, centraly odkurzacz ... i równa sie z centralna klimatyzacja .... o niebo pożytniejsza niz plazmowy televizor ... [tutaj mam nadzieje ze nie obraziłam zadnego Pana ... ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viktoria23 no to jak tak chwalilas ta suszarke, to tak sobie pomyslalam: oj dziewczyna pisze o amerykanskiej wersji suszarki. No i mialam racje! :( Niestety te polskie wersje Whirpoola nie maja nic wspolnego z wersjami amerykanskimi. Juz sie pytalam w sklepie! Moga sprowadzic z Europy Zachodniej, ale cena jak Miele! Dlaczego tak pisze. Juz sie przymierzalam w zeszlym roku i pochodzilam po naszym EuroAGD i Media Markt z bratem ktory akurat byl w Polsce, zeby mi doradzil ktora kupic. No i nie wybralam, bo ta co mi doradzil to wlasnie Miele trzymajaca parametry amerykanow :( No a cena :evil: . A te po 1 200 PLN peilin, to pieniadze wyrzucone w bloto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje pom gosp. , suszarnię i pralnie na parterze - bo nasze życie będzie się toczyć na jednym poziomie.

 

Nie ma lepszego zapachu- od prania pachnącego słońcem i wiatrem , ale nie zawsze się udaje wysuszyć pranie na świeżym powietrzu ( patrz balkon-obecnie) więc mam też pralko-suszarkę Whirpool , ale głownie suszę w niej bieliznę ( zawsze brakuje mi cierpliwości do parowania i wieszania skarpet ) Suszarkę użytkuję od 8 lat , przydaje się w podbrankowych sytuacjach ,kiedy trzeba szybko wysuszyć dużo prania ( np.synek wracał ze zgrupowania i za dzień znów wyjeżdżał na obóz sportowy)

 

Czytałam różne zdania na temat suszenia w suszarkach i muszę stwierdzić, że nie mogę jednoznacznie skrytykować tego wynalazku.Powiem więcej , jest to przydatne urządzenie ( patrz wyżej)

szczególnie ,gdy w domu są małe dzieci- ( zima , urwisy wracają z podwórka lub szkoły kompletnie przemoczeni -kurtka i spodnie do prania ,ale co ubrać rano jeśli nie zdąży wyschnąć do rana?? Zdażało mi sie dosuszać żelazkiem jak nie miałam suszarki) Nie zdażyło mi sie niczego sfilcować podczas suszenia bo mam dwie temp.do wyboru ( na tej wyższej jest b. gorące powietrze). Ale bez niej równie dobrze można sobie poradzić w gosp.domowym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pralnia-suszarnia-prasowalnia bedzie na piętrze, tuz obok sypialni i łazienki. Tu się rozbieramy, a po praniu do szaf dwa kroczki. Obecnie mam pralnię na dole i okropnie sie męczę, pranie trzeba znieść, a co gorsza po wysuszeniu z powrotem wtargać na górę. Nikomu się nie chce. Na dworze wywieszam rzadko, bo nasza aura rzadko na to pozwala. Nawet jeśli jest ładnie to przez około 4- 5 miesiecy schnie na dworze, a 7-8 w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Aleksandryta: ... odnosnie suszarek .. niewiedziałam ze az taka róznica między amerykańskimi a europejskimi , ja swoja kupiłam z gazety od kogoś jakies 5 lat temu ....

 

natomiast ... czy 1200pln jest duzo ?? ... BARDZO DUZO .. choć jesli ktos kupuje lodówke za 8000pln (przypadek moich znajomych, jeszcze domu nie skończyli a juz taką szafe kupili, maja kredytow po nos, dzieciaka ubieraja w lumbexach itd), to ja chyba wolałabym wydać jednak te 1200 czy 2000 na suszarke ... :D

 

Jesli moje terażniejsze przedsięwzięcie dojdzie do realizacji, pralnia chyba raczej ze względów technicznych będzie na dole .. chodz nie wiem jeszcze dokładnie :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta,

Jakimi parametrami roznia sie suszarki europejskie (te dostepne w Polsce) od amerykanskich, oprocz wielkosci? Ja pamietam z pobytu w USA, ze byly ogromne i ewakuacyjne, na reszte nie zwrocilam uwagi.

Miele za 7-8 tys to dla mnie troche za drogo, poza tym nie lubie wydawac az tyle kasy na AGD, a sprowadzic suszarke z USA bedzie mi chyba trudno.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jestem w fazie projektu wlasnego domu,projektuje sama-architekt,...i pom.gospodarcze umieszczam na dole, w pom gosp.będzie,piec,pralka,miejsce na suszarke,deske do prasowania,półki na ręczniki,pościel itp....latem zamierzam suszyć na świeżym powietrzu,nie będę musiała z góry znosić prania,prasując będę mogła jednocześnie doglądać np.obiadu..bez konieczności biegania góra-dół,i umówmy się...często się zagląda do takiego pomieszczenia za dnia, a to schować odkurzacz,a to schować wiadro z mopem..więc chcę mieć to pomieszczenie pod ręką...bo przebywam głownie na dole.Zalecam jednak tak zaprojektować dół żeby dostęp do takiego pom.był intymny,z bocznego korytarzyka,czy z sieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
mam zaprojektowaną przy górnej łazience, jest tam sporo miejsca na suszarkę, i nie trzeba latać z rzeczami góra-dół, ale co z prasowaniem ? teraz, w mieszkaniu, "miło" spędzam czas na prasowaniu przed TV, to i tak trzeba będzie nosić rzeczy tam i z powrotem. Chyba najfajniej mieć zsyp w górnej łazience do pom. gospodarczego z pralką na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pralka jest na dole. Na górze jest wanna i mam tam kosz na bieliznę. Pranie znoszę co kilka dni i rozkładam do koszy z kolorami na dole. Na dole będzie prysznic (na razie pralka stoi samotnie w niewykończonej łazience)więc zakładam, ze tam będzie więcej prania. Mam zamiar zrobić taki ukryty kącik gospodarczy (pralka, kosze na bieliznę i na pranie czyste czekające na uprasowanie, miejsce na deskę, środki chemiczne, proszki, miski itd.)

Lubię suszyć pranie na dworze a potem je prasować często doglądając czegoś w kuchni więc jakoś tak mi wygodnie na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pralka będzie na półpiętrze ( mam nadzieję że uda się przedostać ssypem z łazienki) w pomieszczeniu razem z suszarnią, deską do prasowania ( postawioną na stałe) a obok duża garderoba - takie są plany a jak będzie dam znać....za kilka ładnych miesięcy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...