Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto? Do Szanownego Pan SUSPENSORA


Tomasz Brzęczkowski

Recommended Posts

Przeniosłem pytanie do "ogrzewania", bo choć nie lubię ogrzewania, to bardziej zbliżony temat.

Co Panem kierowało, by wydać więcej na dom z ogrzewaniem na paliwa stałe, by potem więcej płacić i obsługiwać.

Kalkulacje, już chyba się znudziły. Ale ok.

1 - Ile ma Pan izolacji

2- Jaką wentylację i za ile

3- Ile kosztowała kotłownia - komplet z odbiorami pomieszczeniem i instalacją wewnętrzną

4 -cwu

5 - zużycie roczne ( może niekoniecznie ostatni rok, bo było 14 dni ogrzewania. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o poprawienie tytułu !

 

No właśnie o cenę pytam! Co Pan podkusiło wydać więcej, by więcej płacić i jeszcze obsługiwać!

 

Kalkulacje, już chyba się znudziły. Ale ok.

1 - Ile ma Pan izolacji

2- Jaką wentylację i za ile

3- Ile kosztowała kotłownia - komplet z odbiorami pomieszczeniem i instalacją wewnętrzną

4 -cwu

5 - zużycie roczne ( może niekoniecznie ostatni rok, bo było 14 dni ogrzewania. )

 

Wydałem wtedy mniej bo pompa ciepło kosztowała około 60 tys zł + montaż.

 

1 - podaję link do danych:

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/fkm

 

2. Nikol 320 + GWC za 18 000 zł

 

3. Około 16 000 zł kotłownia z instalacją CO i CWU w całym domu [materiały i robocizna]

 

3a grzejniki + osprzęt 5 200 [podłączyłem sam]

 

4. Tak mam CWU

 

5. Hmm ja grzałem dłużej niż 14 dni - roczne około 2,5 tony ekogroszku po 860 zł / tonę na CO i CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Do izolowany z reku i bez centralnego, zużywa na odgrzewanie do 30kWh/m2 ( główne straty są do gruntu, więc tu 30 cm izolacji. Resztę z paroizolacją może Pan rozłożyć preferując dach - by izolacji było tyle samo)

2 wentylacja 15-18W/130m3/h z odzyskiem ponad 90% (RS160 recair) z kanałmi PE skrzynkami itp to 10 000zł.

Kanałówka mitsubishi z kanałami WP_20140530_003 (2).jpg 8000zł Zimą dogrzewa powietrze dając z 1kWh 4 ( Tańsze dają 3)

podłogówka elektryczna w każdym pomieszczeniu z termostatem 5000-6000zł

zasobnik z pompą ciepła 4000-6000zł

- 20kWh/m2 wyjdzie Panu z 200 litrami wody - Ostatnia FV - cena 1kWh z przesyłami z VAT 0.53zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - podaję link do danych:

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/fkm

 

2. Nikol 320 + GWC za 18 000 zł

 

3. Około 16 000 zł kotłownia z instalacją CO i CWU w całym domu [materiały i robocizna]

 

3a grzejniki + osprzęt 5 200 [podłączyłem sam]

 

4. Tak mam CWU

 

5. Hmm ja grzałem dłużej niż 14 dni - roczne około 2,5 tony ekogroszku po 860 zł / tonę na CO i CWU

 

a tak z ciekawości - ile wyszło wg ciepłomierza? jaka powierzchnia domu (poddasze użytkowe?) co z pompą ciepła do CWU i kosztem eksploatacji? niewliczony w kwotę powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Do izolowany z reku i bez centralnego, zużywa na odgrzewanie do 30kWh/m2 ( główne straty są do gruntu, więc tu 30 cm izolacji. Resztę z paroizolacją może Pan rozłożyć preferując dach - by izolacji było tyle samo)

2 wentylacja 15-18W/130m3/h z odzyskiem ponad 90% (RS160 recair) z kanałmi PE skrzynkami itp to 10 000zł.

Kanałówka mitsubishi z kanałami [ATTACH=CONFIG]290385[/ATTACH] 8000zł Zimą dogrzewa powietrze dając z 1kWh 4 ( Tańsze dają 3)

podłogówka elektryczna w każdym pomieszczeniu z termostatem 5000-6000zł

zasobnik z pompą ciepła 4000-6000zł

- 20kWh/m2 wyjdzie Panu z 200 litrami wody - Ostatnia FV - cena 1kWh z przesyłami z VAT 0.53zł.

 

Szanowny Panie Bzyczkowski proszę o podanie cen z montażem z 2007 roku bo porównywanie dzisiejszych cen z tymi sprzed 7 lat nie ma sensu.

 

Chyba, że nie jest Pan w stanie to wtedy możemy rozmawiać o kosztach dzisiaj wybieranych metod ogrzewania i o nich dyskutować, lecz bez wciskania kitu, że 7 lat temu mogłem mieć to w tych samych cenach bo dobrze Pan wie, że to niemożliwe.

 

1. Jaki to dodatkowy koszt ?

 

2 - to z robocizną ?

 

3 - kanałówka z montażem tyle kosztuje ?

 

4 - ta podłogówka elektryczna też z montażem ? i jakim cudem ma być tańsza w eksploatacji od kotła spalającego ekogroszek ze sprawnością 80% ?

 

5 - przez ile dni w roku zasobnik z PC będzie działał a przez ile będzie grzał prądem [gdy powietrze na dworze będzie za zimne] ?

Proszę o link do zasobnika z PC za 4 000 zł bo jak mówią diabeł tkwi w szczegółach

 

"- 20kWh/m2 wyjdzie Panu z 200 litrami wody - Ostatnia FV - cena 1kWh z przesyłami z VAT 0.53zł."

 

Nie rozumiem - koszt CWU podany w kWh/m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości - ile wyszło wg ciepłomierza? jaka powierzchnia domu (poddasze użytkowe?) co z pompą ciepła do CWU i kosztem eksploatacji? niewliczony w kwotę powyżej?

 

Szczerze mówiąc nie pamiętam - musiałbym znaleźć dane i podliczyć.

 

Powierzchnia 185 m2 po podłogach [w tym 24 m2 garażu ogrzewanego], dom z poddaszem - dane są w wyniku pod linkiem do cieplowlasciwie, który podałem wcześniej.

 

PPC do CWU testowałem latem a swoje doświadczenia opisałem w wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163832-Pompa-ciep%C5%82a-powietrzna-Hewalex-opinie-spostrze%C5%BCenia/page7

 

Specjalnie podałem 2,5 tony ekogroszku chociaż poszło mniej bo trochę grzałem CWU PPC - dlatego doliczyłem odpowiednią ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Bzyczkowski proszę o podanie cen z montażem z 2007 roku bo porównywanie dzisiejszych cen z tymi sprzed 7 lat nie ma sensu.

 

Chyba, że nie jest Pan w stanie to wtedy możemy rozmawiać o kosztach dzisiaj wybieranych metod ogrzewania i o nich dyskutować, lecz bez wciskania kitu, że 7 lat temu mogłem mieć to w tych samych cenach bo dobrze Pan wie, że to niemożliwe.

 

1. Jaki to dodatkowy koszt ?

 

2 - to z robocizną ?

 

3 - kanałówka z montażem tyle kosztuje ?

 

4 - ta podłogówka elektryczna też z montażem ? i jakim cudem ma być tańsza w eksploatacji od kotła spalającego ekogroszek ze sprawnością 80% ?

 

5 - przez ile dni w roku zasobnik z PC będzie działał a przez ile będzie grzał prądem [gdy powietrze na dworze będzie za zimne] ?

Proszę o link do zasobnika z PC za 4 000 zł bo jak mówią diabeł tkwi w szczegółach

 

"- 20kWh/m2 wyjdzie Panu z 200 litrami wody - Ostatnia FV - cena 1kWh z przesyłami z VAT 0.53zł."

 

Nie rozumiem - koszt CWU podany w kWh/m2 ?

 

Co tak nerwowo? Zapytałem tylko, kto Pana przekonał, że warto więcej wydać, by więcej płacić. By obsługiwać i nie mieć chłodzenia.

Mało kto kupuje z montażem, bo to proste ja konstrukcja cepa i samemu można to zrobić w weekend.

Ceny na dziś nieco spadły, a za montaż może Pan doliczyć 5000zł. ( za jeden weekend to niemało)

Moje pytanie ma na celu zbadanie jak trzeba oszukiwać inwestora, by się zgodził na drogą inwestycje, za którą będzie potem sporo płacił przy gorszym komforcie i jeszcze to obsługiwał. Pomoże mi Pan w takim badaniu? Przecież to mistrzostwo świata marketingu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak nerwowo? Zapytałem tylko, kto Pana przekonał, że warto więcej wydać, by więcej płacić. By obsługiwać i nie mieć chłodzenia.

Mało kto kupuje z montażem, bo to proste ja konstrukcja cepa i samemu można to zrobić w weekend.

Ceny na dziś nieco spadły, a za montaż może Pan doliczyć 5000zł. ( za jeden weekend to niemało)

Moje pytanie ma na celu zbadanie jak trzeba oszukiwać inwestora, by się zgodził na drogą inwestycje, za którą będzie potem sporo płacił przy gorszym komforcie i jeszcze to obsługiwał. Pomoże mi Pan w takim badaniu? Przecież to mistrzostwo świata marketingu!!!

 

Jestem bardzo spokojny i cierpliwy :)

 

Mnie nikt do niczego nie przekonywał - sam szukałem rozwiązań innych niż stare standardy zawarte w projekcie.

 

Montaż - wszystko można zrobić samemu - wystarczy potrafić - aż dziwne, że ludzie nie biorą urlopu na rok i sami domów nie budują - przecież większość z nich przez rok nie zarobi nawet połowy tego co na robociznę wyda.

 

W praktyce ludziom nie chce się nawet czytać instrukcji obsługi urządzeń a gdzieżby się brali za układanie mat grzejnych ryzykując, że coś źle zrobią i będzie to bardzo trudne do poprawienia po zalaniu betonem.

 

Bardzo chętnie porozmawiam o konkretach - zadałem nawet kilka konkretnych pytań ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak .. z tego jedyny słuszny wniosek można wyciągnąć, lub dwa .

Pierwsze to realna sprawność Kolegi układu C.O, Kolega myślał że jak wsypie groch 10 to da 10 energii

Oraz faktycznie machloje, ale żeby to dokładnie wychwycić trzeba znać dokładną sprawność w obliczu zadanej temp kotła

wykres, kocioł ma pewną nazwijmy to krzywą sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak .. z tego jedyny słuszny wniosek można wyciągnąć, lub dwa .

Pierwsze to realna sprawność Kolegi układu C.O, Kolega myślał że jak wsypie groch 10 to da 10 energii

Oraz faktycznie machloje, ale żeby to dokładnie wychwycić trzeba znać dokładną sprawność w obliczu zadanej temp kotła

wykres, kocioł ma pewną nazwijmy to krzywą sprawności.

 

Skąd wiesz co myślałem - czy kiedykolwiek twierdziłem, że kocioł ma 100% sprawność ?

 

O jakie machloje chodzi - jak chcesz coś zarzucić to konkretnie i na jakichś podstawach.

 

Weź pod uwagę, że testy były na różnych sterownikach i przy różnych modyfikacjach kotła więc porównywanie rok do roku nie ma sensu.

 

Jak chcesz zobaczyć na żywo jak działa kocioł to zapraszam, udostępnię także wyniki gromadzone przez lata [różne sterowniki, węgiel, modyfikacje kotła, nastawy itd.] i na ich podstawie możesz wyznaczyć krzywą sprawności [przy danym sterownik, węglu oraz wersji modyfikacji kotła].

 

Na sprawność kotła ma wpływa wiele czynników a temp. zadana należy do tym mniej istotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Twoje, a tych co handlują i deklarują coś, co jak widać po Twoich testach dalekie jest od deklaracji ..

 

Acha ok - o tym już od dawna piszę.

 

Jakby się ktoś dziwił, że osiągam różne wyniki teraz niż przed rokiem to chodzi o te modyfikacje - ciągle kombinuję jak tu usprawnić system, a od niedawna są także lepsze sterowniki, które potrafią wycisnąć z kotła wysoką sprawność już przy bardzo małej mocy.

 

Gdy nadejdą mrozy planuję tegoroczny test ekogroszków z marketów bo nawet w nich można trafić coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo spokojny i cierpliwy :)

 

Mnie nikt do niczego nie przekonywał - sam szukałem rozwiązań innych niż stare standardy zawarte w projekcie.

 

Montaż - wszystko można zrobić samemu - wystarczy potrafić - aż dziwne, że ludzie nie biorą urlopu na rok i sami domów nie budują - przecież większość z nich przez rok nie zarobi nawet połowy tego co na robociznę wyda.

 

W praktyce ludziom nie chce się nawet czytać instrukcji obsługi urządzeń a gdzieżby się brali za układanie mat grzejnych ryzykując, że coś źle zrobią i będzie to bardzo trudne do poprawienia po zalaniu betonem.

 

Bardzo chętnie porozmawiam o konkretach - zadałem nawet kilka konkretnych pytań ...

 

Ale dlaczego Pan zrobił tak drogą instalację, żeby tak dużo płacić i jeszcze obsługiwać??? Dlaczego. Nie wierzę Panu, że to tylko braki w wiedzy i pomyślunku! Jakoś nie chce mi się wierzyć. Ktoś musiał Panu kit wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB że tak zapytam dałeś koledze SUSPENSER choć 1 PLN na tę instalację?. Więc chłopie weź sobie Stoperan a później idź się umyj w swoim ekologinczym i ekonomicznym przepływowym ogrzewaczu wody.

 

Dlaczego tak zrobił? - Bo miał na to pieniądze i tak mu się spodobało, gdyby zapłacił Tobie za projekt miałby tylko słowo TB ( swoją drogą mniej warte niż wiadro opału na zimę ) że chałupę ogrzeje mu żona suszarką do włosów a jak założy 2 swetry więcej to nawet nie trzeba będzie tej suszarki.

Na każdym forum plują ci w twarz a ty nadal twierdzisz że deszcz pada. Po ilości komentarzy widać jak dobrze prosperuje firma, że masz czas pisać takie pierdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB można nie lubić, ale coś w tym jest, że coraz więcej ludzi zadaje sobie te pytania i rezygnuje z węgla.
To nie w tym co pisze TB coś jest, bo on narzuca rozwiązania kompletnie nie przemyślane i kosztowne i inwestycyjnie i w eksploatacji, wbrew temu co pisze a jest ewolucja rozwiązań technicznych i związana z tym obniżka cen sprawiających, że to co do tej pory było najtańsze, już takie nie jest. Przykładem gaz, który do tej pory był uważany za jeden z tańszych nośników energii. Biorąc pod uwagę kiepską jakość gazu, szczególnie w zimie eksploatacyjnie dorównuje to ogrzewaniu elektrycznemu w drugiej taryfie. Gdyby jeszcze policzyć nakłady inwestycyjne jest to w tej chwili bezsensowna inwestycja. Podobnie zaczyna być z węglem czy ekogroszkiem. Koszty inwestycyjne stawiają pod znakiem zapytania takie inwestycje w stosunku, np do PC P/W. Tak jak jednak Suspenser pisze, w czasie gdy on podejmował decyzję takiej alternatywy cenowej nie było. Pisanie przez Brzęczkowskiego o "złej decyzji" z sugestią, że jest ofiarą złego marketingu to czysta głupota i chęć forsowania sprzedawanych przez tego sklepikarza rozwiązań. Nic więcej. Nie musisz Suspenser tłumaczyć swojej decyzji. Mądry zrozumie od razu co tobą kierowało, głupiemu nie ma sensu tłumaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB że tak zapytam dałeś koledze SUSPENSER choć 1 PLN na tę instalację?. Więc chłopie weź sobie Stoperan a później idź się umyj w swoim ekologinczym i ekonomicznym przepływowym ogrzewaczu wody.

 

Dlaczego tak zrobił? - Bo miał na to pieniądze i tak mu się spodobało, gdyby zapłacił Tobie za projekt miałby tylko słowo TB ( swoją drogą mniej warte niż wiadro opału na zimę ) że chałupę ogrzeje mu żona suszarką do włosów a jak założy 2 swetry więcej to nawet nie trzeba będzie tej suszarki.

Na każdym forum plują ci w twarz a ty nadal twierdzisz że deszcz pada. Po ilości komentarzy widać jak dobrze prosperuje firma, że masz czas pisać takie pierdy.

 

Porównujesz pomiędzy SUSPENSEREM a Tomaszem czy sobą.

Wybór źródła ogrzewania to sprawa indywidualna i szczerze pod tym względem spodobała mi się argumentacja Elfir, gdzie pod rozwagę wzięła nawet czas naprawy sieci elektrycznej na danym terenie. Myślę że wzajemne kopanie się handlowców niczemu się tu nie przysłuży. Kwestia taniości instalacji kojarzy mie się tylko i wyłącznie z czasami nawet chorą polityką przetargową. Dobrą praktyką przy wyborze rodzaju ogrzewania była by dokładna analiza możliwości w danym miejscu z uwzględnieniem wszystkich aspektów a nie tylko ceny.

Jednego czego nie zauważyłem że żadna z formacji grzewczych nie odradza dociepleń domu. I słusznie bo to inwestycja a nie wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nikt do niczego nie przekonywał
No jakoś nie mogę uwierzyć, że człowiek z własnej nieprzymuszonej woli, robi sobie drogą instalację na paliwa stałe, instalacja ta wymaga obsługi, nie ma chłodzenia latem i jeszcze więcej za to trzeba płacić.

Kto mi ten fenomen wytłumaczy?

 

Czy to najlepszy marketing na świecie? Klient wpuszczony w kanał i jeszcze się cieszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...