Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto? Do Szanownego Pan SUSPENSORA


Tomasz Brzęczkowski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Takie były REALIA w 2010r. Teraz mamy prawie 2015r
Pierwszy dom w standardzie pasywnym to 1991 w Niemczech ..

tylko że u nas pewne powtarzane mity, robią krzywdę, powoli, powoli się to zmienia. Izolacja jeśli chodzi o stronę techniczną

czy, jej parametry nie zmieniła się .. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, nakarmili mnie, Ciebie, innych mitami... w ręcz napakowali ..

pamiętam jeszcze te czasy, kiedy z budownictwem nie miałem nic wspólnego...nic a nic .. gdzie nie interesowałem się tym ..

Jest rok początek roku 2008 .. miałkie pojęcie o budownictwie .. hm.. te dywagacje w myślach ile tu izolacji dać .. pytania

do "fachowców" od budownictwa .. wymiana zdań .. odpowiedzi 5cm styropianu starczy bo to przecież "ciepły" dom ..

ta jasne tylko co 3 godziny do kotłowni ..

 

Gdzieś pod koniec 2008 roku usłyszałem o budownictwie pasywnym .. jak na studiach prezentowałem o tym referat, bo mnie to wciągnęło

to były tylko głosy kolegów ... że to standard politowania godny .. ale jeszcze nie było podstawowych przedmiotów.

W ramach budownictwa ogólnego .. teraz wiem ile krzywdy może zrobić pytanie się

"fachowców " którzy niczym roboty bez zastanowienia wykonują np izolację termiczną.

 

Rozmawiam z kolegą co wykonuje izolacje.. to hasła, 10cm mróz już nie wchodzi itp :mad:

 

i od około 2008 roku standard pasywny coraz bardziej mnie wciągał ..i teraz tą pasywną ewangelię krzewię u podstaw ..

Ponieważ jest to najprymitywniejszy sposób na ciepły dom. Jest to bardzo nie w smak producentom wszelakich wynalazków .

 

Zakup urządzenia za naście tyś .. to nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ lepszym jest danie izolacji masę izolacji.

Dobry projekt, z wykorzystaniem słońca i okien .. komu jest potrzebne zakupić np 30m2 kolektora słonecznego ..

bo tyle potrzeba na dobrze izolowany dom.. kto na tym ucierpi ? bez niczego słońcem idzie uciągnąć taki dom ..

za 60 tyś masz masę tych kolektorów, które tak szybko nie padną jak pompa ciepła ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz Tomaszu Brzęczkowski odpowiedzieć na pytanie co proponowałeś 7 lat temu? PC z chłodzeniem? Ogrzewanie elektryczne? Gdy jutro cena ropy spadnie o połowę spytasz kogoś czemu taniego kotła olejowego nie zechciał zamontować w 2012 roku?

25 lat to proponuje, to pamiętam. Cena ropy nie ma większego znaczenia, choć ewidentnie wskazuje kierunek ( w przeliczeniu na dzisiejsze )

1990 - 1kWh - 0.20zł m3 gazu 0.20 zł tona węgla 40-50zł

1995 - 1kWh - 0.22 m3 gazu 0.40 zł tona węgla 70-90

2014 -1Wh 0.53/w domu 0.48 w pracy m3 gazu 2.2 zł a węgiel...

 

Cały czas, od 25 lat polecam izolację od gruntu i wyrzucenie cyrkulacji ciepła. W skrócie: robić wszystko odwrotnie niż radzi ciepłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego Pan zrobił tak drogą instalację, żeby tak dużo płacić i jeszcze obsługiwać??? Dlaczego. Nie wierzę Panu, że to tylko braki w wiedzy i pomyślunku! Jakoś nie chce mi się wierzyć. Ktoś musiał Panu kit wcisnąć.

 

"Przestańcie nazywać błędem to, co jest przeciwieństwem waszej prawdy, a prawdą to, co jest przeciwieństwem błędu."

 

Antoine de Saint-Exupéry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przestańcie nazywać błędem to, co jest przeciwieństwem waszej prawdy, a prawdą to, co jest przeciwieństwem błędu."

 

Antoine de Saint-Exupéry

 

Przepraszam. Zadałem tak pytanie, że od razu musiał iść atak na mnie.

Ale już się domyślam, że gdyby Panu, 7 lat temu zaproponowano bezobsługowy system ustawienia temperatury w domu, latem i zimą oraz ogrzania cwu za 16000zł . Przy którym płaciłby Pan tyle co za dwie tony węgla, przy tych samych ( sumarycznych ) grubościach izolacji, to by się Pan na paliwa stałe nie zdecydował.

Sztuczne windowanie cen na bardzo tanie w produkcji systemy ogrzewania jest tu winowajcą.

Produkcja dobrej pompy ciepła jest 4 czy nawet 5 razy tańsza niż produkcja przyzwoitego kotła na paliwa stałe. I to mnie boli, że dla Pana jest odwrotnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Zadałem tak pytanie, że od razu musiał iść atak na mnie.

Ale już się domyślam, że gdyby Panu, 7 lat temu zaproponowano bezobsługowy system ustawienia temperatury w domu, latem i zimą oraz ogrzania cwu za 16000zł . Przy którym płaciłby Pan tyle co za dwie tony węgla, przy tych samych ( sumarycznych ) grubościach izolacji, to by się Pan na paliwa stałe nie zdecydował.

Sztuczne windowanie cen na bardzo tanie w produkcji systemy ogrzewania jest tu winowajcą.

Produkcja dobrej pompy ciepła jest 4 czy nawet 5 razy tańsza niż produkcja przyzwoitego kotła na paliwa stałe. I to mnie boli, że dla Pana jest odwrotnie!

Napiszże człowieku co ludziom sprzedawałeś 7 lat temu i będziemy mieli pełny obraz, najlepiej z pozytywnymi komentarzami, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku za 16k PLN co najwyżej możesz sobie Vivaxa kupić multisplita za 11k PLN + instalacja wyjdzie 16k PLN.

http://allegro.pl/klimatyzator-multisplit-4-pomieszczenia-i4781831130.html

 

Proszę pisać za siebie, co Pan może kupić.

Mogę dobry inwerter 6 kW za 2600zł kupić ( z VAT 23%) ! Mogę też wytłumaczyć jak zrobić do niego instalację bez najmniejszego problemu w parterowym domu 120m2 za 200zł.

 

PANIE MARCINIE! PAN MNIE Z KIMŚ MYLI. JA NAPRAWDĘ NIE JESTEM ALLEGRO.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszże człowieku co ludziom sprzedawałeś 7 lat temu i będziemy mieli pełny obraz, najlepiej z pozytywnymi komentarzami, hehe.

 

Przecież napisałem. To samo sprzedaję od 25 lat. Podstawą jest 30-40 cm styropianu od gruntu i ogrzewanie podłogowe. Gruntowy wymiennik ciepła, zastąpił kilka lat temu, tańszy inwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku dobrze potrzebuję byle klimatyzator z funkcją grzania SERIO! na dzień taki jak dziś 4 stopnie ciepła nie mam ochoty bawić się przy piecu. Miałem z Warszawy wziąć swóją Eltę 09 z inwerterem, ale ostała się tam.

Teraz rozglądam się za byle czym najlepiej z inwerterem ale on/off też wchodzi w grę wszystko zależy od ceny. Co polecasz na razie zatrzymałem się na Galanzie on/off używce za 500, co proponujesz w dobrej cenie może jakieś 3,5kW w chłodzeniu do 4kW w grzaniu.

 

Choć ten też mógłby być http://allegro.pl/klimatyzator-lg-3-5kw-e12el-autoryzowany-sklep-i4794438819.html

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku dobrze potrzebuję byle klimatyzator z funkcją grzania SERIO! na dzień taki jak dziś 4 stopnie ciepła nie mam ochoty bawić się przy piecu. Miałem z Warszawy wziąć swóją Eltę 09 z inwerterem, ale ostała się tam.

Teraz rozglądam się za byle czym najlepiej z inwerterem ale on/off też wchodzi w grę wszystko zależy od ceny. Co polecasz na razie zatrzymałem się na Galanzie on/off używce za 500, co proponujesz w dobrej cenie może jakieś 3,5kW w chłodzeniu do 4kW w grzaniu.

 

Nie rozumiem dlaczego "na taki dzień" ? Nawet w lutym 2012 nie załączyło mi się podłogowe na Bartyckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pisać za siebie, co Pan może kupić.

Mogę dobry inwerter 6 kW za 2600zł kupić ( z VAT 23%) ! Mogę też wytłumaczyć jak zrobić do niego instalację bez najmniejszego problemu w parterowym domu 120m2 za 200zł.

 

PANIE MARCINIE! PAN MNIE Z KIMŚ MYLI. JA NAPRAWDĘ NIE JESTEM ALLEGRO.

 

Nie chcę się czepiać ale to wygląda jak oferta z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek od ogrzewania podłogowego i grzejników mam kocioł, solary i bufor. Potrzebuje klimatyzator PP z funkcją grzania a nie chce przerabiać instalacji tylko po to aby wpiąć w bufor dodatkowe źródło ciepła bo z 3,5kW zaraz zrobi się 6kW albo więcej.

 

Panie Marcinie, ale ja się zajmuję likwidacją takich instalacji. Ja tu nie piszę po to, by sprzedawać klimatyzatory.

Ja najwyżej mogę doradzić, jak robimy, gdy ktoś nie ma kasy na kanałówkę, splitem ogrzał i schłodził dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku niestety widzę że się nie dogadamy, powiedziałem czego oczekuje a ty miałeś zaproponować urządzenie w rozsądnej cenie.

Ale nie trzeba przerabiać aby było tak jak Tomek powie, żadnych odstępstw.

 

Fakt. Mogę doradzać w tematyce tego co robię.

I przepraszam, że nie wiem ile to: rozsądna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...